Skocz do zawartości

Kanały MTV


wini_007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja natknąłem się na nowy filmik z vivy plus get the clip

to było tak zwane prezentowanie clipów by na nie zagłosować ;)

http://www.youtube.com/watch?v=GFtoNV42oM8

Poznałem następujące propozycje - jest to 2005.

 

Fragment koncertu Scootera z 2008 w Berlinie ( http://www.youtube.com/watch?v=OCdcMNS2kdQ ), ( http://www.youtube.com/watch?v=Wpmch3YUcXA ), ( http://www.youtube.com/watch?v=NvHsSEIbLE4 ). Koncert był nadawany live w VIVA GER i VIVA PL. Wtedy sobie nagrałem ten koncert z VIVY GER. Była to ostatnia porządna impreza nadawana na żywo w VIVA GER i VIVA PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam jak "wrocilem" z wojska, pojechalem do rodziny ktora w tamtym czasie miala satke, patrze i !!!!!!!!!! przecieram oczy!!!!!!!!! Widze VIVE, VIVE 2, MTV, MTV POP, MCM. Byl to rok 1994. Prawdziwy czad!!!!!! Nie dosc ze az 5 kanalow muzycznych, to jeszcze jaki wybor gatunkow muzyki!!!!!!! To byly prawdziwe programy muzyczne z dobra muzyka..... Wczesniej to tylko ogladalo sie programy muzyczne na POLONI 1, pamietam ze czekalo sie na nowe notowanie listy caly tydzien!!! Teraz co prawda mam na swoim dekoderze okolo 80 programow muzycznych (mam kilka anten lacznie na 10 satelit), ale niestety juz muza nie ta i czlowiek juz stary... Nic nie cieszy to tak jak kiedys....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i tak, to bylo tak dawno i nie pamietam dokladnie, ale calkowita racja z tym VH 1 ze byl. I chyba faktycznie jak go wylaczyki, czy tam zakodowali , to wtedy uruchomili MTV POP, czy tam MTV 2. Ogolnie to wtedy bylem malolat i glownie ogladalem VIVE i MCM, a szcegolnie chyba w piatki i soboty puszczali dobre disco na MCM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze VIVE, VIVE 2, MTV, MTV POP, MCM. Byl to rok 1994.

 

No nie do końca zgodzę się z Tobą - otóż w 1994 roku nie było MTV POP, były kanały: VIVA.TV (Niemcy), VIVA II (Niemcy), MTV Europe, VH-1, MCM, CMT...

W 1994 nie nadawała jeszcze VIVA ZWEI. Ta stacja wystartowała 21 marca 1995.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najmilej wspominam MTV Europe z początku lat 90-tych, kiedy to co tydzień w niedzielę, bodajże o godz. 12:00, emitowana była europejska lista przebojów "European Top 20". Ehh, to były czasy... :) Pamiętam, jak wtedy często nagrywałem na kasetę wideo teledyski, które mi się podobały. :) Dostęp do MTV Europe miałem wówczas jeszcze z analogowego przekazu z satelity Astra. W późniejszym czasie kanał MTV Europe został zakodowany w systemie Videocrypt i wszedł do brytyjskiej "analogowej" platformy satelitarnej "Sky Multichannels". Wówczas straciłem dostęp do tego kanału. Po jakimś tam czasie kanał ten powrócił do "mojej" kablówki jako dekodowany, wraz z kanałem Discovery Channel, CMT i jeszcze tam jakimś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najmilej wspominam MTV Europe z początku lat 90-tych, kiedy to co tydzień w niedzielę, bodajże o godz. 12:00, emitowana była europejska lista przebojów "European Top 20".

 

MTV Braun European Top 20 (do 1993 roku), później MTV European Top 20 Countdown emitowana była w soboty od 19:00 - 21:00, a powtórka w niedzielę od godz. 11:30 - 13:30, tuż po notowaniu były nowości MTV, czyli First Look.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym zapytać "wczesanych" w temat jak wyglądały relacje kanałów VIVA i VIVA PLUS? Bo z tego co widzę na nagraniach to VIVA Plus grała równie fantastycznie, co główna VIVA i widzę podobieństwa w playliście. Czy kanały nie odbierały sobie widzów, uzupełniały się jakoś, miały inne grupy docelowe? Jak to wyglądało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viva Plus zastąpiła 7 stycznia 2002 r. dotychczasową Vivę Zwei. Viva Zwei przynosiła straty i nie była zbyt popularna, postanowiono odświeżyć wizerunek drugiego kanału niemieckiej Vivy. Idea, stworzenie interaktywnej stacji, z ambitną muzyką wybieraną przez widzów w drodze głosowania e-mailowego, telefonicznego lub smsowego. Program początkowo był nadawany na żywo z Kolonii, Berlina, Hamburga, Londynu i Los Angeles. Przez pewien czas nawet z Barcelony, Frankfurtu nad Menem, Monachium i Tokio. Ostatecznie zrezygnowano z ambitnych planów i ramówka ograniczyła się do Get The Clip - programu, w którym smsowym głosowaniem widzowie wybierali piosenki, głównie z komercyjnego popu bądź muzyki tanecznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym zapytać "wczesanych" w temat jak wyglądały relacje kanałów VIVA i VIVA PLUS? Bo z tego co widzę na nagraniach to VIVA Plus grała równie fantastycznie, co główna VIVA i widzę podobieństwa w playliście. Czy kanały nie odbierały sobie widzów, uzupełniały się jakoś, miały inne grupy docelowe? Jak to wyglądało?

Pewnie VIVA PLUS odbierała widzów VIVIE, bo sam później oglądałem częściej VIVĘ PLUS. Po południu w VIVIE były programy reality i seriale, więc trzeba było przełączyć się na VIVĘ PLUS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MTV miało po prostu niesamowity problem z utrzymaniem gromadki kanałów muzycznych, które chcąc lub nie były darmowe w Niemczech, a nie płatne tak jak np. w Polsce (mówię oczywiście o stacjach ówczesnego MTV Networks Polska). VIVA Plus wpierw miała problemy z pokryciem olbrzymich kosztów nadawania jakie ponosiła z tytułu bycia kanałem informacyjno-muzycznym, dlatego zdecydowano się na zmianę profilu i stworzenie "GTC" przez większość dnia i kilku dodatkowych pasm muzycznych wypełnionych głównie teledyskami. MTV jak widać nie było w stanie utrzymać w tym czasie czterech kanałów muzycznych oraz wprowadzić kolejnych na rynek, dlatego zdecydowano się na rebranding dwóch z nich - MTV2 Pop i VIVA Plus. Myślę, że to było sprawiedliwe rozwiązanie, a rynek reklamy w Niemczech jak widać jest był dość srogi, tym bardziej, że wielu nadawców nie mogło wyleczyć się z analogowego nadawania na Astrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Natknąłem się na fajny profil na FB https://www.facebook.com/pages/Dawna-VI ... ion=stream
Chyba to koniec.
No i na tym zakończymy działalność tej strony.Coraz więcej teledysków jest usuwanych z YT,z powodu roszczeń praw autorskich.A szkoda bo miałem jeszcze ze 20 do publikacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...