Skocz do zawartości

Eska TV i Eska TV Extra


RETROJAM500
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I kanałem muzycznym powinna pozostać. Żadnych pseudo-rozrywkowych (czyli de facto ogólnych) "Ósemek" z serialami i filmami klasy B z EskaGo!

Chyba większość odbiorców naziemnej wolałaby mieć w dalszym ciągu kilka kanałów tematycznych a nie 24 klony ATM Rozrywki. NTC nie powinna być traktowana jak telewizja dla gorszego sortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale NTC w Polsce będzie cały czas traktowana jako telewizja dla gorszego sortu. Dlatego, że utrzymanie kanału w MUXie jest drogie i nadawcy zamiast pompować w DVB-T jakiś wyróżniający się, oryginalny kontent, wolą iść po kosztach i emitować w nich to co najtańsze. Najgorsze jest to, że większości widzom to nie przeszkadza. Więc skoro protestów nie ma, uznanie jest to i zmian na dobre w polskim DVB-T na razie nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcjonowanie kanału w NTC jest mocno zależne od oglądalności. Nadawcy nie mogą więc pozwalać sobie na oryginalność. ESKA obecnie jest za mało masowa, generuje za mały przychód. Dlatego zmiana tematyki nie jest głupim pomysłem, jak się niektórym wydaje. Mnie ciekawi, co im wyjdzie. ZPR na razie robi dobre kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno, żeby z takiego powodu ktokolwiek wyszedł na ulicę :P

Wszystko przez to, że od telewizji odeszła młodzież, która przeszła do internetu, bo tam są dla nich atrakcyjniejsze (nie koniecznie lepsze) treści i możliwość wyboru. Eska TV jest chyba ostatnią ogólnopolską stacją skierowaną w większości do ludzi młodych. Usunięcie jej z DVB-T / zastąpienie jej sztucznym tworem spowoduje tak naprawdę tylko chwilowy spadek oglądalności. Potem wszyscy (już głównie starsi) będą zadowoleni z posiadania kolejnego kanału robionego tanim kosztem i z kontentem dla średnio wymagającego widza.

 

Wciąż jednak mam mało racjonalną nadzieję, że te wszystkie zapowiedzi i zmiana koncesji była jedynie "na wszelki wypadek". Prędzej wolę poczekać jak sobie poradzą z Nowa TV niż "Ósemką".

Edytowane przez dustman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcjonowanie kanału w NTC jest mocno zależne od oglądalności. Nadawcy nie mogą więc pozwalać sobie na oryginalność. ESKA obecnie jest za mało masowa, generuje za mały przychód. Dlatego zmiana tematyki nie jest głupim pomysłem, jak się niektórym wydaje. Mnie ciekawi, co im wyjdzie. ZPR na razie robi dobre kanały.

 

Chyba tylko Fokus TV. ESKA jak widać okazała się niewypałem. Radzi sobie dobrze Polo TV, ale w końcu moda na disco polo się skończy

Nadal ciężko mi pojąć jak w innych krajach w DVB-T ( i bezpłatnym i płatnym) utrzymują się kanały, które u nas bywają w premium sat tv jak HBO itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wciąż jednak mam mało racjonalną nadzieję, że te wszystkie zapowiedzi i zmiana koncesji była jedynie "na wszelki wypadek". Prędzej wolę poczekać jak sobie poradzą z Nowa TV niż "Ósemką".

 

 

Oj nie nie, nie było na zapas czy wszelki wypadek. Prace nad 8TV trwają więc kanał się pojawi. O terminach narazie  oficjalnie mowy nie ma ale jak ktoś pokojarzy fakty to się domyśli kiedy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie, że trochę sobie powróżę z fusów? :P
Wpiszę moje herezje w spoiler, żeby to nie było tak jaskrawe.

 

 

Jak na razie to wiadomo tylko tyle, że została zmieniona koncesja, nie tylko Eski ale i Polsatu Sport News. Do tej drugiej (strzelam, że do tej pierwszej też, ale ręki uciąć sobie za to nie dam) zarządzana przez Dworaka KRRiTV się przywaliła o to, że na ich antenie nie ma programów emitowanych z udogodnieniami dla niesłyszących. Oczywiście takie działanie rady było co najmniej dziwne, gdyż te dwa kanały miały akurat inne wymagania co do tej kwestii - albo wręcz nie miały ich wcale (posiłkuję się tym linkiem, o ile to jest aktualne: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/glowne-stacje-porozumialy-sie-ws-napisow-dla-nieslyszacych-i-audiodeskrypcji)więc teoretycznie Dworak działał bezprawnie...albo poszedł nadawcom tych dwóch kanałów na rękę?

Kilka dni wcześniej Polsat złożył wniosek o zmianę koncesji, a ci ją zatwierdzili. W kolejnych dniach zrobiono to samo z Eską.
Ledwo tydzień, może dwa później takowe usprawnienia się pojawiły. Najpierw zauważyłem je na PSN, potem na Esce (może były wcześniej? Zapraszam ekspertów do dyskusji).
Teraz PSN zmienia logo i oprawę, na jego antenie jest emitowane jest teraz sporo transmisji na żywo, nawet mecz polaków na Euro się pojawia. Nie wiem czy to o czymś świadczy, ale ja uważam, że o Super Polsacie możemy na razie zapomnieć.
Eska też nie wygląda jakby miała zaraz paść. Może jestem ślepy, ale ja tego nie zauważam. Żadnego wyciszania, wygaszania.
Nie wiem czy te dwa przypadki można połączyć, ani tym bardziej czy słusznie wiąże to z decyzją o ukaraniu za niedostosowanie do odbioru przez niepełnosprawnych.


 

Tak czy siak, ewentualna "Ósemka" byłaby jedynie uzupełnieniem "Nowej TV". Czyli kanałem dwie półki gorszym.

Ogólnie im więcej się o tej zmianie mówi tym gorzej :D Nie sprawiajmy wrażenia, że nam się podoba (chyba, że naprawdę co niektórzy popierają takie działania - ich sprawa) takie traktowanie widzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal ciężko mi pojąć jak w innych krajach w DVB-T ( i bezpłatnym i płatnym) utrzymują się kanały, które u nas bywają w premium sat tv jak HBO itp.

A co w tym trudnego do ogarnięcia? Każdy rynek ma swoją specyfikę. U nas płatna naziemna TV się nie przyjęła, ze względu na silną konkurencję kablowo-satelitarną. Trudniej coś sensownego zaoferować bezpłatnie, gdy większość widzów korzysta z płatnej oferty. W Polsce kanały płatne, mają czasem wyższą oglądalność, niż te szerokodostępne w NTC. W dodatku, jest ich coraz więcej, więc ich oferty się rozwadniają. Naziemnie także. Po starcie MUX-8, każdy kolelny multipleks będzie miał spore problemy z rentownością. Jeszcze problemem jest, faworyzowanie przez KRRiT Polskich podmiotów.

 

Naziemnie, pojawiła się zachęta w postaci strat oglądalności kanałów TVP. Więc skupiając się bardziej na ogólnej widowni, ZPR może tych widzów zagarnąć więcej dla siebie.

 

@dustman

Ja rozumiem te działania, ale to nie znaczy, że je popieram.

 

A, z oceną nieistniejących kanałów, byś się lepiej wstrzymał. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luksusów nie będzie i nie można ich oczekiwać. Jeżeli postawią na niskobudżetowe produkcje, to szybko widzowie szybko zapomną o tym kanale. Jeżeli zbyt mocno zainwestują w drogie produkcje, a nawet sport, to Ósemka TV nawet mimo wysokich wyników oglądalności prędzej, czy później zbankrutuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eska TV nie zniknie z rynku?

 

Okazuje się, że nadawca nie chce całkowicie rezygnować z marki Eska TV. Planuje stworzyć na nowo kanał muzyczny o takiej nazwie. Wniosek o wydanie nowej koncesji już trafił do biura KRRiT.

 

Monika Polewska, rzecznik prasowa Grupy ZPR Media:

"Rozważamy ewentualne pozostawienie kanału Eska TV w dystrybucji kablowo-satelitarnej. Z badań wynika bowiem, że widownia satelitarno-kablowa jest zdecydowanie młodsza niż w przypadku telewizji naziemnej i być może Eska TV w wersji czysto muzycznej znalazłaby tutaj swoje miejsce. Jednak jest zdecydowanie za wcześnie na konkretne deklaracje."

 

http://businessinsider.com.pl/media/eska-tv-moze-pozostac-w-sieciach-kablowych-i-na-satelicie/nx4r387

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...