Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie  przeczytałem, że  5 października  MTV Rocks zostanie zastąpiony MTV 90s. Szkoda, lubiłem ten kanał. Zastępował mi  stację  radiową Eska Rock. Na wersję telewizyjną w Inea  nie liczę. 
 Prędzej spadnie śnieg :)

Edytowane przez aadacho250
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Konczy mi sie umowa z inea. Obecnie mam telewizja pakiet ultra , internet Fiber 100mb, dwa multiroomy. Place 139,70 zl miesiecznie. Jakie sa obecnie oferty z DUK jakbym chcial przedluzyc umowe na podobnych warunkach? Moze jest ktos w podobnej sytuacji. Pozdrawiam

Edytowane przez czesiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czesiu: w chwili obecnej  najlepiej mieć tylko internet, albo umowę na czas nieokreślony tak, jak w Pana przypadku , szukać  innej alternatywy. Obecna oferta  jest  droga.  Ciężko wynegocjować tańszą ofertę . 

Max pakiet  z netem 1GB/s powyżej 200 PLN.. 
Pozdrawiam  :) 

 

 

Edytowane przez aadacho250
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Czy udało się komuś z Was zmusić do działania jakiegoś pilota od tv z HiWayem? Kiedyś poległem na pilocie Samsunga, teraz poległem na Magic remote od LG. Inea, jeśli to czytacie, to serio nie możecie tego dograć z producentami TV? Jest w nich nawet opcja "Inea", jednak nie ma kodów obsługujących HiWay. Już niedługo 2 lata miną, a ta sprawa nadal leży. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, mrSpectro napisał:

Cześć,

 

Czy udało się komuś z Was zmusić do działania jakiegoś pilota od tv z HiWayem? Kiedyś poległem na pilocie Samsunga, teraz poległem na Magic remote od LG. Inea, jeśli to czytacie, to serio nie możecie tego dograć z producentami TV? Jest w nich nawet opcja "Inea", jednak nie ma kodów obsługujących HiWay. Już niedługo 2 lata miną, a ta sprawa nadal leży. :(

 

Nie prościej było zostać z modułem CI / kartą Conax i miałbyś spokój.

Do tego karta działająca w każdym dekoderze z głowicą kablową obsługującym system Conax.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tweed77 napisał:

 

Nie prościej było zostać z modułem CI / kartą Conax i miałbyś spokój.

Do tego karta działająca w każdym dekoderze z głowicą kablową obsługującym system Conax.

 

Gdybym miał taką opcję to bym pewnie skorzystał. Mieszkam w miejscu gdzie Inea ma wyłącznie światło i tylko instalację na ethernecie. Przeprowadzać się z tego powodu nie planuje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, radier napisał:

A po co ci pilot od TV skoro przy pomocy CEC Highway włącza/wyłącza TV?

 

Choćby do obsługi funkcji smart których w dekoderze nie ma i nie będzie (netflix, hbo, prime, player, ipla itp itd).

 

W dniu 10.09.2020 o 13:27, mrSpectro napisał:

Cześć,

 

Czy udało się komuś z Was zmusić do działania jakiegoś pilota od tv z HiWayem? Kiedyś poległem na pilocie Samsunga, teraz poległem na Magic remote od LG. Inea, jeśli to czytacie, to serio nie możecie tego dograć z producentami TV? Jest w nich nawet opcja "Inea", jednak nie ma kodów obsługujących HiWay. Już niedługo 2 lata miną, a ta sprawa nadal leży. :(

 

Ja u siebie zrobiłem wszystkie tv w oparciu o piloty logitecha, model companion. Działa bez zarzutu tylko niestety każdy kosztuje 300-350 zł. Dlatego wolałbym korzystać z uniwersalnego od samsunga ale nie ma co liczyć na kompatybilność z dekoderem hiway.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, luk76 napisał:

 

Choćby do obsługi funkcji smart których w dekoderze nie ma i nie będzie (netflix, hbo, prime, player, ipla itp itd).

 

Ja u siebie zrobiłem wszystkie tv w oparciu o piloty logitecha, model companion. Działa bez zarzutu tylko niestety każdy kosztuje 300-350 zł. Dlatego wolałbym korzystać z uniwersalnego od samsunga ale nie ma co liczyć na kompatybilność z dekoderem hiway.

 

Zgadzam się. W moim przypadku Hiway to tylko mały ułamek tego do czego wykorzystywany jest TV. HiWay to niestety nie jest centrum rozrywki. Mam podłączone 4 urządzenia do TV i tylko HiWayem nie jestem w stanie sterować korzystając z uniwersalnego pilota od telewizora. 

Patrzyłem na te Logitechy, ale chyba jeszcze przemęczę się do końca umowy (a już niedługo się kończy) i pozbędę się problemu przez całkowitą eliminację tego czarnego pudełka. :D Liczba ofert OTT chyba robi większą konkurencje HiWayowi, niż sobie z tego zdają sprawę w Inea.

Edytowane przez mrSpectro
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.09.2020 o 10:07, mrSpectro napisał:

przemęczę się do końca umowy (a już niedługo się kończy) i pozbędę się problemu przez całkowitą eliminację tego czarnego pudełka. :D Liczba ofert OTT chyba robi większą konkurencje HiWayowi, niż sobie z tego zdają sprawę w Inea

Racja ..   za  9 miesięcy mam koniec umowy-  z czego się cieszę , ponieważ nic się nie zmienia w oprogramowaniu dekodera .  Konkurencja ma taniej i  oferuje  np radio internetowe .. Zastój  technologiczny w  oprogramowaniu dekoderów totalny . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nawiedzila mnie tesciowa i przez tydzien zamierza rezydowac... Poniewaz zamyka paszcze jak wpatruje sie w TV, chcialem podzielic sygnal ze swiatlowodu na dwa TV (jeden dla zony, drugi dla tesciowej - inaczej bedzie darcie kota).

TLDR:
Nie ogladam telewizji, bawie sie tylko routerem. Jest jakis myk aby rozdzielic sygnal przez ten tydzien do drugiego TV?

Mam swiatlowod, ktory leci do routera ine'a, dalej do mojego routera skad kablem jest to spiete z dekoderem ADB (zdaje sie, ze IPTV), ktory po HDMI przekazuje sygnal do TV.

Zazwyczaj potrafie sam zglebic temat, ale paplanina tych bab doprowadza mnie do szalu, wiec prosze o szybka porade/opinie co i jak. Niestety na materialy z internetu tesciowa reaguje grymasem, bardziej pasuje jej TVP1/2 z pilotem w reku bo na komputerze to ona nie potrafi przelaczac... a nawet dzieci nie chca z nia siedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.09.2020 o 16:16, spamator12 napisał:

Witam, nawiedzila mnie tesciowa i przez tydzien zamierza rezydowac... Poniewaz zamyka paszcze jak wpatruje sie w TV, chcialem podzielic sygnal ze swiatlowodu na dwa TV (jeden dla zony, drugi dla tesciowej - inaczej bedzie darcie kota).

 

Jeżeli nie na koncentryku to nie wiem, może być niemożliwe. Jakbyś miał TV na koncentryku (z routera INEA) to wystarczy rozgałęźnik i na drugim TV masz podstawowe programy w analogu. Teściowa pewnie półślepa, więc by się nie  kapnęła.

Edit: Nie tylko w analogu. Kanały TVP i np. Metro, WP, Zoom. itp są dostępne niekodowane również cyfrowo (wyjąłem moduł z TV).

Edytowane przez Barti
Treści swojego postu nie zamieszczamy w obszarze cytowania treści innego postu, tylko pod nim. Nazwy własne piszemy wielką literą. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2020 o 00:29, Falcon napisał:

Co to za sprzęt, nie znam tego modelu.

 

GPON ONT inei - Nokia G-240W-C

 

@tomek.cis

Sygnal TV idzie swiatlowodem do routera Inea, skretka do mojego routera i skretka do TV - wszystko leci cyfrowo. Pytanie, czy jak wstawie dodatkowy dekoder na ten tydzien to czy to bedzie dzialac, czy bede musial bawic sie ustawieniami sieci (czego nie chce mi sie robic, bo za tydzien bede to z powrotem zmienial).

Edytowane przez Barti
Niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni mam internet INEA 1GB, totalna rewelacja, chodzi bezbłędnie, na laptopie po kablu prędkość maks 1 GB, a w TV po kablu maks 100 Mb...co jest tego przyczyną? Ktoś miał taką sytuację? Najlepsze że na tym samym TV po wifi ok 300 Mb... Co jest przyczyną maksa 100 Mb w TV po kablu?

Ponadto czy dekoder TV mogę w przyszłości dobrać do abonamentu internetowego?

Edytowane przez adamb1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, adamb1981 napisał:

Od kilku dni mam internet INEA 1GB, totalna rewelacja, chodzi bezbłędnie, na laptopie po kablu prędkość maks 1 GB, a w TV po kablu maks 100 Mb...co jest tego przyczyną? Ktoś miał taką sytuację? Najlepsze że na tym samym TV po wifi ok 300 Mb... Co jest przyczyną maksa 100 Mb w TV po kablu?

Ponadto czy dekoder TV mogę w przyszłości dobrać do abonamentu internetowego?

Różne prędkości spowodowane są ograniczeniami sprzętowymi kart sieciowych.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adamb1981

Z usługi internetu w Inea rzadko kto jest niezadowolony. Ja  byłem zadowolony zarówno, gdy miałem ich usługi po koncentryku, a teraz jestem jeszcze bardziej, mając neta po światłowodzie. 

Natomiast jeśli chodzi o TV, jeśli jest w Pana lokalizacji inna alternatywa to warto z niej skorzystać, przemyśleć. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...