Skocz do zawartości

Eska TV i Eska TV Extra


RETROJAM500
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale to nie nadawca to zatwierdził :P Decyzję wydała rada, ZPR tylko wniosek.

No i co z tego? KRRiT ma ingerować w wolny rynek i zabraniać nadawcom zmian w swoich ofertach? Kanał w NTC nie stanowi jakiejś specjalnej wartości. Nie wygrał konkursu ze względu na tematykę.Dlaczego więc KRRiT miałaby odmówić ZPR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to nie jest kanał żeby za niego płacić dodatkowo, ani nawet żeby odbierać go przez satelitę. Skoro to się już stało to nie ma sensu bronić go jak niepodległości tylko dać mu się przepoczwarzyć i zignorować jego ewentualne późniejsze problemy.

 

@Mr. Chiquita

Ale tu nie o żadną ingerencję czy ważność kanału chodzi xD Tylko stwierdziłem fakt, że KRRiT taką a nie inną decyzje wydała. A co, myślisz żeby odmówili? Oczywiście, że nie :) Nie było ku temu żadnych przesłanek.

Może oprócz jednej, ale strasznie naciąganej - zaburzenie różnorodności oferty. Ale nikt się przecież takimi drobiazgami nie będzie przejmował :P

Edytowane przez dustman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja KRRiT to tylko formalność. Więc, nie wiem po co to czepianie się regulatora rynku? ZPR postanowił i się stało.
 

Jeśli się to potwierdzi i Eska TV pozostanie w przekazie satelitarnym w obecnej postaci to bardzo się będę cieszył z tego powodu. :) Po prostu lubię tę stację. :)
Oby tylko Eska TV na satelicie nie została zakodowana. :? A jeśli już to niech będzie dostępna dla abonentów wszystkich polskich platform.

Eska TV nie pozostanie w przekazie satelitarnym w obecnej postaci. To co masz, zmieni się wkrótce w inny kanał. Nowa koncesja oznacza nowy kanał i budowanie zasięgu od zera. Platformy wcale nie muszą chcieć tej nowej Eski TV w swoich ofertach. Podejrzewam, że początkowo długi czas kanał będzie tylko FTA, bez list platform.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie FTA to bardzo dobrze! Ja posiadam swój własny, niezależny tuner i każdy kanał mogę sobie zaprogramować tak, jak mi się żywnie podoba. :) Żadnej platformie cyfrowej nic do tego. ;)

Wtedy to Eskę TV ustawię sobie na nowo (jeśli zmieni parametry nadawania) na tej samej pozycji na mojej liście, na której mam ją obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakodowanie z pewnością nic dobrego Esce TV by nie przyniosło. Eska TV przecież zaczynała swoją emisję satelitarną jako kanał kodowany i dostępny tylko dla abonentów byłej już n'ki. Dopiero później została odkodowana i w dodatku przeniesiona na transponder, z którego nadawana jest do dziś i to w DVB-S i kompresji MPEG-2. Te przenosiny zostały uczynione właśnie w celu znacznego poszerzenia zasięgu. Bo poprzednio, nie dość że Eska TV była kodowana to jeszcze nadawała z transpondera z modulacją DVB-S2 i w kompresji MPEG-4, co w tamtych czasach bardzo mocno ograniczało zasięg. Wtedy nie było jeszcze na rynku powszechnie dostępnych tunerów typu HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może oprócz jednej, ale strasznie naciąganej - zaburzenie różnorodności oferty. Ale nikt się przecież takimi drobiazgami nie będzie przejmował :P

Nie ma żadnego zaburzania różnorodności oferty. Muzyka z Ósemki TV nie zniknie całkowicie. Poza tym, jest też muzyczny kanał Polo TV. Jako podstawa w NTC wystarczy.

 

Tu nie chodzi o kodowanie. Viva jest kodowana a chciałbym mieć jej zasięg techniczny. Chodzi o to czy operatorzy ponownie chętnie będą dodawać ich do oferty czy będzie tak jak z HH że po tylu miesiącach nawet nc+ nie dała na listę.

Dokładnie. ZPR może nie będzie miało innego wyjścia. Żeby ponownie zaistnieć na listać CP i NC+, być może będą musieli nową Eskę TV zakodować. Kto wie, może nawet będzie wyłączność?

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zrozum, że dla biznesu tacy klienci jak Ty czyli FTA nie mają już dziś żadnego znaczenia bo Was jest garstka. Liczy się tylko obecność na listach u operatorów sat/kab.

 

No i stąd właśnie to parcie operatorów platform do wciskania ludziom ich dekoderków dedykowanych ze sparowanymi z nimi kartami i ograniczanie, bądź uniemożliwianie korzystania z ich usług na własnym sprzęcie abonenta... :/

Aha, i jeszcze jedno: ja nie jestem klientem FTA.

 

To tak na marginesie, bo nie o tym jest niniejszy wątek. :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka z Ósemki TV nie zniknie całkowicie. 

O 6:00 rano czy o 2 w nocy to rzeczywiście mogą sobie muzyczne programy nadawać xD Jest muzyka? Przecież macie, o co wam chodzi :)

 

Poza tym...co? Eska TV na wyłączność? A za przeproszeniem, jak bardzo "premium" jest to kanał? :D

Edytowane przez dustman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówka "TV" ma chyba za zadanie odróżnić tę stację telewizyjną od stacji radiowej Eska.

Co do nadawania w HD to ja też byłbym za tym. Byłoby super! Ale to są już zapewne znacznie większe koszty, więc pewnie wiązałoby się to już z koniecznością zakodowania tego kanału. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dustman

A dlaczego nie? Jedna z platform może postawić taki warunek dostępu do swojej listy. A bez list operatorów nie ma kasy. Eska to też znana marka, więc nikt na tym źle nie wyjdzie.

 

@varsovie

Eska TV już dawno przeszła na HD (10 lipca 2015r.).  Problem w tym, że nie jest dostępna w tej wersji u dużych operatorów. Tylko Inea z tych bardziej znanych ma wersję HD. Jeśli chodzi ci o satelitę, to lepiej zapomnij.

 

Ja liczę, że dzięki tym zmianom zaistnieją szerzej z HD u wielkiej kablowej trójki.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest powrót do początków. Dostępności tylko u jednego gracza. I jak się to skończyło? No właśnie. Po co historia miałaby zataczać koło? Tak zawsze jesteś nastawiony do patrzenia w przyszłość a tym razem proponujesz coś archaicznego i tak naprawdę niekorzystnego (nie wyobrażam sobie żeby z tego były większe zyski). Kto niby zdecydowałby się na taki krok? nc+ już to przerabiało. CP raczej to oleje. Poza tym uważam, że nieco przeceniasz tę markę. Jeśli jest taka mocna to czemu tylko u niektórych operatorów nadaje w HD?

Oczywiście argumentu, że "to przecież nowa, lepsza, bogata ESKA TV 2016 i to nie ma nic do rzeczy" nie przyjmuję. Domyśl się dlaczego :)

Co do obecności w kablówkach. Wiadomo, że liczysz na to. W końcu sam jesteś klientem jednej z nich :D

A co mają powiedzieć biedni użyszkodnicy naziemnej? :/

(nieofensywne, tylko takie zapytanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dustman Jesteś w błędzie, użytkownicy satelity/kablówki zmian praktycznie nie odczują, to tylko zmiana parametrów i "przenosiny" nazwy i kontentu z jednego kanału na drugi, a Ósemka pewnie będzie na listach obok kanałów rozrywkowych. Jedynie widzowie DVBT odczują mocno tą zmianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat odnoszę do pomysłu, że Eska TV byłaby dostępna na wyłączność tylko w jednej platformie (chyba, że źle zrozumiałem, to zapalcie wszystkie latarnie i mnie oświećcie). Pomijając to, że ta cała Ósemka to na razie tylko dla DVB-T jest zapowiadana.

I wiecie co? Nie lubię określenia "rozrywkowy" :) To bardzo proste oszustwo dla widza. Kanały typu "nic tam nie ma" ale jak już mają dopisek "rozrywkowy" to zupełnie zmieniają swoją renomę i nagle stają się bardzo wszystkim potrzebne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...