Skocz do zawartości

Kanały MTV


wini_007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dlugi weekend mialem troche czasu, przynioslem ze strychu starego VHS-a i kilka kaset z nagranymi teledyskami z satki z okresu 1994 -1997. I w tym okresie nadawaly bezplatnie na pewno VIVA, VIVA 2, MTV, VH1, MCM. Dwie kasety mam nagrane stereo! z tego co pamietam na Panasonicu. Mimo iz nagrania sa na starym vhs i obraz jest taki sobie to za to dzwiek SUPER!!! Szczegolnie z VIVY i MCM. Dzwiek jest gleboki, przestrzenny, az sie chce sluchac. A dzis nawet jak puszczaja stara muze to jakos to dziwnie brzmi -plasko, dzwiek jakos sie kupy nie trzyma! Chyba to przez to ze dzwiek jest w MPEG? Czy moze ktos z Warszawy lub okolic ma jakies teledyski z tamtych czasow, chetnie bym sie wymienil do przegrania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie wujaszek nagrywal mase klipow na VHS mial i ma do tej pory kablowke i byl tam ten slynny MTV Europe kiedy ten kanal byl na astrze FTA i jak bywalem w Pizzeriach to glownie tylko to bylo wlaczone krolowaly odbiorniki PACE Amstrad

 

Warto przenosic swoje nagraniz za pomoca tego slynnego urzadzenia co teraz reklamuja ze podlaczasz magnetowid po kabelki a drugi koniec do kompa do USB i sie zgrywa :)

 

 

na youtubie i tak wiekszosc to 360p

 

ale archiwa bankowo wytwornie trzymaja na kasetkach DV

 

kilka lat temu mozna bylo sobie ponagrywac zestawy klipow 1 artysty tzw personality ale potem coraz wiecej klipow pojawilo sie w wersja uncensored i juz czlowiek musial czekac do godzin nocnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@siestrzen, @asiafan: kurczę, a możecie pozgrywać te wszystkie klipy z MTV EUROPE i VIVY GERMANY i umieścić je na youtube albo gdzieś indziej? próbuję zrobić sobie kolekcję klipów z lat 90 ale z oryginalnymi belkami(banerami) MTV i VIVY. nie mam np. żadnego teledysku zespołu CAPPELLA zgranego z MTV. JAM & SPOON feat. PLAVKA też by się przydał. :) takie stare kasety to super sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Oto „zdobycz” gdzieś z 1995 lub 1996 r. Oczywiście : Michael Jackson – Black Or White.

 

hjxu.jpg

 

Na Chomiku : http://chomikuj.pl/Izakolobrzeg znajdziecie sporo teledysków. Wszystko z kanałów Viva, Viva II (gdy jeszcze grali starocie, a nie rocka), Viva Plus i Viva Polska.

 

Dysponuję jeszcze innymi klipami, które niestety zostały usunięte z Chomika.

 

Jeśli macie coś, czego u mnie brak i chcecie się podzielić, będę wdzięczna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normą było to, że jak na niemieckiej vivie oglądało się jakiś klip, to trzeba było z 2 tygodnie poczekać zanim będzie można go zobaczyć w polskiej telewizji. A i pamiętam murzyna z niemieckiej vivy, nie pamiętam jak się nazywał. Ahhh kiedyś to były czasy- cały trud polegał na tym żeby zrobić zeza na astre i miało się wszystko za friko i można było pooglądać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego "dziwne uczucie" było jak się oglądało VIVĘ a tam takie "egzotyczne" prezenterki jak Gülcan Kamps (pochodzenia tureckiego) i Collien Fernandes "wybuchowa" mieszanka (ojciec Collien jest Indo-Portugalczykiem z Goa, a matka jest Węgierką) to były czasy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MTV Europe miałem okazję zobaczyć MTV European top 20 czyli listę 20 najpopularniejszych teledysków.

Lubiłem to oglądać i nie mogłem oderwać oczu a zwłaszcza od telewizora zeby zobaczyć kto jest numerem 1.

A oto strona internetowa na której m.in. notowania listy MTV Euro top 20 z lat 90.

http://ki.informatik.uni-wuerzburg.de/~ ... top20.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...