Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Uzyskałem informacje ,że Tesat od przyszłego tygodnia ma sprzedawać HD, pewnie sie to przedłuży do końca miesiąca,ale będę cierpliwy dobrze ,że coś robią w tym kierunku

Odbiornik HD stoi u nich w BOA i powiem Wam, że jestem pod wrażeniem jakości obrazu.

A tak a propos wypowiedzi "jacroza" Tesat i INEA to są dwie różne firmy całkowicie niezależne wystarczy porówanać Ich oferty.Nie zgadzam sie też z tym ,że Tesat nie oferuje programów z analogu w cyfrze

 

Najprościej jest zdublować programy z oferty analogowej.Moim zdaniem wybrali najciekawsze programy z analogu i zdublowali ,a nie tak jak INEA właczyli wszystko czyli ilośc ,a nie jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak a propos wypowiedzi "jacroza" Tesat i INEA to są dwie różne firmy całkowicie niezależne wystarczy porówanać Ich oferty.Nie zgadzam sie też z tym ,że Tesat nie oferuje programów z analogu w cyfrze

 

Najprościej jest zdublować programy z oferty analogowej.Moim zdaniem wybrali najciekawsze programy z analogu i zdublowali ,a nie tak jak INEA właczyli wszystko czyli ilośc ,a nie jakość.

 

Dla jednego najciekawsze, dla innego nie :smile: Ale rzecz w tym, że nie przenieśli całej oferty z analogu do cyfry. Z punktu widzenia użytkownika tak byłoby dużo wygodniej, chyba że ktoś lubi przełączać się między urządzeniami i żonglować pilotami. Dla mnie taka niepełna oferta jest poważnym minusem.

Z tego, co słyszałem, to niewiele programów w Tesacie ma EPG. Przecież to podstawowa usługa w tv cyfrowej. Inea nadaje EPG pod zdecydowaną większością programów i jest to bardzo, bardzo funkcjonalne.

 

Dla jasności: nie jestem fanem Inei i uważam, że ta firma nie należy do ideałów, ale ich ofertę na dzień dzisiejszy mimo wszystko postrzegam korzystniej.

 

Czy masz może jakieś bliższe dane o sprzęcie, który oferują do odbioru HD?

 

Pozdrawiam

jacroza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się w czym tkwi problem aby w sieci pojawił się CANAL+ Sport2 ??? Czy to jest:

1) "lecenie w kulki" operatora

2) zakaz emisji przez CANAL+?

3) wysokie ceny tego kanału, na które operatorzy nie chcą się zgodzić?

4) ?????

 

Dzisiaj tj. sobota, 5 kwietnia na C+ Sport2 są bardzo ciekawe emisje live, min.: Manchester City-Chelsea, AS Roma-Genoa C.F.C, liga hiszpańska. Chętnie obejrzałbym te mecze i niestety nie mogę :(

Wysłałem już mnóstwo pytań do BOA Inei i jak myślicie jaką informację otrzymałem? ........... jasne, żadnej :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi punkt ni jak nie ma potwierdzenia, bo jest kilka sieci kablowych, które mają Canal+ Sport2 swojej ofercie.
Wysoka cena? Tak tylko w weekend coś ciekawszego leci a tak przez cały tydzień to tylko info dla abonentów Cyfry.

Nie zawsze opłaca się dodać taki kanał, bo on jest "czynny" tylko w weekendy i to jeszcze w nie zbyt dobrej jakości...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem C+ Sport 2 polega w tym że dzieli czas antenowy z Cyfra+ Info (którego raczej C+ nie pozwoli puszczać w kablówce) i trzeba kombinować z konfiguracją transpondera, o ile ma funkcje czasowej zmiany parametrów, inaczej nie ma to sensu.

Od niedawna mamy włączony VIASAT EXPLORER i SPICE ( erotyczny ) razem.

Problemu chyba nie ma żeby CANAL + SPORT 2 włączyć . SPICE jest wieczorami od 23 więc dla abonentów którzy nie wykupili kanału zostaje zakodowany. Jeżeli chodzi o CANAL + SPORT 2 to także można tak zrobić.

Ale w INEI zawsze coś znajdą żeby się wytłumaczyć że nie można włączyć czy coś tam ................

 

Ale za to w tym tygodniu włączyli RMF CLASSIC i RMF MAXX. Zawsze coś .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że nie ;> Po co martwić martwy pakiet dla C+ Info ;p

Bez paniki C+ Sport 2 dopiero co powoli wchodzi do kablówek, prędzej czy później się pojawi. Możliwe że to kwestia przedłużenia licencji na C+, przy następnym przedłużeniu dostaną C+ Sport 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie, czy orientujecie się jak podchodzi INEA do abonenta chcącego odbierać TV Cyfrową na drugim odbiorniku TV w mieszkaniu? Czy podpisuję z nimi odrębną umowę na drugi abonament? Czy jest to wogóle możliwe? Czy INEA daje jakiś upust na drugi abonament w mieszkaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy orientujecie się jak podchodzi INEA do abonenta chcącego odbierać TV Cyfrową na drugim odbiorniku TV w mieszkaniu? Czy podpisuję z nimi odrębną umowę na drugi abonament? Czy jest to wogóle możliwe? Czy INEA daje jakiś upust na drugi abonament w mieszkaniu?

 

 

Wiesz co lepiej zadzwoń do BOA.

Call Center czynne jest:

 

poniedziałek - piątek 7.00 - 22.00

sobota, niedziela i święta 9.00 - 17.00.

Tel. 061 886 11 66

Fax 061 886 11 55

 

Tylko nie wysyłaj maila bo możesz się nie doczekać odpowiedzi. Lepiej zadzwoń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mamy w pakiecie INEA lokalny " mc radio " i w końcu zmienili nazwę " MOJA TV " na " EDUSAT ".

 

Tak w ogóle to mogli by zmienić wersję oprogramowania tunera bo niestety na EPG wychodzą jakieś dziwne znaki.

(nie zawsze ,ale ostatnio bardzo często się im zdarza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, dodatkowo (wreszcie) zrobili porządek z nazewnictwem programów. Byłem wczoraj u znajomego i na jego Technisat DIGIT MF4-K zauważyłem oprogramowanie z września 2007 u mnie natomiast jest wersja 2.22.8.2 (579) BLO (17) z września 2006. Co ciekawe u kolegi np. przy programach przy których można wybrać napisy czyli CANAL+ lub HBO pojawiła się dodatkowa ikonka obok: 16:9, TXT i kluczyka byłą czwarta ikonka (przekreślone ucho). Nie miałem okazji pogrzebać jeszcze w EPG i zobaczyć czy tam są jakieś zmiany. Wygląda na to, że nowe tunery wyposażane są w nowy soft (w takim razie dlaczego nie przeprowadzają aktualizacji przez sieć starych tunerów?)

Ostatnio trafiłem na "kumatego" gościa z BOA i troche z nim pogadałem co więcej wyciągnąłem od niego trochę info. A więc planują do olimpiady w Pekinie włączyć coś w HD myślę, że będzie to Eurosport HD. Oczywiście wiąże się to z wymianą obecnego tunera. Podobno mają być tunery HD z opcją twardych dysków. Usłyszałem, że mają dołączyć TVN CNBC Biznes (zamiast TVN Gra)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Od dziasiaj tj. 24.05. na TVP 1 włączyli AC-3 (pewnie z okazji Eurowizji) ale niestety falstart bo nie ma dzwięku. Dobrze, że program jest nadawany równocześnie na TV Polonia, tam AC-3 (DD 3/2.1) nadaje bez problemu. Ciekawe, kiedy w Inea pojawi się coś HD? ME w piłce nożnej zbliżają się (już za dwa tygodnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcecie HD i nasza kablówka nawet na maile nie potrafi odpowiedzieć.

 

A jak zadzwonisz do biura to mówią że ostatnio włączyli taki a taki kanał, a o nowych kanałach to znowu mówią że trwają rozmowy z nadawcami - bliższy termin uruchomienia nowych kanałów nie znany.

 

Więc o HD na razie nie ma co liczyć.

 

Poczekamy - Zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy alternatywe

 

Inotel oferuje telewizję cyfrową

 

 

Mieszkańcy Poznania, Gniezna, Swarzędza, Obornik oraz Jarocina mogą już korzystać z usługi cyfrowej telewizji oferowanej przez Inotel, poinformował media szef operatora. W ofercie znajduje się ponad sto kanałów telewizyjnych, w tym kanały HD.

Zgodnie z zapowiedziami, obecnie z telewizji HDTV oferowanej przez Inotel może korzystać 40 tys. gospodarstw domowych. Do końca 2008 roku zasięg usługi zostanie zwiększony do 100 tys. gospodarstw domowych.

 

Pełna oferta programowa

Pakiet Podstawowy: TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Polonia, TVP Kultura, Polsat, TVN, TVN24, TVN CNBC Biznes, TVN Siedem, TVN Style, TVN Turbo, TVN Meteo, Polsat 2, TV4, TV Puls, Tele5, TV Biznes, Superstacja, CNN, RTL, AXN, TCM, Zone Europa, Kino Polska, Eurosport, Eurosport2, Polsat Sport, Discovery Channel, Animal Planet, Planete, National Geographic, VIVA Polska, MTV Polska, VH-1 Polska, 4Fun.TV, MiniMini, ZigZap/Hyper, Cartoon Network. Opłata miesięczna za pakiet to 39 zł, w tym 3 zł za obowiązkowy TV Portal (EPG, VOD, PVR, radio internetowe, Internet w TV).

 

Abonent ma także możliwość zakupu pakietów dodatkowych: Pakiet Film (AXN Crime, AXN SciFi, Ale Kino, Hallmark Channel, Movies 24, Comedy Central) w cenie 7 zł miesięcznie oraz Pakiet Sport (Polsat Sport Extra, TVP Sport, ESPN Sport, Playboy TV, Expplore Spice) w cenie 7 zł.

 

Można wybrać też Pakiet Rozszerzony, który zawiera wszystkie wyżej wymienione pakiety (Podstawowy + TV Portal + Film + Sport) oraz kilka dodatkowych kanałów - Zone Romantica, Nat Geo Wild, TVP Historia, MTV 2, MTV Hits, MTV Dance, Jetix, Jetix Play, Boomerang, KidsCo, Kuchnia.tv, Zone Reality, Zone Club, Fashion TV. Kosztu pakietu - 63 zł miesięcznie.

 

Dostępne są także: Pakiet HD (National Geogrpahic Channel HD, Polsat Sport HD) w cenie 7 zł, Pakiet FilmBox (FilmBox, FilmBox Extra, FilmBox HD) w cenie 11 zł, Pakiet Canal+ (Canal+, Canal+ Film, Canal+ Sport) w cenie 39 zł, Pakiet Cinemax (Cinemax, Cinemax2) w cenie 14 zł oraz Pakiet HBO (HBO, HBO2, HBO Comedy) w cenie 19 zł. Pakiet HBO+Cinemax - 29 zł.

 

Dostęp do wszystkich pakietów - 138 zł miesięcznie.

 

W ramach nowej usługi Inotel, obok kanałów telewizyjnych, oferuje telewidzom wiele funkcji dodatkowych. Będą oni mogli np. skorzystać z biblioteki filmów na żądanie obejmującej na początku około 200 pozycji filmowych oraz programy popularno-naukowe. Widzowie, bez konieczności zakupu nagrywarki DVD, będą mogli również nagrywać swoje ulubione programy czy seriale i w dowolnym czasie je odtwarzać.

Info z:

 

http://media2.pl/telekomunikacja/36704- ... frowa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inotel niestety ma kiepski zasięg.. pare osiedli piątkowskich.. i okolice ul murawy... a mają taką piękną ofertę... Tesat też już ma HD..

tylko inea - d..a!!!

 

ale niestety nie ma alterantywy.. [beep]two na maxa.. a z klientami lecą ostro w kulki..

 

co do HD na olimpiade to bym nie wierzył. Gadałem z gościem od PR inei i powiedział że hd najwcześniej pod koniec roku, bowiem obecnie wybierają sprzęt.. wcześniej przeprowadzali testy.. z 1,5 roku.. są nieźli.. trzeba im przyznać..

 

ale tvp HD będzie nadawać naziemnie ze śremu.. takze ten kto ma tuner dvbt w tv jest górą :)

 

co do inotela jeszcze.. to ich oferta mnie powalia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rozmawiałem z kolesiem, który u nich pracuje i zbierają chętnych tzn. wystarczy zadzwonić do nich podać, że jesteś zainteresowany i podać lokalizacje tam gdzie będzie najwięcej zgłoszeń zaczną budować właśnie tam infrastrukturze.

Mają ogrom zgłoszeń z Rataj, więc jest duża szansa, że zaczną właśnie tam.

Acha oni nie bawią się w tradycyjny kabel całość opierają na światłowodach.

A jeszcze jedno wszystkie umowy, które z nimi podpiszesz są bezterminowe z możliwością rezygnacji z trzy miesięcznym wypowiedzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano otrzymałem z BOK (raczyli odpowiedzieć) taką oto odpowiedź na moje pytanie, które dotyczyło wyłączenia TVN Gra.

 

TVN Gra została wycofana z satelity 31.05.2008. Na chwilę obecną nadawany jest kanał MANGO 24. Decyzja o wykorzystaniu kanału nie została jeszcze podjęta. Informacje o zainteresowaniu powyższymi programami zostały przesłane do działu marketingu

 

Jak to przeczytałem to myślałem, że usiądę z wrażenia. Piszą takie bzdury, że płakać się chce. Program został wycofany 31.05 [beep]a tak jakbym nie wiedział. Dlaczego inne sieci potrafiły natychmiast zastąpić TVN Gra innym kanałem, a INEA nie? Widać, że mają swoich klientów w kompletnym poważaniu a mówiąc w skrócie całkowicie w d....

Dziasiaj na stronie http://www.tesat.pl przeczytałem, że od 2 czerwca dołączyli do oferty: TVN HD, CANAL+ SPORT HD, CANAL+FILM HD, HBO HD, POLSAT SPORT HD, EUROSPORT HD. Pozostawię to bez komentarza. Najlepszą wiadomością będzie chyba taka, że INEA została przejęta przez jakąś większą sieć lub na Ratajach pojawi się TESAT albo INOTEL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie jest tak różowo w tym Tesacie. Aby oglądać kanały w HD trzeba najpierw wykupić tunerek za "skromne " 899 zł. Tak więc co z tego że mamy te kanały HD jak tylko prezes Tesatu i jego teściowa je oglądają :lol2: Tunery to Kaon ładny ale drogi , gdyż w czasie rozmowy w bok-u pani dowiedziałem się że to narazie testy ,więc oficjalnie trzeba wykupić jeszcze pakiet Filmbox hd za 9,90 imam jeden kanał HD a resztę , kto to wie . Tak więc nie ma co się podniecać kiszka była jest i poprawy nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...