Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Czy u was też jest słaba prędkość internetu światłowodowe 1gb przez wi-fi i kablu?. U mnie pokazuje speed test na kompie po kablu max 250mb/s a po wi-fi max 160 mb/s. Dzwoniłem na infolinię i mi powiedzieli, że jest ok po kablu a wi-fi nie dają żadnej  gwarancji prędkości. Mam router Nokia. Oczywiście idzie po 5G. Sprawdzałem różne kanały i nic to nie zmienia.

Edytowane przez Danio73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy sobie wywróżyć na jakim sprzęcie i stronach robisz pomiary?

U mnie na stacjonarce po kablu w certyfikowanej aplikacji pomiarowej PRO Speed Test mam wyniki 937,4 / 941,67 Mbit/s.

Na telefonie  Pocophone F1 przy pomocy aplikacji Speedtest 525 / 527 Mbit/s

 

Sieć 5Ghz na Nokii skonfigurowana na szerokość pasma 80 MHz, kanał wolny po analizie otoczenia przy pomocy Wifi Analyzer, aktywowane MU-MIMO.

 

Śmiga wzorowo.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ogólnie u mnie net od Inei świetnie chodzi, mam 300/300 światło, po kablu pokazuje mi za kazdym razem ponad 320/320.

Router mam swoj tp-link archer c6, na redmi note 7 pokazuje mi 200/310, oczywiscie wifi 5g, po 2,4 roznie ale maks 85/70.

Od paru dni mam ponad 650/650 po kablu.

http://220590836

 

W zyciu bym nie pomyslal ze kiedykolwiek u mnie na wsi bedzie taki net:-)

 

Takie pytanie:

1.Czy kupujac od nich tv, ten ich tuner bedzie musial miec wifi po tym ich routerze(huawei) czy moze byc wifi po moim tp-linku?

(ogólnie wiem ze nie polecacie na ten moment tego hajłeja, ale moze w przyszłosci sie cos poprawi)

2.Mam ip wewnetrzne (prywatne), czy jest jakas mozliwosc zeby Inea odblokowala mi porty (stream z tunera), czy musialbym wykupic zewnetrzne ip?

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2019 o 15:08, Danio73 napisał:

Witam. 

Czy u was też jest słaba prędkość internetu światłowodowe 1gb przez wi-fi i kablu?. U mnie pokazuje speed test na kompie po kablu max 250mb/s a po wi-fi max 160 mb/s. Dzwoniłem na infolinię i mi powiedzieli, że jest ok po kablu a wi-fi nie dają żadnej  gwarancji prędkości. Mam router Nokia. Oczywiście idzie po 5G. Sprawdzałem różne kanały i nic to nie zmienia.

 

Spróbuj na początek przyjrzeć się programowi antywirusowemu jeśli korzystasz. Gdy korzystałem z Bitdefendera to łącze było obcięte o około 40%. Zmieniłem na F-secure i teraz jest OK! Dodatkowo jeśli używasz Windowsa 10 to spróbuj wykonać czynności (uwaga j.angielski) z tego LINK-a. Przede wszystkim punkty 1, 2, 4, 5. U mnie pomogło a jakiś czas temu także zaobserwowałem niską prędkość +/- 260 Mb/s po skrętce przy łączu 1 Gb/s symetryczne. Po tych zabiegach jest OK! Tak jak widać poniżej:

 

 

220605040

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jakubina napisał:

Takie pytanie:

1.Czy kupujac od nich tv, ten ich tuner bedzie musial miec wifi po tym ich routerze(huawei) czy moze byc wifi po moim tp-linku?

(ogólnie wiem ze nie polecacie na ten moment tego hajłeja, ale moze w przyszłosci sie cos poprawi)

2.Mam ip wewnetrzne (prywatne), czy jest jakas mozliwosc zeby Inea odblokowala mi porty (stream z tunera), czy musialbym wykupic zewnetrzne ip?

 

Pozdrawiam 

 

1. Ja dostałem Nokie i od początku zaznaczałem, że nie chcę wifi, ich sprzęt miał być tylko bridgem, router i wifi po mojej stronie. Tak też to skonfigurowali. 

2. Za dodadkowe 5 pln miesięcznie dostaniesz publiczne zmienne ip (choć w moim przypadku nie zmieniło się od wielu lat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie.

Obecnie w jednym z lokali powiązanych z moją rodziną, jeszcze został taki oto pakiet, z tym, że wynegocjowany jest też gratis Multiroom HD, a TV jest podłączona na trzy telewizory, ten ostatni TV łapie podstawowe kanały z koncentryka, po prostu antena od puszki jest rozdzielona i wkręcona na kablu.

 

Czy jest w ogóle sens coś tutaj ruszać? Płacą 149,9 zł za całość, telewizja jest na 3 urządzeniach, multiroom w pakiecie gratis.

Przy ewentualnej nowej umowie, w grę wchodzą 2 lub 3 urządzenia do odbioru TV, teraz umowa jest na czas nieokreślony bez dopłat za dodatkowy dekoder i odbiorniki. Czy jest jakikolwiek sens się z nimi użerać?

 

57914054caebf3c7003bdc02395cb36b294ee43a

Edytowane przez ForzaMilan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ForzaMilan napisał:

Witam po długiej przerwie.

Obecnie w jednym z lokali powiązanych z moją rodziną, jeszcze został taki oto pakiet, z tym, że wynegocjowany jest też gratis Multiroom HD, a TV jest podłączona na trzy telewizory, ten ostatni TV łapie podstawowe kanały z koncentryka, po prostu antena od puszki jest rozdzielona i wkręcona na kablu.

 

Czy jest w ogóle sens coś tutaj ruszać? Płacą 149,9 zł za całość, telewizja jest na 3 urządzeniach, multiroom w pakiecie gratis.

Przy ewentualnej nowej umowie, w grę wchodzą 2 lub 3 urządzenia do odbioru TV, teraz umowa jest na czas nieokreślony bez dopłat za dodatkowy dekoder i odbiorniki. Czy jest jakikolwiek sens się z nimi użerać?

 

57914054caebf3c7003bdc02395cb36b294ee43a

Użerać się nie musisz , możesz zostać z tym co masz na wielki wieków - ALE weź pod uwagę to , że masz " stary " pakiet który już dawno wyszedł z oferty i obiegu -  na 99.99% możesz nie dostawać żadnych nowych kanałów które będą pojawiać się w ofercie - INEA już tak kiedyś zrobiła w ciula klientów nowe kanały były dodawane do obecnej pakietyzacji , aby je mieć trzeba podpisać kolejny aneks na nowe warunki tj nową umowę nowe ceny gorsza oferta itp ... jeśli Ci to nie przeszkadza zostań z tym co masz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie Nokii ONT w trybie bridge. Tak poprosiłem (oraz o public IP) i potwierdzili ze to zrobili, ale widzę ze Nokia nadal „sieje” wifi a jeśli jest tryb bridge to siać nie powinno prawda?
Dodatkowo, mam w swoim tplink podpięte dyndns ale z zewnętrznej sieci dostać się nie mogę.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, qlex napisał:

Mam pytanie odnośnie Nokii ONT w trybie bridge. Tak poprosiłem (oraz o public IP) i potwierdzili ze to zrobili, ale widzę ze Nokia nadal „sieje” wifi a jeśli jest tryb bridge to siać nie powinno prawda?
Dodatkowo, mam w swoim tplink podpięte dyndns ale z zewnętrznej sieci dostać się nie mogę.

 

Podobno update konfiguracji ONT dzieje się w jakiś określonych godzinach, jeśli nie wgra się dobra konfiguracja, to tak jak już ktoś napisał, trzeba dzwonić, zgłaszać itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...