Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma wifi. Tzn. ma wifi, ale w osobnym urządzeniu :P Jestem ciekaw, gdzie dzwoniłeś po północy, skoro infolinia jest czynna do 21 :)

 

Wiadomo ze nie po polnocy tylko rano :P

 

A swoja droga nie pracuja juz od 7 -22 tylko 8-21 ... to bede miec dwie skrzynki w domu - modem i wifi ... masakra mam nadzieje ze to male choc jest, kojarze ze szkolen co to za sprzet chyba alcatel ... ale pewien nie jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... to bede miec dwie skrzynki w domu - modem i wifi ... masakra mam nadzieje ze to male choc jest, kojarze ze szkolen co to za sprzet chyba alcatel ... ale pewien nie jestem

Papryk, był ten temat "wałkowany" i albo zapomniałeś albo mało prawdopodobne że przeoczyłeś.

Albo o czymś nie wiemy albo Inea stanęła na głowie ... święta idą ... ale modemów światełkowych z WiFi nie mają.

To co dostaniesz w wersji obrazkowej (rozmiar) masz pod adresem:

http://testowawww.inea.pl/download//files/pliki_do_pobrania/Sprzt_instrukcje/modemy_instrukcje/A3_instrukcja_modem_GPON_I-241G-Q.pdf

lub drugi model

http://testowawww.inea.pl/download//files/pliki_do_pobrania/Sprzt_instrukcje/modemy_instrukcje/A3_instrukcja_modem_GPON_240g-p.pdf

zależnie jak uruchomią Ci TV czy po koncentryku czy IPTV. Poczytaj zanim przyjdzie technik może go " :idea: " :D

WiFi to dodatkowe pudełko, ja miałem okazje poznać to:

http://testowawww.inea.pl/files/COK/dok_i_pliki/modemy/Instrukcja_instalacji_uslugi_internetowej_8Level_WRT-150_SMART.pdf

nie polecam go, ale na pocieszenie pincet wspomniał ostatnio, że go obecnie nie mają.

Dadzą TP-Linka więc raczej można być bez obaw.

 

 

Z ciekawostek w stylu WiFi

Zna ktoś może Cisco EPC3212 w wersji Made in INEA :?:

Siedzi mi taki pod biurkiem i właśnie zaskoczyła mnie instrukcja

http://testowawww.inea.pl/files/COK/dok_i_pliki/modemy/31_40_instrukcja_obslugi_modemu_Cisco_EPC_3212_11-2014.pdf

już na pierwszej stronie piszą o pożądanej funkcji, strona 8 i 11 opis zakładek.

Inea, trafił mi się trefny sprzęt tj. zablokowany czy ja nie potrafię tego włączyć :?::roll:

Wersja rozszerzona instrukcji http://www.cisco.com/web/consumer/support/userguides2/4021203A.pdf rozwiewa nadzieje. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chcesz mi powiedziec ze w tych modemach jest TYLKO JEDEN PORT LAN AKTYWNY DO KOMPA !!!!

w obecnym thomsonie mam 4 LANy i wpinam co chce a mam 2 dekodery z NC+ ktore sa po LAN wpiete do modemu !!!

 

 

 

Juz widze ze TP-link ma 4 wejscia LAN ... OKEY

 

ale

 

 

glowne gniazdo kablowe mam w jednej czesci domu ale tv w drugiej ...dosc daleko , a widze ze dekoder musi byc polaczony LANem z GPONa bezposrednio a nie z drugiego gniazda jak wczesniej bylo np rozgalezienie zrobione ... to na jakiej zasadzie dziala multiroom ??

 

Wczesniej moglem sobie nawet samemu rozsiac sygnal i zalozyc gniazdek ile chcialem bo wpinalem sie kablem do gniazda podlaczalem 2 dekoder i wsio ... a teraz ???

 

Doczytalem dalej i widze ze ten tpLINK tez ma tylko jeden port LAN aktywny !!!

 

 

Światlowod ma byc krokiem na przod tak ... po ograniczeniach i kolejnych modemach i modemikach i komplikacjach JUZ MI SIE ODECHCIEWA XXI wieku w wykonaniu INEA !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światlowod ma byc krokiem na przod tak ... po ograniczeniach i kolejnych modemach i modemikach i komplikacjach JUZ MI SIE ODECHCIEWA XXI wieku w wykonaniu INEA !!

 

Tak, ja ten kubeł wody już na głowę miałem wylany.

Dla ścisłości mam dostęp do obu wersji netu, ale nie mamy wygórowanych pakietów. Stabilność łączy nawet identyczna i zero problemów po za większymi usterkami w INEA, ale jak wcześniej pisałem i tu na forum wiemy, wiele zależy od lokalizacji, a zwłaszcza stanu sieci tak nowej i starej.

 

Sam modem faktycznie ma tylko jeden port dla LAN, drugi to IPTV (dekoder) - ja tego nie mam jak i w ogóle TV z Inea po światełku, pozostałe 2 są OFF.

LAN już wiesz jak działa z "dodatkiem" np. TP-Linka. Jeśli masz umowę na WiFi i nie da się jej zmienić przy tej okazji to router masz od INEA, ale zawsze możesz zmienić na swój bardziej funkcjonalny do potrzeb, ale to kwestia przemyślenia komu płacić za "pudełko" (podwójnie gdy umowa z INEA leci dalej).

 

Modem podłączysz tam gdzie będzie główne gniazdko, jak założą Ci obok dotychczasowego i dostaniesz modem GPON I-241G-Q (jeśli dobrze kojarzę masz wyższy pakiet więc ten i tak powinni dać) z wyjściem na koncentryk dla TV (nie IPTV) to podłączysz stary kabel dodatkowego gniazdka do niego i masz TV jak dotychczas (dekoder & CAM). Jak działa dokładnie to jednak może wypowie się ktoś co ma takie rozwiązanie w praktyce. O IPTV niewiele wiem, ale sporo problemów sprawia.

 

Wczesniej moglem sobie nawet samemu rozsiac sygnal i zalozyc gniazdek ile chcialem bo wpinalem sie kablem do gniazda podlaczalem 2 dekoder i wsio ... a teraz ???

Modem też mogłeś podłączyć w każdym pokoju, albo 2? :wink:

OK, wiem drugi kabel (obok TV) z gniazdka głównego, a 2 modemy nikt nie ma, ale możliwości są.

Teraz? Za wszystko trzeba płacić dodatkowo, ot taki postęp technologi.

Nie jest tak źle, ale mam identyczne odczucia. Światłowodu nie da się samodzielnie przenieść do innego pokoju z modemem i mógłbym wpuścić Mawerick'a, ale to mnie przeraża ... rycie nie wiadomo dokąd na stałe (INEA ma kabel w idealnym miejscu no i koncentryk). Oczywiście jak komu starczy przez ścianę patchcord światłowodowy to spoko, ale u mnie to "z metra" na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru dokupować żadnego modemu do wifi , tak mam w umowie wifi , wiec mam nadzieje ze ten od nich bedzie dzialac

 

Tak mam 2 gniazda w domu i mam nadzieje ze GPONa bede miec po - na koncentryku ale martwi mnie to ze dekoder ktory jest w drugiej czesci domu nie podlacze do drugiego dniazdka tylko bede musial ciagnac kabel przez caaaaly dom do modemu nawet po koncentryku , bo zrozumialem ze dekoder musi byc podpiety od razy do modemu a nie do tego drugiego gniazdka jak teraz? DOBRZE ZROZUMIALEM?

 

 

Informuję, że posty "kaleczące" język polski, nawet gdyby były w swojej treści "najmądrzejsze" - to będą wyrzucane do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ostatnio przeglądałem informacje naszej INEI z forum, krótko mówiąc wygląda bardzo słabo jeżeli chodzi o TV od przejęcia Tesatu nic się nie dzieje. Nowych kanałów brak

po za SUPERSTACJĄ, ADVENTURE TV, ENGLISH KLUB TV oraz POLSATU ROMANS kilkoma kanałami w wersji HD (dublami) i kanałami z DVB-T(które musieli włączyć)!

 

Kiedyś pytałem czy coś się pojawi to na razie nie bo nie ma miejsca :idea::?: A przecież wyłączono w analogu ANIMAL PLANET, DISCOVERY, DISCOVERY TURBO XTRA, DISCOVERY SCIENCE, TLC, oraz nie dawno MANGO 24.

 

Mogli by pozamieniać kanały (ze starej oferty INEI) CNBC, PIERVEJ KANAL, TVE, AL JAZZERA. W kanałach TESATu też jest kilka kanałów które mogły by być zamienione, przynajmniej byłby początek ujednolicania oferty na całym terenie INEI.

 

 

Druga sprawa to ile jeszcze umów, a właściwie jaki % umów posiada dostęp do kanałów z przed PETARDY oraz dawnego TESATU? W sumie to jest około 30 kanałów które są na listach dekoderów (INEA/TESAT - mogą się różnić ilością zależy w którym obszarze się znajdują). Do tego dochodzą 3 kanały R (cokolwiek tam jest).

 

Miejsce na pewno by się znalazło.

Tak czy inaczej nasza INEA obecnie pod względem TV jest już chyba na szarym końcu. A szkoda bo kilka lat temu oferta TV była jedna z lepszych, ale te czasy już minęły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też informuje....tych, którzy tak jak ja, posiadają konto mailowe w inei że,

 

kilka tygodni temu, na eboa, pozbawiony zostałem /sądzę, że nie tylko ja/ indywidualnego

filtrowania spamu przez zmianę ustawienia progów punktowych. Ponadto wyłączona została możliwość

blokowania poczty zawierające odpowiednie wyrazy, w adresie nadawcy, temacie i w treści.

 

Ostatnio wyłączono możliwość tworzenia aliasów adresów konta.

 

Co najgorsze nie mogę się doczekać sensownej odpowiedzi na podstawie której nastąpiły te zmiany i gdzie są one zawarte,

w jakich regulaminach, czy umowach.

Dodam, że nie dokonywałem żadnej zmiany pakietu tv, czy internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leckow nie oczekuj wiele od INEA. :>

Licząc na sensowną odpowiedź licz, że będzie ona brzmiała mniej więcej "usługa pocztowa jest usługą bezpłatną do korespondencji z klientem INEA nie posiadającym innego konta pocztowego".

Regulaminu czy umowy konta pocztowego tak naprawdę to w INEA nie widziałem, a wszelkie zmiany pamiętam wprowadzali wedle uznania. Filtrowanie jak pamiętam wprowadzono kiedy ówczesny admin wiedział co robi na serwerze mail.icpnet.pl, dziś najwyraźniej admin majstruje w wolnych chwilach.

Zmiany jakieś już od dłuższego czasu wprowadzają, kiedyś powiadomienie o fakturze miało "czysty nagłówek", a od stycznia już traktują swoją korespondencję jako spam. Właśnie dostałem dwa maile od INEA, jedną o zmianie numeru konta a dziś drugiego o wystawieniu faktury i muszę wygrzebywać z kosza bo owe punktu tam to kierują. Przykładowy nagłówek spamu INEA:

X-Spam_score: 6.3

X-Spam_score_int: 63

X-Spam_bar: ++++++

X-Spam_report: Spam detection software, running on the system "mail2.inea.pl", has

identified this incoming email as possible spam. The original message

has been attached to this so you can view it (if it isn't spam) or label

similar future email. If you have any questions, see

the administrator of that system for details.

Content preview: Szanowni PaĹstwo, Informujemy, Ĺźe z kolejnÄ fakturÄ otrzymajÄ

PaĹstwo nowy indywidualny numer rachunku bankowego. Nowe dane niezbÄdne

do realizacji pĹatnoĹci na rzecz INEA S.A. zamieszczone zostanÄ na PaĹstwa

fakturze udostÄpnionej w panelu eBOA. [...]

Mnie najbardziej irytuje występowanie opóźnień w dostarczaniu na konto maila, tj. wysłany np. z WP nie dochodzi migiem, ale w zależności od humoru serwera w INEA czas oczekiwania rośnie.

Coś grzebią w systemie bo mają nowy wygląd powiadomienia o fakturze, wszystkie dane jak na dłoni i link do płatności online w e-boa. Najbardziej urzekła mnie troska o portfel klienta obok :

Płacąc online oszczędzasz!

Koszt prowizji ponosi INEA.

że jaką prowizję ponoszą? Ciekawe na czym miałbym zaoszczędzić ... zapłacą mi teraz za zapłacenie? Brak opcji płatności kartą ogranicza ich szumne "online", przelew tradycyjny wymaga mniejszego wysiłku w e-banku.

No nie narzekajmy, mail.inea.pl, oferta programowa TV, sławetny upload itd. wywołuje aplauz klienta wg. statystyk (nie)zależnego ankietera czyniąc operatora numer 1 w wielkoPOLSCE. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ostatnio przeglądałem informacje naszej INEI z forum, krótko mówiąc wygląda bardzo słabo jeżeli chodzi o TV od przejęcia Tesatu nic się nie dzieje. Nowych kanałów brak

po za SUPERSTACJĄ, ADVENTURE TV, ENGLISH KLUB TV oraz POLSATU ROMANS kilkoma kanałami w wersji HD (dublami) i kanałami z DVB-T(które musieli włączyć)!

 

Zgodnie z zapisami art. 43 ustawy o radiofonii i telewizji otrzymuje brzmienie:

 

Art. 43. 1. Operator rozprowadzający program, z wyłączeniem podmiotu rozprowadzającego program w sposób cyfrowy drogą rozsiewczą naziemną w multipleksie, jest obowiązany do rozprowadzania programów "Telewizja Polska I", "Telewizja Polska II" i jednego regionalnego programu telewizyjnego rozpowszechnianego przez Telewizję Polską S.A. oraz programów rozpowszechnianych w dniu wejścia w życie ustawy z dnia 30 czerwca 2011 r. o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej (Dz. U. Nr 153, poz. 903) na podstawie koncesji na rozpowszechnianie tych programów w sposób analogowy drogą rozsiewczą naziemną przez Telewizję Polsat S.A., TVN S.A., Polskie Media S.A., Telewizję Puls Sp. z o.o. W przypadku operatora rozprowadzającego programy w sieciach telekomunikacyjnych innych niż wykorzystywane do rozpowszechniania rozsiewczego naziemnego lub rozsiewczego satelitarnego obowiązek rozprowadzania regionalnego programu telewizyjnego dotyczy regionalnego programu telewizyjnego właściwego dla danego obszaru.

 

No ja nie widzę tutaj zapisane że musieli te kanały włączyć :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i nie mieli takiego obowiązku odgórnie nakazanego, ale po pierwsze - wszyscy operatorzy dodawali te kanały, po drugie i najważniejsze - ludzie płacą za ich ofertę, więc nie może nie być w niej kanałów które są w telewizji darmowej. To by dopiero był absurd jakby doszło do takiej sytuacji. Jeszcze wszystko przed nami : :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to. Darmowe z DVBT, darmowe z satelity, jakieś śmiecie typu anonse.tv czy Mango24, no i duble HD ogólnodostępnych kanałów. Ten pakiet w dzisiejszych czasach to spora przesada. Podejrzewam, że większość klientów posiadających ten pakiet to osoby mające od lat kablówkę i przyzwyczajone do niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten swiatlowod to jedna wielka roz[beep]ucha na calego ... wykonawcow ze 4ch , kazdy od czego innego , brak informacji i wiedzy osob ktore przyszly do domu do lokalu do budynku gdzie prowadzona ma a w zasadzie MIALA BYC JUZ zrobiona swiatlowodowa sieczka ktora miala juz wejsc do domu , kabli na budynku brak , jest tylko stara instalka , a technicy dzwonili do lokatorow ze " juz wchodzimy do mieszkań " UWAZAJCIE !! jeden wielki bajzel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...