Skocz do zawartości

CANAL+ online - oferta dla subskrybentów


kingofsouth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie ogólnie fascynuje to podejście do wrzucania wysokiego stopnia DRM i utrudniania oglądania telewizji live przez Canal+. Ekskluzywne premiery filmowe tak jak ma Netflix, Amazon, HBO Max, czy transmisje sportowe w Viaplay czy DAZN - to jeszcze jestem w stanie zrozumieć, że jest blokowane choć wiadomo, że to i tak niewiele daje bo piraci i tak to obchodzą.

Ale po co tak zabezpieczać kanały tv, które są dostępne w innych uslugach, a także przez tv-sat czy w kablu gdzie można bezproblemowo nagrać wszystko mając moduł CAM na byle tunerze za 50 zł? A jak ktoś chce oglądać via net to musi mieć odpowiednie IP, odpowiedni sprzęt, przeglądarkę itd, a jeszcze i tak Rancza nie obejrzy bo praw do netu nie ma, a na kanałach C+ musi oglądać dopiski online...

Chyba, że rzeczywiście ludzie korzystający z KODI im obciążali serwery (zwłaszcza, że nie liczyło się to do limitu i pewnie były asy co dzielły jedno konto na 10 osób) i tak to postanowili rozwiązać, to też byłoby w stylu C+ ;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bgmnt napisał:

Chyba, że rzeczywiście ludzie korzystający z KODI im obciążali serwery (zwłaszcza, że nie liczyło się to do limitu i pewnie były asy co dzielły jedno konto na 10 osób) i tak to postanowili rozwiązać, to też byłoby w stylu C+ ;)).

 

Kodi też wliczało się do liczby urządzeń i trzeba było być zalogowanym więc nie wiem dlaczego C+ to przeszkadzało. Przecież im większa dostępność aplikacji tym dla nich lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vectra jest rygorystyczna, ale umie ogarnąć temat i pod Kodi działa równocześnie tyle urządzeń ile stanowi narzucony limit. A Canal+ chyba ma ambicje wykosić użytkowników Kodi i wielu innych urządzeń. Chyba mają za dużo klientów. Z drugiej strony rozdają subskrypcje w cenie taniego wina. Ciężko zrozumieć taką politykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos promocji z winem stołowym. Jest ono dostępne w wielu sklepach, widziałam dziś w Lewiatanie z reklamą C+. Wina do degustacji szczególnie nie polecam, ale kod vouchera działa na istniejących kontach, nie trzeba kombinacji z zakładaniem nowych.

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuję obecnie canal+ online (na tv Samsung Tizen) i generalnie większych problemów nie mam. Fajnym udogodnieniem jest zmiana kanałów +/- pilotem od tv. Nie trzeba "wychodzić" z oglądania danego kanału i wybierając w aplikacji inny kanał dopiero go oglądać.

Ciekawą opcją jest Multi-Live, gdzie możemy sobie wybrać od 2 do 4 programów i śledzić w tym samym czasie przełączając jak np. w przypadku meczy na interesującą nas konkretnie akcję.

Generalnie kanały sportowe są w 50 fps, 1920x1080, 8 Mbps. Brakuje jak dla mnie nadal (będzie wkrótce)  aplikacji na tv LG webOS.

Oczywiście w innej aplikacji jak CPG Sport jest np. Eleven 1 4K, czy okazjonalnie są transmisje CL w PSP 4K ale większość kanałów sportowych jest w 25 fps (brak płynności na Tizenie,  zapętlony obraz-skokowa transmisja , choć na webOS takich problemów aż nie ma). Plusem jest to, że aplikację mam zarówno na Tizena jak i webOS.

Edytowane przez lucas2go
Dopisanie kolejnej zalety aplikacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoczął się turniej Masters WTA w Meksyku.Niestety C+ nie stanął na wysokości zadania.Problemy z dźwiękiem często w trakcie transmisji wystepują,słychać jak by odgłos cięcia szlifierką kątową.podczas pierwszego meczu równocześnie leciał komentarz po angielsku i po polsku.Nocnego meczu brak w biblioteczce.Co im szkodzi dać mecze Mastersa do biblioteczki choćby na 24 godziny?Wiele osób na fejsiku i tłitku ich o to monitowało.A oni nic,nie wzruszeni.Stare mecze piłkarskie i żużlowe wiszą a aktualnych tenisowych brak.Narzekałem jak WTA było w TVP Sport ale widzę,żw wpadliśmy (kibice) z deszczu pod rynnę.Ciągle szukam alternatywy dla WTA w C+ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aandin napisał:

Rozpoczął się turniej Masters WTA w Meksyku.Niestety C+ nie stanął na wysokości zadania.Problemy z dźwiękiem często w trakcie transmisji wystepują,słychać jak by odgłos cięcia szlifierką kątową.podczas pierwszego meczu równocześnie leciał komentarz po angielsku i po polsku.Nocnego meczu brak w biblioteczce.Co im szkodzi dać mecze Mastersa do biblioteczki choćby na 24 godziny?Wiele osób na fejsiku i tłitku ich o to monitowało.A oni nic,nie wzruszeni.Stare mecze piłkarskie i żużlowe wiszą a aktualnych tenisowych brak.Narzekałem jak WTA było w TVP Sport ale widzę,żw wpadliśmy (kibice) z deszczu pod rynnę.Ciągle szukam alternatywy dla WTA w C+ .

Też mnie to wkurza, skróty 3 minutowe, a na YouTube 8 minut na WTA Tenis. 

Dobrze że można oglądać do 8 godzin w tył. Mecz o 21 oglądam na żywo a nocne rano. Zobaczymy czy mecze Igi  będą w biblotece.

Można zgrać zawartość na urządzenia mobilne ale ja testuję serwis dopiero od trzech dni i jeszcze tego nie ogarnąłem.

Jak ktoś pracuje rano to niema szansy obejrzeć transmisji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...