Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Kabel to nie wszystko. Pytanie czy szkielet sieci już jest gotowy i odebrany. To wszystko trawa. U mnie w bloku od zakończenia instalacji światłowodu do możliwości przejścia z miedzi minęło jakieś 10 miesięcy.

INEA ma ambitne plany wyjscia z HFC + do tego POPC. IMO każdego dnia gdzieś oddają nową instalację, więc musisz być cierpliwy.

Poza tym ten temat jest ostatnim miejscem, gdzie możesz szukać odpowiedzi na swoje pytanie. Ja polecam zapytać na profilu FB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Czy istnieje jakaś nowa oferta dla budynków, których nie obejmuje światłowód?

Na stronie dokopałem się do dokumentu "Cennik 2019" i traktuje on tylko o Internecie 1Gb lub 10Gb.

W mojej kamienicy świadczą max. 180Mbps, mi wystarczy 120Mbps, które mam teraz, ale jednocześnie nie chcę płacić więcej niż obecne 99zł/mc, a nie mogą mi dać nowej umowy na starych warunkach.

Telewizji właściwie nie potrzebuję, żona czasem coś ogląda na tych kanałach, które lecą przez kabel antenowy, dekoder służy jako zegarek ;)

INEA poszła teraz w światłowód i tą telewizję hiway i dla mniej wymagających nie ma już mniejszych pakietów?

W tygodniu pewnie do nich zadzwonię lub podejdę do biura, ale może ktoś już w tym temacie wie? :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Goczku napisał:

 

 

Orientujecie się może, czy jeżeli rezygnuje się z dekodera i telewizji od INEA, to "w kablu" są nadawane programy TV naziemnej, czy już za bardzo kombinuje? :)

 

W sumie bodajże jest  34 kanały  dostępne  w formie niekodowanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos INEA Online TV to też miałem niezłą akcje z tym związaną. Po przejściu na Hiway kiedy, zablokowali mi dostęp do tej aplikacji, co w praktyce wygląda jak błąd przy logowaniu, 4x zgłaszałem usterkę, i dostawałem odpowiedzi, że jest usunięta lub nie występują żadne problemy z ich strony. Jeden z konsultantów sam miał z tym problem i nie wiedział dlaczego. Po 4 razie „usunięcia usterki” bez skutku napisałem na fanpage Inei na Facebooku czy ktoś kompetentny w końcu zajmie się moją sprawą i dopiero wtedy dowiedziałem się, że przy Hiway apka nie działa... napisali też, że pracują nad nową wersją dla nowej technologii, ale szczegółów jeszcze nie mogą zdradzić. Także pozostaje nam czekać :) gdyby ktoś dowiedział się na ten temat czegoś więcej, dajcie znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kunkore napisał:

Przy przejściu na Hi Way przestaje działać INEA Online TV, taka ciekawostka.

 

Inea też mi to potwierdziła, brak tej usługi w ofercie -  nie wiadomo czy i kiedy będzie coś podobnego. Dodam, że nie ma też żadnej stacji radiowej na liście w dekoderze - przynajmniej u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ... od momentu wejścia światłowodu w moje rejony dostałem jak i ja i pozostali mieszkańcy Genexis Titanium-48 ... generalnie nie narzekam ale wg mnie to ma słaby zasięg wifi itp, u mnie tv jest od tego po koncentryku od tego ich sprzętu , gdyby w przyszłości świat stanął na głowie i wróciłbym do tv od INEA  to i  tak myślę ze opcja HIWAY tv będzie u nich priorytetem , póki co od paru lat mam od INEA tylko internet , czy technicznie mogę pytać o wymianę na ;

 

Alcatel-Lucent / Nokia G-240W-A

Huawei EG8245Q

Nokia G-240W-C

ONT XS-250WX-A

 

@radier  z tego co czytam jesteś w większości najbardziej w temacie , możesz powiedzieć który z wymienionych sprzętów jest póki co najlepszy 

W domu mam swój router   Linksys EA8300 (802.11a/b/g/n/ac 2200Mb/s)  , wiadomo swój lepszy , ale chciałbym od INEA mieć ich najwydajniejszy i najlepszy 

 

Dziękuje za info , pozdrawiam ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Ta Nokia jest bardzo przyzwoita. Model XS-250WX-A jest przeznaczony do łącza 10 Gbit.

 

Co do Linksysa EA8300 to w pracy do pewnego zadania kupiliśmy 3szt. i szczerze mówiąc konfiguracja to katorga. Wszystko uproszczone do granic możliwości i pochowane w durnych miejscach. Swoich pieniędzy bym za to nie wyłożył.

  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po jakimś czasie zmieniałem na ten co wpisałem w poprzednim poście , ale to była reklamacja itp ,  pytając dziś na infolinii całkiem miła i ogarnięta postać potwierdziła 2x że mogę potencjalnie wskazać na jaki router bym chciał dokonać zmiany , koszt wymiany na życzenie klienta 120 zł , tyle że ja wspominałem o fakcie iż u mnie miedzy 22/23-a 1 w nocy od kilku dni następuje zanik wifi jak i 2.4g i 5g , zresetowałem do fabrycznych i będę obserwował dziś , jeśli stwierdzą ze to " usterka " wymienią w ramach zgłoszenia . Nie nastawiam się na rewolucje - wiem że to Inea :) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aadacho250 napisał:

Ciekawi mnie natomiast, czy przy podpisywaniu nowej umowy, abonent sam może  powiedzieć , jaki chce router do światełka ?

 

Monter który do mnie przyjechał początkowo chciał zostawić Alcatela którego miałem od kilku lat ale niestety nie chciał działać, dzwonił kilka razy do kogoś i się okazało, że taką konfigurację mogą zrobić tylko na Nokii wiec mi podłączył Nokię wspomnianą wyżej. Dodam, że miałem wymaganie by mieć włączony bridge na ich sprzęcie i obsługiwanie wszystkiego przez mój własny router - wszystko działa, podłączył mi HiWaya po kablu do Nokii, sam później przełączyłem tunery na moje wifi - działa bez problemu, tylko musiałem im ustawić DNSy INEA, bo na moim domyślnym open dns nie chciały działać. 

 

W dniu 7.03.2019 o 11:27, qubaq napisał:

Czyli w bilansie otrzymujemy dostep do TV, bez radia i bez aplikacji GO. 

A jak wyglada mozliwosc zagrywania i timeshift na kanałach?

Moze to ktoś podsumowac w tabelce?

Bo to istotne parametry ;)

 

Wydaje mi się, że na wszystkich można przewinąć na początek włączonego programu, ale bardziej wstecz tylko na wybranych. Chyba zrobię taką listę, też o niej myślałem, jako coś co przyda się komuś przy wyborze oferty. Inea mogłaby sama to pokazać na stronie. 

Edytowane przez mrSpectro
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym cennikiem dla obszarów POPC. Dowiedziałem się, że ten cennik niestety będzie mnie obowiązywał. Nie da się z tym coś zrobić? Żeby było coś taniej? Bo płacić 75 zł za 300 Mb/s bez TV to dużo. Da się z nimi dogadać czy zostaje to co jest na stronie? :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...