Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

@polinik18

wątpię, aby Canal+4K dołączył do Inea, skoro nawet Orange nie ma  go w ofercie , mimo, że współpracują z NC+. O ile dobrze pamiętam Orange jako pierwsze uruchomiło 4K

 

PS. Są już jakieś filmiki odnośnie Hai Way?  Najbardziej interesowałaby mnie funkcjonalność routerów, w szczególności  marki Nokia.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W testach był C+ UHD i jakość to petarda nawet na telewizorze FullHD. Mecze ekstraklasy są realizowane chyba na najwyższym poziomie w Europie.

Materiały do Hiway nie będą dotyczyły routera bo to nie jest istotne. Nokia 240 WC oferuje serwer dlna dla urządzenia podłączonego do portu USB, upnp, przekierowania portów, dmz, wifi w standardzie AC 2x2 wspiera technologie MU-MIMO. Zasięg jest bardzo dobry, urządzenie jest estetyczne i stabilne jak skała.

Wynik po Wi-Fi na telefonie.3810f1a14b4262594ea3ec1a0753ec14.jpg

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na światłowodzie mam 3 dekodery hiway w mieszkaniu w boku z cegły 2 dekodery po wifi ruter Nokia pobieranie tanczy od 200 do 370mb/s po wifi ,na kablu jest 500mb/s (1GB/s)komputera nie mam nowego. Dekodery wylaczaja się  jeden o godzinie 21 2 na  22 a technik mówił że restartuja się o 1 w nocy .Denerwuje to . W 1 pokoju musiałem zastosować wzmacniacz sygnału .Dla tego 5G sygnał w mieszkaniu 60% dBm-57 Nagrywanie jest tylko na wybranych programach dostępne Ale cofanie programu dziala perfekcyjnie 4k na eleven sport jeszcze nie widziałem na tym fanboxie 4k nic ciekawego nie leci . Na początku jak się przełącza kanał obraz jest nie ostry przeskakuje  na ostrość w parę sekund jeśli dekoder się zawiesi pomaga tylko wciśnięcie żółtego  klawisza na 5s wtedy dekoder się restartuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reset jest pewnie po prostu po ~24h od momentu uruchomienia (w Orange na światłowodzie np. połączenie siadało po 22h, co ogólnie jest paranoją - gorzej niż na neostradzie..).

Wyłącz kiedyś wszystko np. o 1-2 w nocy to następny restart automatyczny też będziesz miał o takiej porze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o net w Orange to chyba jedynie po to żeby ten kto potrzebuje naprawdę łącza ze SLA 100% zapłacił parę razy tyle za "biznesowe" ;).

Co do Ineii to nie wiem  - bo z tego co napisał @polinik18 to restartują się w ogóle dekodery, a nie samo łącze...

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bugmenot napisał:

Reset jest pewnie po prostu po ~24h od momentu uruchomienia (w Orange na światłowodzie np. połączenie siadało po 22h, co ogólnie jest paranoją - gorzej niż na neostradzie..).

Wyłącz kiedyś wszystko np. o 1-2 w nocy to następny restart automatyczny też będziesz miał o takiej porze.

Mam internet i TV od Orange na światełku od jakiegoś czasu (październik 2018) i nie uraczyłem takiego zjawiska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wezyriusz

Może nie zauważyłeś, bo na światłowodzie to maks. kilkanaście sekund przerwy. Na Funboxie 3.0 było dokładnie 22h na sesję bez możliwości zmiany.

Ja już od zeszłego roku nie mam Orange, ale z tego co widzę na ich forum (jest cały temat "restart sesji połączenia z internetem") to się w końcu za to w końcu wzięli i rozłączać będzie co 10 dni.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, radier napisał:

Możesz zawsze wziąć Orange 10 Mbit, które będzie działać do 7 Mbit w porywach jak Ci światłowód do domu nie pasuje.

Poza tym liczyłeś na odpowiedź kogoś z Inei czy wróżbity Macieja?

Wróżbity Macieja ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czasami ktoś tutaj ma info odnośnie jakiejś nowej oferty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że dopiero odpisuję. :)

W dniu 31.03.2019 o 11:29, MaTyy napisał:

Musisz zadzwonić na infolinię żeby to zmienić :D

Właśnie rozmawiałem z opiekunką "prywatnie" z Inei, że nie mogę zrobić ze względu na oprogramowanie routera. Nawet jak był monter u mnie, żeby podłączyć sprzęt, na moją prośbę żeby zmienić na bridge to w telefonie włączył jedyną opcję dostępną czyli pełną administrację do mojego sprzętu, a tak nie ma możliwości zmiany ustawień jak w starszych routerach z serii "HG".

W dniu 31.03.2019 o 16:14, UnrealT napisał:

A jaki jest zasięg na obu częstotliwościach?

Ze względu na wybraną prędkość 300Mb/s, to w częstotliwości 2.4GHz, prędkość na laptopie około 90-110Mb/s i w telefonie 50-60Mb/s, a w częstotliwości 5GHz na laptopie (z kartą N 5GHz) do 160Mb/s, (z AC) maksymalną prędkość czyli około 320-340Mb/s nie raz mam do 400Mb/s. A zasięg u mnie w domu pełny zasięg ale znika za balkonem. Ale i tak mam wyłączone i używam własny punkt dostępowy (UniFi AP AC LR)

 

 

Jeszcze mam do was pytanie. Czy u was Hiway podłączony do routera Nokia G-240W-C, macie problemy z oglądaniem poprzednich programów albo przesunięcie o kilka albo kilkanaście minut? Po prostu po przesunięciu programu, po minucie pojawia się komunikat ze połączenie z internetem jest zerwane a w tle program leci, jak kliknę żeby spróbował odnowić połączenie aż się wyłącza obraz i pojawia kolejny komunikat z błędem "10". Wraca do normy wtedy jak odłączę od prądu dekoder.

Edytowane przez matix9797
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nagrywaniem to ja wiem że wszystko nie można. Zapomniałem dodać, że też się pojawia taki problem w trakcie oglądania w czasie rzeczywistym. A router wymieniony 2 razy (niby było dużo uszkodzonych egzemplarzy u dużej ilości osób którzy w marcu byli podłączeni i zostało wymienione na nowszą partię) i tak samo samo dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...