Skocz do zawartości

Kanał Sportowy na YouTube


Kirk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wyznacznikiem jest wykonywanie zawodu, to czy ktoś działa według definicji dziennikarza z Prawa prasowego: "Dziennikarzem jest osoba zajmująca się redagowaniem, tworzeniem lub przygotowywaniem materiałów prasowych, pozostająca w stosunku pracy z redakcją albo zajmująca się taką działalnością na rzecz i z upoważnienia redakcji". Tu nie ma ani słowa o tym, że trzeba mieć ukończone studia dziennikarskie.

Sam jestem dziennikarzem, a skończyłem politologię.

 

 

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym polega wolność słowa. Akurat w tym zawodzie dość trudno o jakieś usztywniające regulacje. Poza tym sam pytałeś, co jest wyznacznikiem - klarowniejszego wyjaśnienia niż obowiązujące prawo nie ma.

 

Tak więc tutaj nie ma dyskusji, czy Stanowski jest dziennikarzem, bo jest, szczególnie jeśli zaczął publikować w wieku 16 lat. Dyskutować możemy o tym, jakim jest dziennikarzem.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież dziennikarze po studiach dziennikarskich sami uważają, że lepiej skończyć politologię, ekonomię czy jakiś kierunek językowy niż samo dziennikarstwo. Ukończenie jakiejś konkretnej specjalizacji ułatwia poruszanie się w danym obszarze, którym zajmuje się dziennikarz. O tym jak zmontować do emisji jakiś materiał najlepiej i tak nauczyć się "w praniu". Z resztą w wielu dziedzinach tak jest - szkoła swoje, a praktyka swoje. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Czyli nawet nie zna teorii i nie zna szkieletu, a buńczucznie tytułuje się dziennikarzem. Dziennikarzem to jest Borek, bo zna teorię, zna szkielet i zna się na sporcie 😀

Borek z tego co pamiętam to w ogóle nie ma studiów skończonych tzn. zaczął, ale nie ukończył także dyplomu zapewne nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, k05 napisał(a):

Sam się nie ośmieszaj. Co innego studia dziennikarskie, gdzie można mieć przedmiot lub przedmioty, które są związane z ekonomią czy prawem, a co innego studiować ekonomię i mieć np w jej ramach zajęcia z prawa prasowego. 😂

"Błyszczysz" jak zwykle. 😂

Jasne, ekonomista czy prawnik chce zostać dziennikarzem 🤣 Teraz to już się kompletnie ośmieszyłeś 🤣

3 minuty temu, Project_ALF napisał(a):

Borek z tego co pamiętam to w ogóle nie ma studiów skończonych tzn. zaczął, ale nie ukończył także dyplomu zapewne nie ma.

Borek skończył dziennikarstwo na UW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Jasne, ekonomista czy prawnik chce zostać dziennikarzem 🤣 Teraz to już się kompletnie ośmieszyłeś 🤣

Kup sobie chociażby taką gazetę jak "Parkiet" czy "Dziennik Gazetę Prawną" to dowiesz się ilu tam ekonomistów czy prawników zdecydowało się zostać dziennikarzami. 😂 

 

Nie wspomnę, że takie osoby, znane przede wszystkim z dziennikarstwa śledczego jak chociażby Szymon Jadczak czy Janusz Schwertner albo ukończyli inne studia niż dziennikarstwo albo nie mają żadnych (pierwszy z wymienionych skończył etnologię, a drugi zaczynał pięć różnych kierunków studiów, żadnych nie skończył, ani jeden kierunek nie dotyczył dziennikarstwa, a najdłużej studiował filmoznawstwo). 

 

Także majacz sobie dalej. 😂 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Przerwał studia w tym prywatnym badziewiu, a potem poszedł na dziennikarstwo na UW. Jeśli tutaj też przerwał to zarzuć linkiem.

Mogę zarzucić ci linkiem, że Borek skończył pedagogikę. Chcesz?

 

Znalazłem też link w którym Borek mówi w wywiadzie z bodajże 2001 roku, że studiuje już od 7 lat, ale jeszcze studiów nie ukończył. Jest taki odnośnik na wikipedii. Wątpię czy miał czas w 2001 roku na bujanie się po uczelni skoro już wtedy był mega zajęty.

 

Jest też dużo o jakiejś aferze gdzie odpiera zarzuty.

 

Innymi słowy nic w tej sprawie nie jest jeszcze takie pewne.

 

Może mam luki w pamięci, ale przed wejściem w ten wątek byłem pewien, że Borek studiów na UW nie ukończył. Sam się chyba tym nawet chwalił. Jasne, że widzę wiele źródeł, że jednak ukończył, ale widzę też sporo informacji o tym, że tylko studiował, ale samo studiowanie nie jest jednoznaczne z ich ukończeniem.

 

Dziennikarstwo mamy jakie mamy. Mnogość informacji nt. wykształcenia Borka najlepiej o tym świadczy.

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Prawnik to nie jest zawód. Prawnik po studiach jest nikim, ale ma do wyboru aplikację radcowską, adwokacką, prokuratorską lub sądowniczą. Od tego momentu jest już kimś.

 

Także majacz sobie dalej 😂

Nigdzie nie napisałem, że prawnik to zawód, bo cały czas piszemy o studiach, które podobno trzeba skończyć, żeby uprawniać się do nazywania w taki, a nie inny sposób. 

Przecież wcześniej pisałeś, że prawdziwym dziennikarzem jest się po skończeniu studiów dziennikarskich. W związku z tym podałem przykład, że osoby, które ukończyły kierunki: "ekonomia' czy "prawo" też mogą pracować w dziennikarstwie. Prosta analogia do tego co pisałeś wcześniej. I teraz piszesz o jakiś aplikacjach radcowskich. Poza tym żeby zdobyć aplikacje radcowską i pracować w tym zawodzie najpierw trzeba zostać "prawnikiem-nikim". 😂 No śmiechu warte. 

 

Oczywiście odniesienie się do dziennikarzy z gazet, których podałem czy osób, które zdobyły liczne nagrody za swoją dziennikarską pracę, pomimo że studiów dziennikarskich nie ukończyły - brak - bo nie pasuje pod obraną przez Ciebie (chybioną) linie. 

Co więcej niektórzy dostają nawet nagrodę "Dziennikarza roku", pomimo nieukończenia tychże studiów. Napisz do kapituły konkursu, żeby im nagrodę odebrali, bo obrażają "prawdziwych dziennikarzy". 😂

Edytowane przez Kiler
Wycięto zaczepkę.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radca prawny jest od prawa cywilnego i gospodarczego, a adwokat od karnego, więc idzie się do radcy lub adwokata. Mam nadzieję, że już załapałeś jak ważne są specjalizacje :D
 

Wracając do tematu, Stanowski nigdy nie był dziennikarzem i nigdy nie będzie. Dziennikarz musi być bezstronny i przy okazji nie może się nabijać z ludzkich tragedii. Oby jak najszybciej został usunięty z kanału sportowego i może w końcu ten kanał stanie się sportowy, a nie plotkarski.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Stanowski nigdy nie był dziennikarzem i nigdy nie będzie.

A co z pracą w "Przeglądzie Sportowym", "Dzienniku Polska Europa Świat" czy "Weszło"? Można o Stanowskim mieć różne zdanie, ale to, że jest dziennikarzem, to fakt, któremu nie można zaprzeczyć.

 

Sam KS najpewniej zmieniłby nieco swój charakter po ewentualnym odejściu Stanowskiego, może też sponsorzy by wrócili. Pytanie tylko, czy ktoś z pozostałej trójki założycieli potrafiłby regularnie tworzyć programy odtwarzane po kilka milionów razy, a co za tym idzie - przynoszące największe zyski?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...