Skocz do zawartości

WiFiBox+ (Sagemcom DSIW74)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poświęciłem mój HDD Samsunga 500 GB (bo jak wiadomo dekoder formatuje dysk) i tym razem pokazał mi się komunikat, że podłączony dysk ma za małą pojemność :D Szkoda słów, dalej nie mogę nic nagrać. Zastanawiam się nad jeszcze jednym rozwiązaniem. Da się jakoś podłączyć nagrywarkę DVD do tego dekodera?

A nie masz przypadkiem partycji na tym dysku? U mnie tak to właśnie wyglądało. Po sformatowaniu z jedną partycją działa OK.

Pozdrawiam

Adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o korzystanie z MediaPlayera to trzeba w urządzeniu zewnętrznym np. smartfonie, włączyć WiFi i połączyć się z tą samą siecią, do której jest podłączony dekoder, żeby urządzenia się widziały. Następnie trzeba w ustawieniach smartfona włączyć serwer multimediów, może się to różnie nazywać, ale chodzi właśnie o udostępnianie treści poprzez DLNA. Po chwili dekoder nawiąże połączenie, wtedy na górnym pasku powiadomień w telefonie wyskoczy prośba o potwierdzenie, że wyrażamy zgodę na połączenie z dekoderem. Jak wszystko zrobimy, to w dekoderze w aplikacji mediaplayer powinna wyskoczyć lista piosenek, filmów i zdjęć z całego telefonu. Należy jednak pamiętać, że nie z każdym telefonem czy tabletem się połączymy. Niektóre nie mają DLNA, inne nawet jeśli mają, to mogą być niekompatybilne ze wszystkimi urządzeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi, że nie mam partycji. Chyba wymienię ten złom na jakiś dekoder z wbudowanym dyskiem, bo nie ma czasu się z tym bawić.

Wiem, że to żaden argument, ale na moim wifiboxie jeszcze nie trafiłem na dysk, który by nie działał. Może spróbuj najpierw przeformatować ten dysk z PC, a potem podłącz ponownie?

Pozdrawiam

Adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Czy jest możliwość w tym dekoderku na ułożenie lsity kanałów jak w tym temacie.http ://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3016418.html  Tzn poukładać we własnej kolejności? Na zdjęciach to jest Wifibox i jego dotyczy temat. Sorki nie wiem jak wkleić zdjęcie wiec dałem odnośnik do tematu.

Edytowane przez stojak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Proszę o pomoc. mam problem ze swoim wifiboxem. Podłączyłem go pod kino domowe aby mieć dobry dźwięk- podpiąłem za pomocą kabla optycznego, ale na kilku kanałach nie ma dźwięku tylko głośne trzaski(wszystkie canal+, trace, itd). W czym problem co źle zrobiłem???

Połączenie wygląda następująco: z wifibox kablem optycznym do konwertera optycznego coaxial, a z konwertera do kina domowego kablem chinch. Konwerter jest zasilany kablem usb który wpięty jest do wifiboxa.

 

Proszę o odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

podpiąłem za pomocą kabla optycznego, ale na kilku kanałach nie ma dźwięku tylko głośne trzaski(wszystkie canal+, trace, itd). W czym problem co źle zrobiłem???

 

Dziwne, że tylko na kilku kanałach. A bezpośrednio po HDMI do TV te kilka kanałów ma dźwięk w samym TV? TV ma w ogóle HDMI?

---

Ja też mam pytanie. Czy karta po przełożeniu z WifiBox+ do własnego dekodera z wolnego rynku będzie działać? Widziałem wcześniej takie pytania, ale chyba nikt nie odpowiedział jednoznacznie. A jeśli ktoś odpowiedział, to przepraszam, ale dopiero skończyłem czytać temat o WifiPremiumBox+, a ten tu o WifiBox+ przeczytałem wcześniej, także mogło mi umknąć. Pamiętam jednak, że jest coś o tym w okolicy końca strony 10 tego tematu, ale rozumiem to tylko częściowo. Pytam o działanie tej karty z własnym dekoderem, ponieważ ani WBP+, ani WB+ mi nie odpowiadają swoimi możliwościami technicznymi. Z góry dzięki za wiarygodne informacje i wyjaśnienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... miesiąc temu nie przyjąłem paczki z umową i dekoderem WB+, ale była w pudełku karta czarno-czerwona z logo, które masz w podpisie po lewej. Nie przyjąłem, bo po sprawdzeniu okazało się, że WB+ ma tylko jedno wejście na kabel, a wyraźnie przez telefon prosiłem o dekoder z możliwością nagrywania jednego kanału i równoczesnego oglądania drugiego. Myślałem, że WB+ są np. w dwóch odmianach, bo konsultant zapewniał mnie, że w przypadku tego dekoder tak właśnie jest, jak chcę (mają swoje sposoby na wciskanie, oj mają). Potem dopiero zacząłem oglądać fotki tego dekodera, czytać jego specyfikację i to forum. Wziąłbym WPB+, ale po opiniach o działaniu odechciało mi się. Obraz jak obraz w WPB+, może poprawią następną aktualizacją, ale ten odtwarzacz własnych filmów też jest ułomny i do tego cena 49 zł za aktywację i 5 zł/m-c to już rozbój w biały dzień. Dlatego myślę sobie, że WB+ jest jedenak lepszym wyborem, bo biorę pod uwagę przełożenie karty do swojego dekodera, który dopiero zakupiłbym, a sam WB+ wylądowałby jako awaryjny dekoder :) (na może zostałby, a własny dekoder działałby z drugiem TV, którego też jeszcze nie mam). Teraz żałuję, że nie odebrałem tej przesyłki z powodu karty Cameleon.

 

U jednych działa i innych nie.

 

Czy mógłbyś mi bardziej to wyjaśnić? Czy karty Cameleon pomimo jednakowego wyglądu są w różnych systemach kodowania - Seca Mediaguard i Nagra MA? Czy dobrze to rozumiem? Jestem w stanie wziąć WB+, ale tylko pod warunkiem, że ruszy we własnym sprzęcie. Poza tym planuję rozbudowę instalacji o dodatkowe konwertery i chodzi mi o obsługę innych satelit i kanałów FTA (niekodowanych). A chyba do tego WB+ nie będzie się nadawał najlepiej z powodu braku większej ilości wejść antenowych na przykład? Z nc+ interesują mnie tylko dwa, cztery kanały z oferowanych i pakiet Comfort+ w zupełności wystarczy. No, ale te ich dekodery to sprzęt dla zwykłych użytkowników, że tak grzecznie to ujmę :) Z góry dzięki za odpowiedź od wszystkich!

Edytowane przez Homo Satiens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...