Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Oj,z doświadczenia ci powiem,że problemy będą. A konfigurację odnośnie VLAN i priorytetu odczytasz z ONT.

Niestety boję się, że twój router będzie miał problemy przy 2-3 numerach VLAN.

Albo nie będzie multicast (TV live) działał albo unicast (VOD, Catch Up itp.) itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sąsiedniej wiosce zaczęli robić z popc i chyba pójdą potem do mnie. Wcześniej chodził typek i na siłę chciał, żeby podpisać umowę. Myślicie, że da się wziąć droższy pakiet i zmienić warunki? Łyknąłem 300 Mbit zamiast 100 żeby nie męczyć się z najwolniejszym jak się nie da zmienić warunków. Ale jak się da to biorę 600 + TV. Fajnie by było, żeby po testach dali większy upload, bo mi to potrzebne do chmury i krótkich filmów na YT.

Jeszcze pytanko: czy odczuliście jakiś spadek pingu do niemieckich serwerów po przejściu na światło Inei?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, UnrealT napisał:

W sąsiedniej wiosce zaczęli robić z popc i chyba pójdą potem do mnie. Wcześniej chodził typek i na siłę chciał, żeby podpisać umowę. Myślicie, że da się wziąć droższy pakiet i zmienić warunki? Łyknąłem 300 Mbit zamiast 100 żeby nie męczyć się z najwolniejszym jak się nie da zmienić warunków. Ale jak się da to biorę 600 + TV. Fajnie by było, żeby po testach dali większy upload, bo mi to potrzebne do chmury i krótkich filmów na YT.

Jeszcze pytanko: czy odczuliście jakiś spadek pingu do niemieckich serwerów po przejściu na światło Inei?

 

Nie, w dół nie zmienisz, chyba że zaproponują Ci jakąś umowę typu 2 miesiące testów, wtedy możesz zrezygnować w ogóle albo zejść w dół. Tyle, że takich umów generalnie nie dają na świeżo położone tereny.

 

 

W dniu 21.10.2018 o 05:49, radzion19 napisał:

To ciekawe. U nas kładą światłowód i twierdzą, że nie dają żadnych darmowych miesięcy, a to dlatego, że nie pobierają opłaty za dociągnięcie światłowodu od granicy posesji do domu. I nie wiem teraz, czy ściemniają, czy rzeczywiście tak jest.

 

Sprzedawca może sobie różne rzeczy mówić. Zazwyczaj jest tak, że jak oddają nowe tereny na sprzedaż to na początku nie ma żadnych miesięcy za free a potem tym co nie kupili proponują po 2,3,5 miesięcy za free, umowę na próbę a w skrajnych przypadkach nawet rok za free - ale na to ostatnie bym nie liczył :) Jeżeli nie musisz podpisywać teraz umowy to ich przeczekaj, powiedz że masz jeszcze umowę z innym operatorem na pół roku, wtedy albo się darmowe miesiące znajdą albo przeczekasz. W to, że tylko teraz nie ma opłaty aktywacyjnej czy opłaty za przyłączenie do domu a później będzie nie wierz. Teoretycznie jest taka możliwość, z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że takich sytuacji w przeszłości nie było ;)

 

 

W dniu 26.10.2018 o 20:22, andi napisał:

Panowie z GPON... Powiedzcie, czy macie również TV po "światełku"? W jakiej technologii? Po IPTV?

 

Inea do części lokalizacji podłączała tylko IPTV, a do części tylko Video Overlay, czyli koncentryk podłączany pod światłowód. Jeżeli jesteś z Poznania i światłowód podłączali Ci przed 2017 rokiem to masz do wyboru jedno i drugie. Tyle, że 4K nie będzie działało po koncentryku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Jak wygląda instalacja internetu "po światłowodzie"? Za jakiś czas żegnam się z Neostradą, a że u mnie w bloku położyli już kable to postanowiłem, że przejdę na internet od INEA. Obecnie mam "u nich" pakiet TV. Jest to standardowa instalacja (kabel koncentryczny, czy jak tam zwał). Gniazdko ma wyjście na radio i TV. Mój dekoder to ADB 5810, srebrny, bez PVR. Nie mam też zamówionej opcji multiroom (może kiedyś zamówię). W związku z tym jak wygląda całe to połączenie? Światłowód "wchodzi" z klatki schodowej do mieszkania. Następnie do modemu (?). Router podłączony kablem Ethernet do modemu. Dekoder kablem antenowym też do tego modemu? Czy będę potrzebował inny dekoder? Sam już nie wiem... IPTV, czy zwykła telewizja? Za rogiem może dekodery 4K. Jak to u was jest zrobione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeźmierowo - łącze lata już w symetrii - 650/650 Mbps. Generalnie szok i niedowierzanie ;)

Tydzień temu jak inni zgłaszali to u mnie nadal było 650/60. Dzisiaj po Waszych wpisach sprawdziłem ponownie i jest jw.

 

Jak wprowadzą 4K to już w ogóle będzie szał. Nie wiem tylko, czy ja będę mógł z tego skorzystać, bo tuner mam od ONT podpięty po koncentryku, a ktoś pisał, że 4K będzie tylko w IPTV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem, Inea wychodzi z HFC do końca 2020 i dzięki takim zmianom ludzie sami będą do nich walili drzwiami i oknami, by przejść na FTTH, jeśli już w danym rejonie jest taka możliwość.

Edytowane przez Barti
Usunięto fragment postu nawiązujący do treści innego, usuniętego już postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

 

1. Czytałem, że teraz związku ze zmianą łącza na symetryczne, INEA wprowadza prędkości 100/100 i 300/300 itd. Pytanie co z osobami ze starymi umowami?

Obecnie mam umowę na 150/15 (zwiększyli mi na 180/18). Czy teraz z automatu przejdzie to na 300/300 czy zostanę z 180/180?

 

PS. Router od INEA mam zamknięty na korytarzu na zewnątrz mieszkania (w szeregowcu) w metalowej skrzynce, skąd jest on dla mnie bezużyteczny (bardzo słaby zasięg) i muszę się ratować drugim routerem wpiętym do gniazda RJ wyprowadzonego z korytarza przez dewelopera.

Edytowane przez Barti
Usunięto fragment postu niezwiązany z tematem wątku (off-topic). W kwestii doboru niezależnego routera jest inny, odpowiedni dział forum, a w nim odpowiednie wątki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2018 o 12:26, mils83 napisał:

Mam pytanie:

 

1. Czytałem, że teraz związku ze zmianą łącza na symetryczne, INEA wprowadza prędkości 100/100 i 300/300 itd. Pytanie co z osobami ze starymi umowami?

Obecnie mam umowę na 150/15 (zwiększyli mi na 180/18). Czy teraz z automatu przejdzie to na 300/300 czy zostanę z 180/180?

 

PS. Router od INEA mam zamknięty na korytarzu na zewnątrz mieszkania (w szeregowcu) w metalowej skrzynce, skąd jest on dla mnie bezużyteczny (bardzo słaby zasięg) i muszę się ratować drugim routerem wpiętym do gniazda RJ wyprowadzonego z korytarza przez dewelopera.


Skoro masz 180/18 to zapewne nie masz światłowodu i na łącze symetryczne nie masz co liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam internet poprzez sznurek od prania.

 

Boże...

 

Oczywiście, ze mam światłowód. Nowa instalacja z 2015 w Mosinie.

Od kilku dni na obecnym routerze wifi mam 35-39 mbps download i ok 40 upload więc jak byk symetrycznie.

Wcześniej było ok 15-18 uploadu.

 

EDIT aż sprawdziłem:

 

Po 1 na stronie inea napisane:

 

Cytat

Usługa dostępna w technologii GPON

 

Po 2 sprawdziłem też sprzęt od INEA

 

Alkatel ALU_I241WS, który wg instrukcji jest podłączony poprzez port GPON światłowód

 

 

Edytowane przez mils83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...