Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

O HD nie ma jeszcze mowy. Tak więc tam gdzie można polecam Poznaniakom własną satelitę. Niestety w wielu blokowiskach nie da się zamontować własnej anteny (balkon od północy), a administracje nie pozwalają na własne anteny na elewacjach, dachach, bo "przecież jest kablówka". I tak właśnie Inea robi biznes na TV kablowej. Nie ma to jak dominująca pozycja w mieście i nie mała przychylność administracji osiedli.

 

Szczerze powiem wam, że patrząc, co robi nasza kablówka to jestem już pewien ze trzeba zrobić jej pa pa i przezucić się na którąś platformę cyfrowa.

Jak ostatnio byłem w bok i zapytałem o vod i hd to pani powiedziała ze na razie mogę o tym zapomnieć będzie to dopiero jak wszyscy abonenci przejdą na pakiety cyfrowe a niestety to jeszcze potrwa. Patrząc np. na mój blok to na 40 mieszkań cyfrowo telewizje odbiera z 10 mieszkańców reszta ma to gdzieś, bo się nie znają i jak zapytasz ich o to odpowiedz jest a po co mi to.

 

A co do montowania anten na elewacjach i na dachach spółdzielnia zabrania a jest to czyste bezprawie (warunek musisz mieć mieszkanie wykupione na wlasnaść) a jeśli je masz to według naszego prawa kawałek gruntu pod blokiem jest twój tak samo jak kawałek dachu.

Ja już skierowałem sprawę do rzecznika praw obywatelskich udzielają bezpłatnej i fachowej pomocy w rozwiązywaniu takich spraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zrezygnować z Canalplus w kablówce(ile można czekać na canalPlus Sport2) i nie wiem jaki jest okres wypowiedzenia umowy. Byłem pewien, ż jest to miesiąc ale w regulaminie znalazłem taki punkt:

 

Rozdział 5 Punkt 18

 

1. W czasie trwania Umowy abonenckiej Abonent, który nie zalega z opłatami wobec

Dostawcy usług, może wystąpić o zmianę zakresu Usług pisemnym wnioskiem lub w

inny sposób dopuszczony przez Dostawcę usług.

2. Wniosek, o którym mowa w ust. 1, powinien być złożony do 20 dnia miesiąca kalendarzowego i bêdzie skutkować od początku kolejnego miesiąca oraz uiszczeniu wszystkich wymagalnych należności wobec Dostawcy usług.

kalendarzowego.

 

Z tego co rozumiem jeśli złożę wypowiedzenie do 20 lutego to z dniem 1 marca nie muszę już płacić za te usługę.

Poza tym polecam składać wszelkiego rodzaju reklamację przez internet. Moją reklamację uwzglęniono(wolniejszy internet przez 2 tygodnie) i dostanę zwrot kilkudziesięciu zł. Niby nic ale zawsze warto powalczyć z monopolistą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do montowania anten na elewacjach i na dachach spółdzielnia zabrania a jest to czyste bezprawie (warunek musisz mieć mieszkanie wykupione na wlasnaść) a jeśli je masz to według naszego prawa kawałek gruntu pod blokiem jest twój tak samo jak kawałek dachu.

Ja już skierowałem sprawę do rzecznika praw obywatelskich udzielają bezpłatnej i fachowej pomocy w rozwiązywaniu takich spraw.

 

Bo ranisz ściany wiercąc, wartość mieszkania spada, a mieszkanie całkowicie nie jest prawnie twoje, proste :P do tego dochodzą prawa autorskie architekta które też częściowo naruszasz, ale to raczej dotyczy nowo wybudowanych budynków ;p

 

Co do tych abonentów nie korzystających z cyfrówki, tak i tak wepchną im dekoder ale jeszcze o tym nie wiedzą ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuu, nie wiesz co piszesz... Pewnie większość z tutejszych forumowiczów by pozazdrościła Tobie odbieranych kanałów MCM Top i MCM Pop.

Racja,Ja zazdroszczę abonentom paczki MCM.Szczególnie MCM POP :) miałem okazję go niedawno oglądać i na pewno jest lepszy od naszej Vivy,czy MTV,tam liczy się muzyka.

Do tego dużo utworów z lat 80-tych i 90-tych ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ranisz ściany wiercąc, wartość mieszkania spada, a mieszkanie całkowicie nie jest prawnie twoje, proste :P do tego dochodzą prawa autorskie architekta które też częściowo naruszasz, ale to raczej dotyczy nowo wybudowanych budynków ;p

 

Co do tych abonentów nie korzystających z cyfrówki, tak i tak wepchną im dekoder ale jeszcze o tym nie wiedzą ;>

 

Chłopie ty wiesz, co piszesz chyba nie jak masz wykupione mieszkanie na własność to jest one w 100 % twoje i spółdzielnia może ci skoczyć oni nie są wlasicielemi budynku tylko spodzilcy oni tylko tak jakby są wynajęci przez mieszkańców, jako zarządca tak upraszczając to do maximum. Tylko oni zatrzymali się w rozwoju wiele lat temu i myślą cały czas ze to ich i mogą robiąc, co się i żywnie podoba, ale niestety czasy się zmieniły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do montowania anten na elewacjach i na dachach spółdzielnia zabrania a jest to czyste bezprawie(warunek musisz mieć mieszkanie wykupione na wlasnaść)

 

Spełniasz warunek? :P to co za problem, chyba że źle zrozumiałem ;> więc/i proszę cię o używanie interpunkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym mógł na elewacji to bym to już dawno zrobił.

W moim przypadku blok stoi tak ze jedynie mogę antenę na dachu postawić a tam nie idzie się dostać klucze są w spółdzielni a oni nie chcą ich wydąć.

Warunek spełnia większość z nas, ale tu chodzi o to ze prawo stoi po naszej stronie a spółdzielnia ma swoja wizje świata i nie pozwala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie radzę dzwonić na infolinię i brać na poważnie informację, których tam udzielają. Przez telefon powiedziano mi że do końca miesiąca muszę rozwiązać umowę na Canalplus a wpunkcie obsługi klienta, że do dnia miesiąca w którym podpisałem umowę.

 

Według pani na infolinii nie zalegam z opłatami ale jak powiedziałem,że chyba zalegam 3 miesiąca z kwotą 10zł pani po dłuższej chwili zastanowienia stwierdziła że mam rację. Jak spytałem czy jest pani pewna to powiedziała że nie i że mam iść do punktu obsługi klienta gdzie kolejki sięgają 2 godzin a jest to jedyny sposób załatwienia sprawy w kablówce. Monopol gorszy niż w telekompromitacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy coś wiadomo o nowościach w Inea? Co prawda w tej chwili mamy dość atrakcyjną ofertę, mam tu na myśli przede wszystkim kanały sportowe: POLSAT SPORT, POLSAT SPORT EXTRA, TVP SPORT, EUROSPORT, EUROSPORT 2, CANAL+ SPORT, ESPN CLASSIC, EXTREME. Własciwie do kompletu brakuje SPORTKLUB i CANAL+ SPORT 2. Przydałby się jeszcze HBO Comedy oraz AC-3 na HBO. Gdzieś czytałem, że powstało forum abonentów poznańskiej kablówi, zna ktoś adres? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do inei za posrednictwem strony http://www.inea.pl/ .

 

 

Tylko nie licz na jakąś odpowiedź mi ostatnio odpisują tylko takie wiadomości:

- Trudno mi na to pytanie w chwili obecnej odpowiedzieć. Nie mam informacji na ten

temat.

-Na dzień dzisiejszy niestety nie mamy informacji jakoby programy analogowe które

Pan wymienił miały być przeniesione do oferty cyfrowej.

Jeśli chodzi o stacje radiowe przekaże informację do osoby zajmującej się takim

sprawami.

- Wyjaśniam/Informuję, iż narazie nie posiadamy informacji na temat nowych

programów telewizyjnych w naszej ofercie.

- Na chwile obecną nie posiadamy informacji o dodaniu nowych programów

telewizyjnych do naszej oferty.

 

Więcej nie chce mi się szukać , ale i tak mniej więcej odpisują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisanie do Inei mija się z celem, mi odpowiadają dokładnie tak jak Tobie, więc dałem sobie z pytaniami na http://www.inea.pl spokój, dziwi mnie dlaczego tak "często" jest aktualizowana strona www? Od 1 lutrgo włączyli cyfrowe stacje radiowe / wyłączyli analogowe (mam nadzieję, że nie na długo) a na stronie www cisza !!!!!! Zastanawiam się nad celowością istnienia tej strony skoro na bieżąco nie informuje o nowościach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz częściej zauważam niechęć do INEI w Poznaniu, ludzie narzekają na obsługę (BOK), na jakość, na traktowanie klienta,na ceny. Nasz operator próbuje stać się monopolistą na rynku poznańskim wykorzystując sytuację, że nie ma innej alternatywy niż kabel. (Podobno nawet spółdzielnie zabraniają instalacji talerza na bloku). Mam nadzieję, że już wkrótce postępowaniem INEI zainteresuje się Urząd Ochrony Konsumenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli klienci zaczną im odchodzić to zawsze mogą mieć beznadziejną sytuacje lekko mówiąc i może ich przejąć jakiś duży operator kablowy. We wrześniu mieli 110 tys abonentów w całej Polsce, tak szybko to nawet połowa z nich nie zrezygnuje aby zmotywować ich do działania, jeśli nic z tej motywacji nie wyjdzie i ich sytuacja będzie beznadziejna to inny operator może ich przejąć, wykupić. Nie jest to proste, ale tak może się stać za jakiś czas, chociaż zazwyczaj wykupywane są małe sieci kablowe a nie takie dość duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz częściej zauważam niechęć do INEI w Poznaniu, ludzie narzekają na obsługę (BOK), na jakość, na traktowanie klienta,na ceny.

 

To samo słychać o n :P i co? nadal żyją ;> głównie słychać tych co narzekają, a ci co nie mają co narzekać po prostu tego nie robią ;>

btw :P Jak spółdzielnia zakazuje talerzy montować to już CBA trzeba tam wzywać :> bo kablówka i spółdzielnia to 2 rożne organy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj otrzymałem od INEI pismo z informacją o podwyżkach niektórych pakietów tematycznych od 1 kwietnia. Jednocześnie zostaną dołączone nowe programy: JIM JAM (już jest promocyjnie włączony), KIDSCO, EXTREME SPORTS CHANNEL (już jest promocyjnie włączony), MCM TOP, MCM POP (oba już nadają), VIASAT EXPLORER, VIASAT SPICE. Pakiet zawierający wszystkie programy wraz z tymi nowymi będzie kosztował 27 zł, osoby chcące dodatkowo oglądać pakiet INEA CLUB (PLAYBOY, VIASAT SPICE) zapłacą 11 zł. Tak więc od 1 kwietnia cena pakietu full tv kablowej będzie kosztowała (PAKIET PODSTAWOWY CYFROWY (46,90 zł) + CANAL + MULTIPLEKS (39 zł) + HBO (26 zł) + CINEMAX (10 zł) + INEA MAX (27 zł) + INEA CLUB (11 zł) razem 159,90 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj otrzymałem od INEI pismo z informacją o podwyżkach niektórych pakietów tematycznych od 1 kwietnia. Jednocześnie zostaną dołączone nowe programy: JIM JAM (już jest promocyjnie włączony), KIDSCO, EXTREME SPORTS CHANNEL (już jest promocyjnie włączony), MCM TOP, MCM POP (oba już nadają), VIASAT EXPLORER, VIASAT SPICE. Pakiet zawierający wszystkie programy wraz z tymi nowymi będzie kosztował 27 zł, osoby chcące dodatkowo oglądać pakiet INEA CLUB (PLAYBOY, VIASAT SPICE) zapłacą 11 zł. Tak więc od 1 kwietnia cena pakietu full tv kablowej będzie kosztowała (PAKIET PODSTAWOWY CYFROWY (46,90 zł) + CANAL + MULTIPLEKS (39 zł) + HBO (26 zł) + CINEMAX (10 zł) + INEA MAX (27 zł) + INEA CLUB (11 zł) razem 159,90 zł

 

 

A może to prezent na PRIMA APRILIS????!!!!

 

 

Jak znam kablówkę to zawsze znajdzie jakiś powód na podwyżkę.

 

 

A Cartoon Network i TCM dalej razem - przecież to chyba nie jest takie trudne zrobić 24h. (mają szczęście że CARTOON & TCM są nadawane przez nadawcę razem) Choć obydwa kanały są też nadawane na satelicie 24h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

159 zł chyba kogoś powaliło.

Za to można mięć platformę cyfrową z owiele lepszą oferta i oczywiście, jakością bo to, co daje inea to masakra.

Trzeba się rozstać z nimi a przy okazji skierować sprawę do Urząd Ochrony Konsumenta, bo to, co się u nich razem ze spółdzielnią robi to już przegięcie.

Mam propozycje niech każdy zacznie wysyłać maile do UOK na tego monopolistę może się zrobi głośniej o nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i oczywiście, jakością bo to, co daje inea to masakra.

 

Jakość jest identyczna a nawet lepsza jeżeli chodzi o cyfrówkę :> sygnał cyfrowy jest pobierany z bezpośrednio dosyłów satelitarnych z których platformy też korzystają, tylko one zmniejszają bitrate by zwiększyć pojemność transponderów, a kablówce masz surowiec :P na satelicie nie znajdziesz tak ładnego TVP jak w kablówkach cyfrowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...