Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Pavulonik, pamiętaj, że do Oszczędnego HD na światłowodzie dają IPTV, czyli jeśli masz w domu światłowód to musisz wziąć minimum Standard HD.

Wygląda na to że trzeba zapłacić trzy miesiące PEŁNEJ stawki za ten pakiet i dadzą Ci spokój. Piszą o dniu rozwiązania a nie dnia do którego to obowiązuje.

Przeczytaj całość, najpierw masz "pomniejszonej o wartość". Czyli trzeba zapłacić ulgę, jaka obowiązuje od dnia rozwiązania do dnia zakończenia umowy. Sprawdź jaką masz cenę w cenniku standardowym, jeśli jest to np. 30 złotych a masz płacić przez kolejne 11 miesięcy 19,90 to musisz im zapłacić 11x10,10, czyli ponad stówę. To tak teoretycznie, w praktyce może się okazać, że promocja na HBO jest integralną częścią umowy i musisz rozwiązać całość, co już zdecydowanie się nie opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Abonent zobowiązany będzie do zapłaty na rzecz Operatora Opłaty wyrównawczej w wysokości całej ulgi przyznanej Abonentowi pomniejszonej o proporcjonalną jej wartość za okres od dni a zawarcia Umowy abonenckiej do dnia jej rozwiązania"

Opłata wyrównawcza będzie więc pomniejszona o jej wartość za okres niewykorzystany do końca.

Inaczej mówiąc płaci się pełną opłatę cennikową, tak jakby się nie korzystało z żadnej promocji przez te 3 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że chodzi o coś zupełnie odwrotnego.

 

Całkowita udzielona ulga - ulga za już wykorzystany okres = opłata wyrównawcza

 

"Od dnia zawarcia umowy abonenckiej do dnia jej rozwiązania", ROZWIĄZANIA, nie upłynięcia okresu trwania umowy. Chodzi o okres do dnia w którym się faktycznie rezygnuje. Czyli w przypadku pana piszącego wcześniej będzie to cała ulga za okres promocyjny minus ulga za trzy miesiące które już przesiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyclops ma rację. Nie wiem co ma Inea wyjaśniać, naprawdę zrozumienie zdania z regulaminu dłuższego niż 5 wyrazów przekracza czyjeś możliwości? W sumie patrząc na to, że sporo użytkowników tego forum prosi o "gotowiec" przy wysyłaniu rezygnacji z umowy nie mam co się dziwić.

"Abonent zobowiązany będzie do zapłaty na rzecz Operatora Opłaty wyrównawczej w wysokości całej ulgi przyznanej Abonentowi

Cała ulga to różnica pomiędzy opłatą w okresie promocyjnym, jaką klient zapłaciłby bez promocji a tą, którą zapłaci korzystając z promocji. Kolega pisał, że za to HBO będzie płacił 26,90. Jaka jest standardowa cena? Na stronie Inei nie widzę cennika podstawowego. Załóżmy, że jest to 30 złotych. 14x30 złotych to 420 zł. W tej promocji płacimy dwa razy 0 zł i 12 razy 26,90. Czyli w sumie 322,80. Cała ulga wynosi więc 97,20 zł.

pomniejszonej o proporcjonalną jej wartość za okres od dni a zawarcia Umowy abonenckiej do dnia jej rozwiązania"

Czyli tak jak pisze Cyclops opłata jest pomniejszona o ulgę za te 2 miesiące, w których ulga została udzielona, czyli od 97,20 odejmujemy 2 razy 26,90 wyjdzie nam do zapłaty teoretycznie 43,40 zł.

 

Skylla1 pisze, że to nielogiczne. Kiedyś operatorzy pobierali opłatę w drugą stronę, ale UOKiK uznał to za nielegalne, ktoś został ukarany (chyba Vectra) i odwrócono to we właściwą stronę.

 

Myk jest jednak taki (a właściwie to dwa myki), że po pierwsze nie wiadomo ile kosztuje HBO bez promocji, sprawdź to w cenniku podstawowym albo w regulaminie promocji, bo może być to 50 złotych miesięcznie, wtedy wychodzi to dużo więcej. A po drugie w tych cytowanych przez Was zapisach nie ma mowy o rozwiązaniu promocji tylko o rozwiązaniu umowy abonenckiej. Inea może więc nie dopuścić do rozwiązania promocji jedynie na HBO a może uznać, że jedynym sposobem pozbycia się HBO jest rozwiązanie całej umowy a to już jest nieopłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prawdopodobnie taką samą sytuację jak Mecenas1981 -na dekoderze ADB-3831 wyświetla się zielona ikona / dioda "@", chyba portal to jest?. Ponadto nie mogę przełączać programów klawiszami z cyframi tylko klawiszem dół/góra oraz nie wyświetlają się totalnie żadne menu, informacje, etc. Czy ktoś z Was miał coś takiego i wie, co można by zrobić? Rano zadzwonię na infolinię, ale może pojawi się wcześniej odpowiedź na forum :D Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj kilka razy wcisnąć przycisk DISP - (zmiana rozdzielczości obrazu) powinno pomóc.

 

Link do instrukcji ADB:

 

http://www.gg.pl/dysk/196FSkXXhqIL1t6FS ... 013%5D.pdf

 

Jak miałem ADB to dioda @ była gdy był dostęp do VOD, teraz nie wiem mam TECHNISATA.

 

 

Nowych kanałów pewnie do końca wakacji też nie zobaczymy :( takiej stagnacji jak w tym roku jeszcze chyba nie było. Nic po za zdublowanymi HD i kanałami z DVB-T :( jedyny jaki się pojawił to SUPERSTACJA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kanałów to ja już przestałem liczyć na jakąkolwiek poprawę. Czekam tylko aż City Net wreszcie zacznie u mnie oferować usługi. Pisząc o ewentualnych nowych kanałach trzeba doprecyzować o co chodzi bo znów nam dodadzą jakieś wielkie g.... typu Family Sport. Będę to pisać wielokrotnie - czekam aż to g.... zostanie usunięte i zastąpione normalnym kanałem sportowym typu Motors TV , EXTREME lub Sportklub. Poker Channel przy tym czymś oferował przynajmniej ten poker i bynajmniej nie identyczną taką samą ramówke każdego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co tutaj chcesz doprecyzowywać INEA wie co abonenci by chcieli. Tylko jej nie zależy. Na początek mogli by przynajmniej pomyśleć o tych kanałach które mieliśmy w starych pakietach.

(INEA - AXN BLACK, AXN WHITE, BABY TV, BBC LIFESTYLE, BOOMERANG, CBS ACTION, CBS DRAMA, DUCK TV SD, EXTREME SPORTS, FOX LIFE, NICKELODEON SD, POLSAT JIM JAM, POLSAT VIASAT EXPLORER, POLSAT VIASAT HISTORY,TVP HD

TESAT - UNIVERSAL CHANNEL, 13 ULICA, SCI - FI CHANNEL, MGM HD, SPORTKLUB, FIGHTKLUB, HISTORY CHANNEL, POLSAT C&I, E! ENTERTAIMENT, MTV EUROPE, TV DISCO)

 

Oraz kilku innych DISCOVERY HISTORIA, POLSAT FOOD, POLSAT VIASAT NATURE.

 

Tylko że zaraz padnie odpowiedź że taki pakiet musiał być bardzo drogi - szkoda że nikt nawet nie próbuje ewentualnie wycenić :( A taki pakiet z pewnością by znalazł wiele osób które by go zakupiło, Inea przecież wie jak układać pakiety aby wyciągnąć kasę - więc nie widzę problemu, wystarczy chcieć.

 

Nie wiem czy przejęcie TESATU (ze szkodą dla byłych abonentów), czy nasz INEA STADION tyle pochłania czasu (od jakiego czasu przystanki KM przy stadionie też posiadają nazwę INEA STADION - też pewnie musiało kosztować). Ale skoro jest pomysł i chęć abonentów warto by przynajmniej spróbować wstępną wycenę pakietu (tylko realną - nie z kapelusza, dla odfajkowania sprawy i od razu próby zniechęcenia abonentów i podania ceny powyżej 150zł). A przekazywanie naszych zapytań do działu programami TV nie ma najmniejszego sensu - bo i tak nic z tego nie wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejście Inei jest takie a nie inne, bo ktoś widocznie uznał, że się to nie opłaca. Zmieniłbyś operatora na innego tylko dlatego, że zaoferuje Ci Discovery Historia, Polsat Food albo Extreme Sports? Może Ty byś zmienił, ale inni niekoniecznie, poza tym nie ma idealnego operatora, każdemu czegoś brakuje. W Echostarze są prawie wszystkie dostępne kanały, zasięg mają spory a jakoś nie widzę, żeby wygrywali z Ineą na każdym polu. Nikt z moich znajomych nie ma, ale podobno jakość obrazu daje wiele do życzenia. W E&W jest wolny Internet i do niedawna brakowało HBO (teraz już chyba jest), do tego nie ma dekoderów z dyskiem. W Mavericku czy w Inotelu nie weźmiesz sobie modułu CAM. To samo jak jesteś nowym abonentem nc+. W Polsacie mając multiroom musisz biegać z kartami, do tego brak jest sporej ilości kanałów, które są w nc+ czy po kablu, w nc+ też wszystkiego nie ma. Nieobecni w Poznaniu wielcy nadawcy też mają spore problemy z kanałami i to większe niż Inea. W UPC nie ma nSport, w Multimediach nie ma paczki TVN-ów w HD. W Vectrze biorąc multiroom musisz dopłacać podwójnie za paczki dodatkowe, czyli praktycznie nie da się mieć Canal+ na dwóch telewizorach, bo się zbankrutuje.

 

Taka jest taktyka większości firm i musisz się pogodzić z tym, że większości z tych kanałów nie będzie, choć światełkiem w tunelu jest nc+, które przywróciło prawie wszystkie kanały usunięte z Cyfry+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pincet

Nie chodzi mi to czy bym zmienił operatora że nie ma " Discovery Historia, Polsat Food albo Extreme Sports" bo jestem teraz uwiązany z umową i do października muszę jakoś wytrzymać. My teraz mamy ceny jakbyśmy mieli wypasione pakiety, a tak naprawdę mamy 44 zdublowane wersje kanałów HD i SD skoro idziemy w tym nie wymienią wersje SD na inne i tyle.

 

A patrząc na innych nadawców kablowych to co mają w pakietach i ceny pakietów jeśli chodzi o pakiety TV - to INEA ma najwyższe. Kilka lat temu nam inni zazdrościli kablówki.

Echostar terytorialnie ma duży zasięg, lecz mało adresów. Znajomi zmienili MAVERICKA na Echostara i jeśli chodzi o problemy to są mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Michała , dokładnie tak jest jak napisał. Według mnie Inei brakuje więcej niż innym kablówkom. Zróbmy małe rozeznanie z konkurencją , której niestety na Starym Mieście nie ma. Do Echostaru nie ma co porównywać , bo jakość Echostaru podobno pozostawia wiele do życzenia , zresztą polecam zobaczyć siedzibę tej firmy. Zresztą cena wszystkich kanałów - 300 zł mówi sama za siebie. Co do EastWest - wolny internet to dopiero jest w Inei , do tego ciągłe awarie od jakiegoś czasu. 9 dni czekałem na naprawę telewizji i internetu , bo nie mieli kogo przysłać.. HBO tam jest , podobnie jak wszystko to czego tu brakuje. Moduł Cam - nie wiem szczerze mówiąc co to jest i do czego mi miałoby się to przydać , podejrzewam że ma tak większość osób.

UPC - brak nsport? Jeden jedyny kanał, gdzie w Inei brak takich przeszło 20? W Inei jest najmniej kanałów serialowych ze wszystkich kablówek w Polsce! Multimedia - Kanały HD? Najpierw powinno się uzupełnić oferte SD, a a potem dodawać HD. NC+ według mnie prezentuje fajną ofertę , to racja. Mają wszystko co chcę , prócz paru kanałów Polsatu których tu zresztą też brakuje. No i nie dublują kanałów jak CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie wszyscy mają dekodery HD (zwłaszcza do multiroomu), nie ma moim zdaniem żadnej opcji, żeby te kanały powymieniać.

 

Ale to nie jest problem abonenta tylko operatora. Teraz wszystkie nowe pakiety są HD więc aby wymienić abonentom sprzęt - wystarczy chcieć, no i przestać przynajmniej o nich pobierania 5 zł (za HD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co inea zrobiła z publicznymi IP i sposób w jaki to zrobiła jest smutne. :(

Rozumiem, mieli jakieś techniczne wskazania aby to zrobić (zanatować nas), ale dlaczego nie można było wprowadzić np dodatkowej płatności np 5 zł chociaż.

 

A tak dzwonię na infolinię i dowiaduję się, że brak publicznego IP nie obniża jakości usługi i jako osoba prywatna mogę zapomnieć o łączeniu z moją siecią z zewnątrz...

 

Czy tak ciężko jest wystawić opcję w eboa lub po prostu włączać publiczny IP tym 5% osób którym go brakuje, :(

 

INEO proszę o jakiś komentarz w tej sprawie bo brak publicznego IP to duży dla mnie problem i jeżeli nie ma możliwości uzyskania go ponownie to niestety to jest mocny argument za zmianę dostawcy Internetu.

 

PS. I jak wyłączenie publicznego IP ma się do informacji ze strony http://www.inea.pl//strefa_abonenta/faq ... ecia_inea/ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...