Skocz do zawartości

Samsung DSB-H370G


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę o poradę,

 

znajomy kupił niedawno ten dekoder, jest raczej nieobeznany w sprawach dekoderów, ja również widziałem ten dekoder dzisiaj pierwszy raz na oczy :mrgreen:

posiada pakiet Rodzinny HD, teraz do rzeczy:

 

1. Nie działa ani jeden kanał HD. (SD śmigają wszyskie bez zacięcia, więc raczej to nie problem ze zbyt słabym sygnałem)

2. Patrzę z tyłu a tam wpięte kable zarówno euro jak i hdmi - dekoder podpięty dwoma kablami do TV :shock::shock::shock::mrgreen:

 

Miałem bardzo mało czasu jak u niego byłem, ale rozumiem, że kabel euro oczywiscie jest zbędny ? Nie wiem czy może w jakiś sposób blokować kanały HD, bo jak już napisałem nie miałem zbyt dużo czasu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niech nie kupuje nowego pilota,tylko idzie do APS i powie że przestaje działać i mu wymienią.

Mi kiedyś przestał działać pilot od Echostara DSB-616 i gdy poszedłem do APSu aby kupić pilot, to pan w APS powiedział żebym nie kupował, tylko przyniósł stary pilot, a w zamian dostanę fabrycznie nowy i sprawny. Działa to chyba na takich samych warunkach co wymiana dekoderów, czyli tzw wymiana serwisowa. Warunek to że pilot nie może być uszkodzony mechanicznie.

 

PS. Nie wiem jak jest teraz. Parę lat temu APS wymieniał bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy ten dekoder obsługuje DiSEqC 4/1 na cztery satelity? Ma ktoś taką instalację lub miał i może podzielić się informacją? W ustawieniach teoretycznie jest opcja na cztery wyjścia (A-D), ale czytałem opinie że niektórym działały tylko dwie satelity. Czytałem też że dekoder nie chce z niektórymi przełącznikami współpracować. Czy to prawda? To jaki poleciliście by? Dekoder służy mi do odbioru tylko FTA, jako jeden z lepszych dekoderów od cyfrowego polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Współpracuje bardzo dobrze z DiseqC opticum na 4 satelity, ale nie wiem jaki jest jego model, bo to u kolegi i zeszła naklejka z przełącznika. Napisałeś że masz na tym dekoderze tylko FTA. Może pomyśl o pakiecie Darmowy HD, w którym masz za darmo i na zawsze kanały z naziemnej TV DVB-T. Szczegóły co i jak masz pod tym linkiem: https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=7&t=27164

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę, może się komuś jeszcze przyda.

 

Aktywowałem na początku marca leżaka DSB-H370G, na moje nieszczęście z kartą 1803 w rewizji G01. Po początkowych problemach z systemem informatycznym CP karta dostała uprawnienia na przypisany miesięczny Familijny + Relax Mix, ale niestety, jak to zauważył wcześniej @Burito, na ekranie była ciemność plus informacja "tego kanału nie ma w twoim abonamencie". Zrobiłem parę podejść do ponowienia uprawnień, trułem konsulom 4 litery, że karta jest za stara i trzeba wymienić, ale jak grochem o ścianę. Albo ponawiali uprawnienia, albo wysyłali mnie do APSu na wymianę deka (czego robić nie chciałem). W końcu wysłałem przez ICOK prośbę o wymianę karty, bo padła. Przyszła dzisiaj, po dwóch tygodniach, więc karta do deka, ICOK, ponowienie uprawnień i wreszcie wszystko śmiga. Karta z serii 07, CAID 1803, rewizja G02.

 

Rada na przyszłość dla osób które jeszcze mają taki sprzęt: albo od razu grajcie głupa, że karta zginęła albo dekoder jej nie widzi i proście z miejsca o wymianę, albo dajcie się "wmanewrować" w wymianę w APSie, ale z odpowiednią adnotacją w systemie, żeby was nie spławili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją batalię o wymianę karty opisałem tutaj jak konsultantom mówiłem, że mam nieaktualne oprogramowanie karty to oni nawet nie wiedzieli, że takie coś istnieje, kazali mi podać wersję oprogramowania dekodera :) Nawet usiłowali mi wmówić, że "im kity żenię".

Myślę, że sposób kolegi @tomkep jest najlepszy, bez zbędnych tłumaczeń, ja nie miałem na niego czasu, bo na kartę trzeba chyba czekać 1 miesiąc.

A co ze starą uszkodzoną kartą? Życzą sobie jej zwrot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Posiadam ten dekoder od ponad 7 lat. Obawiam się, że któregoś dnia odmówi posłuszeństwa, do tej chwili działał bez awaryjnie. Pytam użytkowników tego Samsunga, czy ewentualna naprawa ma sens. Rozstać się z nim nie chcę, sprawował się świetnie. Czy można zdobyć ten model z "mniejszym przebiegiem". Ten jest na własność, oczywiście w abonamencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam i proszę o pomoc. Dziś podczas oglądania TV dekoder wyłączył się sam i nie da się go włączyć. Dioda nie świeci. Dekoder mam na udostępnienie. Nie wiem czy liepiej zanieść go gdzieś na własną ręke i naprawić żeby nie stracić tego dobrego dekodera. Czy lepiej zanieść do CP i wymienić na jakiś nowy. Jeśli wymienić to na który. Dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzwoń po najbliższych APS-ach i popytaj o dostępność Samsungów na stanie. Zdecydowanie odradzam naprawianie na własną rękę w udostępnionym dekoderze, bo może się to skończyć po zdaniu takiego dekodera naliczeniem kary przez CP za ingerencję w sprzęt.

Wątek o wymianach uszkodzonych elektrycznie dekoderów znajdziesz tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...