Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

233.992 kHz -> TVP1, TVP2, WTK, TVP Info, TVP Polonia

378.000 kHz -> Canal+, Canal+ Film, Canal+ Sport, HBO, HBO 2, Cinemax, Cinemax 2

386.000 kHz -> TVN, Polsat, Kino Polska, TV Biznes, MTV Base, MTV 2, Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Zdrowie i Uroda

394.000 kHz -> tv 4, Piervyj Kanal, CNBC, Fashion tv, iTV, Moja TV, Zone Romantica, Zone Club, Zone Reality, Planete, 4Fun TV

833.975 kHz -> TVN 24, TVN Turbo, Discovery Channel, Animal Planet, Cartoon Network/TCM, National Geographic, Zone Europa, TVN Meteo, TVN Style, MEZZO, travel Channel

849.973 kHz -> Viasat History, ESPN Classic Sport, Jetix, Jetix Play, Ale Kino!, Zig Zap, MiniMini, Kuchnia TV, TVP Sport, Test

849.973 kHz (radio) -> Test R1, Test R2, Test R3, Test R4

841.974 kHz -> Discovery Science, Discovery Civilisation, Discovery Travel & Living, MTV, VH1, CNN, AXN, Eurosport, AXN Crime, AXN Sci-Fi

241.992 kHz -> RTL 2, super RTL, N-tv, Kabel 1, 9 Live, N-24, Pro 7, Extreme Sports em.prom.

434.000 kHz -> DW Tv, tw 1, TV Trwam, SAT 1, TVP Historia em.prom., JIM JAM em.prom.

817.976 kHz -> Boomerang, Eurosport 2, Al-Jazeera, MTV Hits, France24 FR, France24 ENG, Russia Today, Playboy TV, Test 2

442.000 kHz -> TVN 7, tele 5, TVP Kultura, Vox, RTL, polonia 1, tv Puls, mango 24

 

łącznie 94 programy TV (w tym 2 testy) + 4 testy radiowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm macie tyle pojemności co Vectra, tylko trochę pomieszane częstotliwości :> dodatkowo ten transponder z radiami... on jest całkowicie pusty, jedno stacja radiowa zwykle nie przekracza 200kbit, a transponder zwykle ma pojemność 32Mbit ;p więc z parę kanałów TV mogą tam wepchnąć, no chyba że chcą walnąć tam pełno zagranicznych stacji radiowych FTA z satelity. Naszą mapę transponderów można zobaczyć w naszym temacie ;p Jeszcze modulacja, macie QAM64 tak jak my? :>

 

Zazdroszczę wam Fance24 ENG ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Moja TV nadawany jest program EDUSAT bis2 przynajmniej takie jest logo, niestety technicy w Inea nie dbają o porządek w nazewnictwie programów, na liście którą umieściłem powyżej jest nazwa TVP Info, a tak naprawdę to cały czas widnieje TVP3 Poznań, zgłaszałem ten fakt wielokrotnie ale jestem przez nich ignorowany więc dałem sobie spokój, widocznie robią abonentom na złość !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W vectrze jest lepiej.Jak się prostowało informacje o błędach na Forum byłego ŚTK (bo tam jest centrala cyfrówki) w transponderach, to następnego dnia poprawiali ;p Na przykład jak na Mango 24 telegazeta się pojawiła lub na TV Polonii DD, to trzeba było wpierw wspomnieć o tym na forum ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

233.992 kHz -> TVP1, TVP2, WTK, TVP Info, TVP Polonia

 

Dzięki, że podałeś, bo ja wciąż jestem poza zasięgiem naszej kablówki.

Mam pytanie, czy przypadkiem paczki nie lecą na częstotliwościach "pełnych" tzn nie 233,992, a 234,000 kHz. U mnie STB przy szukaniu wywala właśnie 234,000, a nie wartość z przecinkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Moja TV nadawany jest program EDUSAT bis2 przynajmniej takie jest logo, niestety technicy w Inea nie dbają o porządek w nazewnictwie programów, na liście którą umieściłem powyżej jest nazwa TVP Info, a tak naprawdę to cały czas widnieje TVP3 Poznań, zgłaszałem ten fakt wielokrotnie ale jestem przez nich ignorowany więc dałem sobie spokój, widocznie robią abonentom na złość !!!

 

 

Dziś zmienili w końcu nazwę TVP 3 Poznań na TVP INFO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, nazwa TVP Info jest już od 2 stycznia, łaskawie raczyli zmienić :)

Zadałem pytanie poprzez i-bok kiedy do oferty dołączą HBO Comedy i otrzymałem info, że Inea Poznań nie planuje włączenia tego kanału do paczki HBO, dlaczego mnie to nie dziwi? a właściwie to dlaczego skoro płacę tyle samo co inni w innych miastach nie mogę odbierać HBO Comedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak to jest MONOPOL .

 

Zresztą kiedyś zapytałem czy na stronie kablówki nie mogło być FORUM - odpowiedź była że planują w późniejszym terminie.

 

Nawet ich zaczynam rozumieć trudno by było czytać na własnej stronie " POCHWAł " lepiej później mniej problemów z " zadowolonych abonentów"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam zmianę na TVP Info.

Co do oferty i Inei. Myślę, że teraz w Inei źle się dzieje i jeśli nie zmienią [beep]ego nastawienia, to zaczną tracić klientów.

Kilka dni temu w BOK widziałem jak ludzie w większości oddawali dekodery cyfrówki i modemy kablowe. Oliwą dolaną do ognia, czyli do marnej oferty oraz bałaganu związanego z nowymi nr kont bankowych, konsolidacją umów (jest duża presja Inei żeby wszystkie usługi były na jedną osobę) okazuję się planowane wyłączenie radia analogowego. Ludzie przychodzą do BOK i skarżą się także na to, w końcu jest to pogorszenie oferty, za którym nie idzie żadna obniżka. Pracownica BOK otwarcie przyznała mi, że są liczne skargi na wyłączenie radia analogowego.

Pamiętam jak kilka lat temu Inea (wtedy TKP) masowo powyłączała ludziom kanały, bo nie dogadali sie odnośnie praw autorskich. Chyba nie było więcej kablówek w Polsce, które podobnie postąpiły. Inea w zamian za wyłączenie ciekawych programów (m.in Viv niemieckich, ProSieben, ARD1, 3SAT) dodała min. EWTN, Arigang, oraz zdublowaną TVPuls (ówczesne Niepokalanów).

W mediach poznańskich było gorąco, na osiedlach gdzie się dało zaobserwowałem "wysyp" satelit, ale coż jakoś to przeszło w niepamięć - stąd przypominam.

W tej chwili jak dla mnie skandalem w ofercie Inei jest wyłączenia kanałów radiowych z analogu, oraz fakt, że za kanały dostępne FTA każą sobie nie mało płacić w pakietach cyfrowych, bo w analogu ich nie ma.

Oferta kanałów muzycznych (w cyfrze) jest żenująca. Tylko MTV, VH1 i 4Fun. Vivy PL nie ma, bo ponoć właściciel nie zgadza sie na reemisje cyfrową. Innych kanałów muzycznych FTA (Deluxe Music, RTL 102.5, GayTV, Trace, NRJHits, Viva Germany) nie ma w ofercie.

O HD nie ma jeszcze mowy. Tak więc tam gdzie można polecam Poznaniakom własną satelitę. Niestety w wielu blokowiskach nie da się zamontować własnej anteny (balkon od północy), a administracje nie pozwalają na własne anteny na elewacjach, dachach, bo "przecież jest kablówka". I tak właśnie Inea robi biznes na TV kablowej. Nie ma to jak dominująca pozycja w mieście i nie mała przychylność administracji osiedli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka gorzkich słów, masz rację Prezeswk, pamiętam parę lat temu, wyłączyli chyba z 12-13 kanałów a w zamian Arirang, TW1, itp. !!!, dla mnie wyłączenie analoga w ofercie programów radiowych to jakieś totalne nieporozumienie, to prawda, że Inea jako jedna z pierwszych polskich sieci zaoferowała tv cyfrową ale na tym się skończyło, wiele innych sieci które z "cyfrą" weszły po Poznaniu w tej chwili oferuje wiele więcej, około 4-5 lat temu w TKPoznań pracował Radosław Paszkiewicz, bardzo sympatyczna osoba, która odpowiadała na każde zadane przeze mnie pytanie, oczywiście konkretnie i na temat, a dzisiaj?? zero odpowiedzi, a jeżeli już jest to, ..... szkoda gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzi są, że nie planują i tyle. Bo po co skoro jest tak dobrze, że lepiej to chyba już być nie może.

Od Inei dowiesz się, że HD jeszcze w Polsce nie działa, zresztą po co HD jak ludzie nie maja telewizorów itp. Radia też nikt nie słucha przez kabel, wystarczy drut włożony do radia i będzie coś brzęczeć. Jest lokalna grupa dyskusyjna dostępna dla IP z puli Inei tkp.telewizja.kablowa, ale jeśli ktoś ją czyta, to od jakiegoś czasu nie odpowiada na posty.

Niestety Inea probuje zrobić wszystko, żeby jak najwięcej kasy wyciągnąć i pokazać przez zamydlony marketing jaka to jest wspaniałomyślna i nowczesna, bo wszystko ma być cyfrowe... Hehe!. Zwróć uwagę jaki duży marketing wkładają w telefon Inea? I ludzie biorą to, ale rozczarowują się, bo: nie działa jak nie ma prądu (chyba, że babcia ma UPSa w domu i wzmacniacze magistralne mają zasilanie), nie działa jak są awarie, konserwacje i ogólnie przerwy w dostępie do netu (praktycznie kilka razy w miesiącu nocami coś majstrują), rozmówcy skarżą się na przerywany dźwięk, modemy niekiedy lubią zawisnąć i co... babcia ma robić reset, a na infolinie dzwonić po poradę od sąsiadki, czy z własnej komórki?. Ludzie zamotani przez handlowców kupują te cyfrowe nowinki, a potem się okazuje, ze cyfry nie da się oglądać na 3 TV w domu, coś tam nie działa, coś wisi i w ogóle rachunek wzrasta nie wiadomo za co. Ja po prostu nie lubię firm nieprzyjaznych klientom, które uparcie wmawiają, że na życzenie klientów robią coś, co dla klientów nie jest korzystne - vide wyłączenie radia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyłączeniem było we wszystkich kablówkach w Polsce ;p Bo wtedy wlazł przepis że operator kablowy musi prosić o zezwolenie na retransmisje, w Vetrze to samo było ;p 3sat, niemieckie vivy, Kabel 1, Kabel 5 itp wyleciały w kosmos ^^. Co do muzycznych, zezwolenia dotyczą również kanałów FTA ;p więc nie spodziewajcie się egzotyków takich jak GayTV itp. Co najwyżej z zagranicznych mogą wytrzasnąć paczkę MTV Unlimited.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

"Lepiej" napisać, że zgodnie z zapowiedzią wyłączyli analogowe radio.

W cyfrowym po pierwsze nie ma kilku stacji (np RMF, RMF MAXX, RMI), poza tym jakość jest gorsza od analogowego - zwłaszcza stacji, które odbierają naziemnie i kodują do MPEGa. Sprawia trafia do UOKiK i UKE, a być może także do KRRiT - tak zapowiadają ludzie z lokalnej grupy dyskusyjnej tkp.telewizja.kablowa.

--

PWK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że to skandal, iż wyłączyli przekaz analogowy, dodatkowo w tej chwili nie mogę słuchać RMF, RMF MAXXX. Mam nadzieję, że wkrótce zostaną przywrócone stacje w analogu. Jak obserwuję takie pomysły INEI to tylko czekać na wyłączenie ....... EUROSPORT. Programy TV, które zostały dołączone do oferty (tzn. JIM JAM, Extreme sports i 2 * MCM) jedynie JIM JAM jest godny uwagi (tak przynajmniej uważa moja córka) reszta to .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy mogą być zadowoleni z Extreme i MCM :P

Co do radia analogowe :P większość z nich była odbierana z satelity tak samo jak to co macie w cyfrówce :> a KRRiT nic nie zrobi bo kablówka nie ma obowiązku nadawać radia, a równie dobrze możecie wystawić miedziaka na zewnątrz i macie radio :> to tylko i wyłącznie dobra wola INEI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że to skandal, iż wyłączyli przekaz analogowy, dodatkowo w tej chwili nie mogę słuchać RMF, RMF MAXXX.

A no właśnie, a niektórzy tak bardzo domagają się całkowitego wyłączenia analoga w sieciach kablowych. A ja uważam - co nagle, to po diable ;)

 

Programy TV, które zostały dołączone do oferty (tzn. JIM JAM, Extreme sports i 2 * MCM) jedynie JIM JAM jest godny uwagi (tak przynajmniej uważa moja córka) reszta to .......

Uuu, nie wiesz co piszesz... ;) Pewnie większość z tutejszych forumowiczów by pozazdrościła Tobie odbieranych kanałów MCM Top i MCM Pop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...