Skocz do zawartości

Samsung DSB-H370G


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma możliwości zmiany parametrów DVB-S2,8PSK,FEC, mogę tylko modyfikować częstotliwość Rate i PID. Pozostała jakaś częstotliwość Cyfrowego Polsatu w DVB-S? Bo tak się zastanawiam zmieniając parametry kanału podstawowego wszystkie aktualne częstotliwości zostaną dopisane a stare zmienione na DVB-S2.

Edytowane przez markopolo1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Mój Samsung ma już sporo lat ale ostatnio (od listopada czy grudnia) jest problem z odbiorem większości programów HD. Natomiast nie ma problemów na drugim dekoderze (HD 5500spodłączonym do tej samej anteny. Jaka może być przyczyna?

 

Mój kolega miał identyczny problem z kanałami HD, podczas gdy inne dekodery odbierały HD bezproblemowo. Winowajcą okazały się wyschnięte kondensatory w okolicy głowicy dekodera. Jeden kondensator był nawet rozsadzony.

Co do wymiany to jeśli umiesz sam lutować to koszta są groszowe. Polecam zakup kondensatorów firmy Jamicon.

 

PS. Możesz sam lutować, jeśli dekoder jest twoją własnością. Jeśli jest on na wynajem, to masz tylko do wyboru tylko i wyłącznie wymianę na inny dekoder.

Edytowane przez Sławomir Pawłowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega miał identyczny problem z kanałami HD, podczas gdy inne dekodery odbierały HD bezproblemowo. Winowajcą okazały się wyschnięte kondensatory w okolicy głowicy dekodera. Jeden kondensator był nawet rozsadzony.

Co do wymiany to jeśli umiesz sam lutować to koszta są groszowe. Polecam zakup kondensatorów firmy Jamicon.

 

PS. Możesz sam lutować, jeśli dekoder jest twoją własnością. Jeśli jest on na wynajem, to masz tylko do wyboru tylko i wyłącznie wymianę na inny dekoder.

 

W końcu przedłużyłem umowę z nowym dekoderem Evobox. Samsung jest moją własnością. I teraz pytanie - co można z nim zrobić? Da się go sprzedać w ogóle? Jak to wygląda formalnie? Karta też jest moja czy polsatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung nie tylko nadaje się do kanałów FTA. Można też pozostawić sobie dekoder i może on służyć w opcji pre-paid, czyli,chcesz oglądać to płacisz,a jeśli nie chcesz oglądać to dekoder do szafy. Może kiedyś przyjdzie Ci ochota aby opłacić abonament i wrócić wspomnieniami do poczciwego Samsunga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam ponownie jednak udało mi się znaleźć w APS-ie jeden egzemplarz Samsunga DSB-H370G i wymieniłem uszkodzony ten sam model dekodera. Ten co go wziąłem jest po odnowieniu, bo nawet nie pokusili się o przywrócenie ustawień fabrycznych, bo na liście kanałów była TV TRWAM :)

 

Ale kolejna ciekawostka ten model co go wziąłem ma strasznie słabo czułą głowicę, na tej samej instalacji antenowej jego poprzednik czyli ten sam model dekodera (od nowości u mnie) pokazywał na wskaźniku na "zielono" 75% siły sygnału, a na tym co go teraz mam maksymalnie raptem pokazuje 50%. Ten sam model a jakie radykalne różnice, chyba nic z tym nie idzie zrobić?

Edytowane przez Burito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam zauważyłeś, nawet nie wyczyścili ustawień. A jeśli chodzi o kondensatory na głowicy - tak, wymiana potrafi uczynić cuda, upływny kondensator z pewnością będzie powodował straty sygnału (w torze sygnałowym), albo niestabilne, pulsujące lub po prostu - za słabe zasilanie w torze zasilającym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie, nie zaglądałem do środka. Ale dowolny człowiek zajmujący się naprawami sprzętu powinien być w stanie wizualnie ocenić, czy i co wymienić. Można też zerknąć na stronę Jacka z Torunia, może ma jakieś zdjęcia bebechów tego tunera, bo kiedyś w nim grzebał, z informacją na co zwrócić uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dziś dzwoniła do mnie znajoma, od wielu lat użytkowniczka Samsunga DSB-H370G,  z pytaniem co ma zrobić gdyż wymieniony dek najprawdopodobniej po ostatniej burzy zaczął odmawiać posłuszeństwa. Otóż, często po uruchomieniu pojawia się napis brak sygnału i dek zawiesza się i pomaga jedynie odłączenie zasilania. Poczytałem trochę i wniosek...kondensatory? Czyli w grę wchodzi wymiana w APS`ie na  nowy sprzęt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak umiesz to możesz się pobawić w samodzielną wymianę określonych kondesatorów, otwórz obudowę i zobacz czy któryś nie jest wybrzuszony. W APS-ie już raczej nie dostaniesz Samsunga DSB-H370G, więc wchodzi w grę wymiana na jakiś z CPT czyli HD2000, HD 3000, HD 5000, HD 5500s czy też HD 6000.

Edytowane przez Burito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...