Skocz do zawartości

Telewizja RAI


RafiX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W Polsce co by nie mówić o takiej ofercie tv publicznej możemy tylko pomarzyć. Chodzi mi o kartę i dostęp dla płacących abonament rtv.

Wszystko dostępne z tv publicznej ale dodatkowo płatne u prywatnych operatorów sat i kablowych.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam dziś nastąpiły zmiany przesunięć kodowań kanałów Rai.Na plus oczywiście odkodowanie Rai1,2,3 wersję HD z 11766VSR29900 oraz RAI NewsHD z 11013HSR30000 oraz przeniesienie i odkodowanie Rai Storia,Scuola w jakości HD,usunięcie pikselowanych dubli SD na 10992VSR27500 .Co do przewidzenia po usunięciu Rai Sport i Rai Gulp SD nadal kodowane zostały kanały w jakości HD z powodu praw autorskich z 11013HSR 30000.Z tej częstotliwości nadają 23 wersję regionalne Rai3 pod TGR.Czy jest poprawa?To odpowiem delikatną jest lecz piksele i mdły obraz występuje a pikseloza jest nie co mniejszą czyli od 1 do 10 narazie 3 na 4 czyli czas na przeniesienie kolejnych kanałów na 10992V ponieważ mało to dało lub jeszcze nie zdążyli nie co jeszcze  poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981
W dniu 14.12.2021 o 18:48, Kirk napisał:

Na dekoderach platformy Canal+ kanały Rai Scuola i Rai Storia są już w jakości HD, natomiast nie ma w ogóle Rai Gulp oraz Rai News 24 (ten ostatni kanał obecnie można łapać także z Astry). Rai Uno, Due i Tre wciąż jeszcze w wersji SD.

Dwa pierwsze są, bo dali podwójną emisję na nowej częstotliwości w HD - zastąpili przekaz SD przez HD na dotychczasowych parametrach plus dodatkowa kopia. Natomiast reszta została wyłączona i technicy nic z tym nie zrobili. Co do RAI1-3 też technicy muszą podmienić na liście parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsat Box jedynie dodali Rai News 24 w HD (i tak lepiej niż w CANAL+). Rai Gulp i Sport nie działają a są też częściowo FTA w HD, a główne kanały są nadal w SD. Nie piszę o Storii i Scuoli bo podmieniono przekaz.

Facebook Polsatu Box na moje pytanie o Rai Gulp i Sport HD oraz Rai1/2/3 w HD w miejsce archaicznych przekazów SD odpowiedział że nie posiadają informacji na ten temat.

Edytowane przez BW134
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odbieram RAI SD na 10992VSR27500.Jakość sygnału bardzo dobra. Chcę się przełączyć na Rai1,2,3 wersję HD z 11766VSR29900 i nie mam sygnału ani na RAI NewsHD z 11013HSR30000 też nie. Mam antenę 80 cm z zezem (dodatkowo Astra) i na obydwu satelitach bez problemu odbieram programy (również w jakości HD). Kiedy przeszukuję w/w transpondery brak sygnału. Czy muszę spróbować ustawić antenę pod te transpondery?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lukasz_bu napisał:

Odbieram RAI SD na 10992VSR27500.Jakość sygnału bardzo dobra. Chcę się przełączyć na Rai1,2,3 wersję HD z 11766VSR29900 i nie mam sygnału ani na RAI NewsHD z 11013HSR30000 też nie. Mam antenę 80 cm z zezem (dodatkowo Astra) i na obydwu satelitach bez problemu odbieram programy (również w jakości HD).

Mam taką samą antenę też z zezem na astrę i u mnie te kanały działają  ( lubelskie ). Może sprawdź parametry ; Rai 1,2,3 HD  DVB-S2 11766 V 29900 8PSK FEC 3/4

                    Rai News24 HD  DVB-S2 11013 H 29900 8PSK FEC 3/4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2022 o 21:31, lukasz_bu napisał:

Mój tuner jest wbudowany w TV Sony i mogę majstrować przy parametrach "11013H 29900" opcji FEC3/4 czy 8PSK nie widzę

Ja co prawda do odbioru kanałów z sat. używam VU+ ale też mam sony i z ciekawości przeskanowałem na nim HB i Astrę. Wszystkie Rai mi wyszukał i odbiór ich jest dobry.

Trochę musiałem kombinować przy wyborze diseqc żeby był najlepszy sygnał dla obu satelitów.

Przy wyborze Ogólny satelita - przeszukiwanie zwykłe - inny ( ogólny satelita ) dla Satelita 1 Hotbird Kontrola Diseqc C a dla Satelita 2 Astra 1 kontrola Disqeqc B.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak to wygląda w sytuacji gdy w sieci kablowej jest dostępny kanał RAI Uno.

Muszą mieć podpisaną umowę z nadawcą lub dystrybutorem. Czy wtedy tez kodowane są niektóre audycje na kanale, czy jest dostępny w pełnym wymiarze dobowym ?

Edytowane przez wizjaplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...