Skocz do zawartości

WiFiBox+ (Sagemcom DSIW74)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam nc+ z dekoderem "Wifibox" i zabrałem go ze sobą do Holandii a w czym problem? Mianowicie w tym ze w Polsce zrobiłem pierwsza instalacje i wszystko płynnie odtwarzało, czyli nie miałem żadnego problemu. Natomiast gdy w Holandii podłaczyłem to okazało się że nic nie odbiera. Jakośc: 0% a siła: od 7% i skacze nawet do 80%. Problem jest w tym że kolega podłączony pod tą samą satelitę, również ma nc+ z tym samym pakietem co ja tylko z małym szczegółem, on ma duzo starszy dekoder ale jemu wszystko łądnie odbiera. Dlatego ja nie wiem w czym problem, może jakieś parametry mam zle ustawione. Częstotliwość? Polaryzacje? Sam nie wiem co i jak mam ustawic aby mi odbierał obraz. Poradzicie mi coś? Jesli na złym dziale i zle coś ująłem przepraszam.

 

Pytanie w jaki sposób jest podłączony Twój dekoder do anteny ? Powinniście zastosować konwerter typu twin.

 

Kolega "Trainreq" napisał: " Problem jest w tym że kolega podłączony pod tą samą satelitę..." zakładam oczywiście, że każdy normalny człowiek wie, że satelita jest tylko i wyłącznie na niebie a dokładnie w kosmosie (a nie np na dachu) i że chodziło po prostu o ustawienie anteny na odbiór z satelity HotBird a nie o podłączenie dwóch tunerów (Twojego i kolegi) do jednej anteny.

 

Konwerter typu twin (jeden konwerter z dwoma wyjściami) będzie potrzebny tylko wtedy, gdy do jednej anteny chcemy podłączyć tuner dwugłowicowy lub dwa tunery jednogłowicowe. Jeśli podpinamy tylko jedenego Wifiboxa to wystarczy zwykły konwerter typu single czyli jeden konwerter z jednym wyjściem (polecam Inverto Black Ultra single ewentualnie tańszy Inverto Black Premium single). Działa bez problemu nawet na antenie 60cm i to w bardzo pochmurne dni (na południu/południowym zachodzie Polski). A wracając do problemu kolegi "Trainreq" to stawiam na źle ustawioną antenę lub uszkodzony kabel/konwerter. Zacząłbym od regulacji anteny bo to nie kosztuje i od analizy organoleptycznej jakości kabla i połączeń.

Koledze ze starszym tunerem jeśli jest to tuner SD to może jeszcze odbierać, bo kanały SD pracujące głównie w starym DVB-S nie wymagają mocnego poziomu sygnału.

Jeśłi jednak koledze "Trainreq" chodzi o jednoczesne podłączenie dwóch tunerów do jednej anteny to proszę nie pisać o podłączeniu do satelity tylko do anteny i wtedy koniecznie proszę opisać budowę instalacji antenowej, wielkość anteny, typ konwertera itp. Z fusów to nikt nie wywróży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Chciałem podłączyć ten dekoder bezpośrednio pod kino domowe, tzn. przejściówka z euro na chinch i do kina pod wejście AUX(tylko dźwięk) i cisza. Kino nie posiada wejścia optycznego.

Dekoder na co dzień podłączony jest przez HDMI. Na Euro nie ma samego dźwięku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder mam po HDMI do TV, a kino po EURO do TV, dźwięk z dekodera mam na TV i Kinie.

Mi chodzi o to, żeby po wyłączeniu TV dźwięk był na kinie. Po co ma TV iść i prąd pobierać, a teraz się sezon na grilowanie rozpoczął i czasami chce się czegoś posłuchać z kanałów muzycznych. Jest ich teraz duży wybór, zawsze się coś znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

otrzymałem od nc+ za darmo dekoder wifibox+. Chciałbym przed próbą podłączenia go zapytać się o kilka spraw.

Obecnie posiadam dwa dekodery PVR Pace jako główny i Sagemcom DS187 (jak na zdj. http://dekoder.com.pl/2012/08/18/dekoder-sagemcom-dsi87-cpl-cyfra/) do MR i chciałbym podłączyć Wifiboxa+ zamiast właśnie Sagemcoma, czy to będzie działało? Dodam ze obie karty to karty cameleon (jestem abonentem jeszcze od czasów C+ i sprzętu nie wymieniałam). Kolejne pytanie czy warto w ogóle te dekodery zamieniać ze sobą (lepszy obraz, dźwięk, szybsze działanie itp.)?

 

Ostatnie pytanie trochę z innej beczki. O ile wiem to dokupić można adapter wifi do dekodera Pace, czy to prawda? Jeżeli tak to jak on się sprawuje (ew. problemy z konfiguracją, łapanie zasięgu) i również czy warto taki sprzęt w salonie nc+ nabyć? Może jest jakiś inny lepszy sprzęt dostępny na rynku który mógłbym do tego wykorzystać? Przejrzałem ten temat i w sumie nie do końca jestem pewien co zrobić i jak się do tego zabrać, stąd te pytania. Nie za bardzo mam również jak pociągnąć przewód od routera do tego dekodera.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kartę przekladasz i WiFibox odpala. Podlaczysz to zobaczysz jakość obrazu. Wifibox to też Sagem. Nie musisz żadnych kabli ciągnąć i żadnego WiFi do Pejsa brać. Czytałeś i nic nie wyczytałeś. Dekodery pracują niezależnie. Wszystko będzie tak jak do tej pory. Jeśli chcesz korzystać z opcji internetowych, to też nie musisz kabla ciągnąć. Wifibox ma WiFi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kartę przekladasz i WiFibox odpala. Podlaczysz to zobaczysz jakość obrazu. Wifibox to też Sagem.

 

Dziękuję za odpowiedź.

 

Nie musisz żadnych kabli ciągnąć i żadnego WiFi do Pejsa brać. Czytałeś i nic nie wyczytałeś. Dekodery pracują niezależnie. Wszystko będzie tak jak do tej pory. Jeśli chcesz korzystać z opcji internetowych, to też nie musisz kabla ciągnąć. Wifibox ma WiFi ;)

 

Mi chodzi o to żeby w Pejsie również mieć internet, z tym że bez konieczności ciągnięcia kabla ethernet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niedawno wymieniłem dekoder do multiroomu na wifiboxa. Mam dwa problemy z ustawieniami. W żaden sposób nie mogę ustawić funkcji eko. Dekoder włącza się w kilka sekund, więc chyba to nie działa. Drugi problem to rozciąga mi obraz 4/3 na cały ekran pomimo poprawnych ustawień ( w 5800 nie było z tym problemów) Turbo też radzi sobie z tym dobrze. Czy to wina oprogramowania wifiboxa, czy mojego egzemplarza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej jest to wina twojego konkretnego egzemplarza w moim wifiboxie nie można wyłączyć timeshiftu oraz oglądać innych kanałów z tego samego transpondera podczas nagrywania największym problemem jest pilot który wybiera funkcje zupełnie inne niż się wybrało technicy o tych błędach wiedzą doskonale i niestety śpią....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rozciąganie obrazu nadawanego w 4/3 do 16/9 to jest we wszystkich dekoderach wifiBox+ ten błąd i wynika z nowej wersji softu, w której coś popsuli z formatami wyświetlania obrazu, które się nie dostosowują poprawnie mimo odpowiednich ustawień i wszystko w 4/3 jest rozciągnięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...