Skocz do zawartości

Samsung DSB-H370G


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chcesz się go pozbyć ze stanu w ICOK i nie mieć już możliwości zawarcia na niego umowy, czy uruchomienia pakietów w ramach Pre-Paid, czy dokonania cesji, to w APS-ie musisz zdać dekoder z kartą (akcesoria nie muszą być koniecznie) do utylizacji. Jeśli nie chcesz zdawać dekodera do utylizacji, to wysyłasz samą kartę do CP na Łubionową 4a w Warszawie z informacją o powodzie odesłania karty.

@Tweed77 - nie wiesz o czym piszesz, to nie pisz wcale, zamiast siać ferment. My piszemy o oddaniu sprzętu do utylizacji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Też posiadam Samsung H370G w prepaid i nawet od czasu do czasu do czasu go opłacam, jednak średnio to opłacalne jest...

W ICOK jest zakładka "Oferta dla Ciebie", ale oferty nie ma tylko formularz do wypełnienia. Czy jest szansa, że dostanę ofertę korzystniejszą niż na stronie CP dla nowych abonentów? Jeśli nie to wolałbym tego nie wypełniać, żeby mi głowy telefonami później nie zawracali. 

Czy ta ewentualna oferta byłaby na obecnym sprzęcie czy dostałbym nowy i zostałbym z podobnym problemem jak przedmówcy? W sumie ja do sprzętu żadnych zastrzeżeń nie mam i wolałbym przy nim pozostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz cały temat wraz z opisem wszystkich ofert dla nowych klientów CP dostępnych w APS-ach: https://forum.satkurier.pl/topic/314-promocje-oferty-dla-nowych-abonentów-cp/?p=1178648a tutaj: https://forum.satkurier.pl/topic/12802-promocje-oferty-dla-sta%C5%82ych-abonent%C3%B3w-cp/ masz opisane oferty dla obecnych abonentów. Policz i zdecyduj co Ci się bardziej kalkuluje. Tamte tematy są do dyskusji o ofertach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dziś padł mój pierwszy dekoder HD jaki miałem, a jest to Samsung DSB-H370G, standardowa usterka wybrzuszony kondensator PPCF-1, drugi PPCF-2 wygląda normalnie ale wymienię profilaktycznie oba.

Poszperałem w internecie i znalazłem taką informację:

 

"Wymień kondesatory PPCF-1 o pojemności 2200µF/10V i PPCF-2 o pojemności 470µF/10V i wszystko będzie latać"

 

Problem w tym, że u mnie kondensator PPCF-1 ma takie oznaczenia 1500µF/10V, PPCF-2 jest o takich samych oznaczeniach jak powyżej.

 

Zastanawiam się jaki zamontować ten PPCF-1 1500µF/10V czy 2200µF/10V, macie jakieś z tym doświadczenia?

Edytowane przez Burito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

Mam pytanie do osób wtajemniczonych. Czy Polsat udostępnia na satelicie jeszcze aktualizację do Samsunga DSB-H370G? Jeśli dobrze znalazłem w necie, to jest to wersja 261.

Właśnie kupiłem nieużywany tuner w opcji pre-paid (jeszcze nie mam możliwości sprawdzenia wersji oprogramowania). Ale jeśli to faktycznie nówka sztuka, to soft będzie fabryczny. A od tamtego czasu Polsat wypuścił kilka aktualizacji.

Będę wdzięczny za info.

Edytowane przez bizon20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że sprzęt ma już swoje lata i jest bez wsparcia.

Pytanie dotyczyło tego, czy Polsat udostępnia jeszcze przez satelitę ostatnią wersję 261?

 

Zadzwoniłem na infolinię CP i dowiedziałem się, że numer mojej karty nie widnieje w systemie. Dekoder faktycznie kupowałem jako nierejestrowany.

Myślicie, że da radę uruchomić go jako pre-paid? (może wymiana karty - jeśli Polsat daje taką możliwość).

Sprzętu na pre-paid Polsat już nie oferuje. Idą same umowy i sprzęt na wypożyczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z aktualnym oprogramowaniem oznaczonym nr 261 dla dekodera Samsung DSB-H370G może być problem ale spróbuj go podłączyć pod instalację antenową i wymusić jego aktualizację. Zobacz wszystkie oprogramowania dla dekoderów Cyfrowego Polsatu są na tr. 12188V, TUTAJ i tam nie widać oznaczenia twojego Samsunga. (Chyba, że go ukryli pod innym oznaczeniem, których tam nie brakuje).

 

Druga sprawa karty nie ma w systemie, bo jest ona niezarejestrowana ale na 100% czeka cię także zamówienie nowej karty abonenckiej, bo ta ma stare też oprogramowanie :)

 

Myślę, że da radę uruchomić pre-paida tylko trzeba trochę być stanowczym, jak przez telefon nie będą chcieli uruchomić to napiszesz reklamację.

Edytowane przez Burito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiety w prepaidzie da sie uruchomić gdy sprzęt nie jest zarejestrowany, może to wyglądać tak że włączą ci pakiet gdy najpierw wpłacisz na konto twoje indywidualne, następnie telefon o włączenie, zależy od konsultanta(ki) może się uda że włączy odrazu dany pakiet i system tylko będzie czekał na twoją wpłatę. 

Natomiast sytuacja może się komplikować z wymianą karty, no bo nie jest zarejestrowany zestaw więc nie wiem czy cp się zgodzi na wysłanie karty na adres podany przez tel.

Może być odmowa, a wymiana dopiero po rejestracji. Napewno przy pierwszym tel będzie propozycja rejestracji jeśli ci to nie będzie przeszkadzać możesz zarejestrować. Wówczas będziesz miał możliwość swojego konto icok przez net, a bez rejestracji nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za zainteresowanie tematem.

Na razie napiszę, jak teoretycznie wygląda sprawa aktywacji i rejestracji dekodera. Będę miał go w rękach na początku marca i dopiero wtedy zacznę z nim działać.

A więc... wczoraj na infolinii Polsatu uzyskałem informację, że karta nie widnieje w systemie i właściwie na tym temat skończył się. Dzisiaj zadzwoniłem jeszcze raz na infolinię i usłyszałem, że nie ma problemu z aktywacją. Muszę tylko udać się do punktu stacjonarnego i tam zarejestrować dekoder. Nie można tego zrobić przez infolinię (spisanie danych z dowodu osobistego).

Dekoder kupowałem "zdalnie" za pomocą kumpla ;-) Wysłałem go, żeby osobiście go odebrał, a ja w tym czasie piłem sobie kawkę ;-)

Dowiem się, jaka jest wersja softu, to napiszę. Tak samo z wersja karty. Wiem za to, że jest ona koloru pomarańczowo-białego. Siora ma taką samą w swoim Samsungu DSB H370G (pre paid) - dokładnie ta sama partia dodawana onegdaj przy zakupie telewizora marki Samsung. Ja w Echostarze HDS-400E (abonament) też mam pomarańczowo- białą.

Prawdopodobnie zostanie problem z aktualizacją oprogramowania. Dzięki @Burito za dane transpondera na którym przesyłane są aktualizację. Będę miał dekoder w "łapach" to sprawdzę to.

A orientujecie się, czy jest możliwość wymiany dekodera, jeśli jestem jego właścicielem? :rolleyes: Głupie pytanie, ale ponoć cuda się zdarzają :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli uda się go tobie zarejestrować jako pre-paid to doładuj najniższy pakiet Mini HD za 19,99 zł i udaj się do APS-u w celu wymiany. Ale czy jest sens wymieniać dobrego SamsungaDSB-H370G na coś z HDX000? Moim zdaniem nie.

 

Pakiety w prepaidzie da sie uruchomić gdy sprzęt nie jest zarejestrowany, może to wyglądać tak że włączą ci pakiet gdy najpierw wpłacisz na konto twoje indywidualne, następnie telefon o włączenie, zależy od konsultanta(ki) może się uda że włączy odrazu dany pakiet i system tylko będzie czekał na twoją wpłatę.

Natomiast sytuacja może się komplikować z wymianą karty, no bo nie jest zarejestrowany zestaw więc nie wiem czy cp się zgodzi na wysłanie karty na adres podany przez tel.

Może być odmowa, a wymiana dopiero po rejestracji. Napewno przy pierwszym tel będzie propozycja rejestracji jeśli ci to nie będzie przeszkadzać możesz zarejestrować. Wówczas będziesz miał możliwość swojego konto icok przez net, a bez rejestracji nie będzie.

Kiedyś można było rejestrować dekodery w Cyfrowym Polsacie anonimowo, teraz to już nie przechodzi trzeba się wylegitymować dowodem osobistym i jeszcze im dać go do skserowania.

Tak zarejestrowany dekoder z karta widnieje na twoim koncie w ICOK. Jakbyś chciał go komuś sprzedać to już musisz z ta osobą przeprowadzać procedurę cesji.

Edytowane przez Burito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Burito - o wymianie będę myślał w ostateczności, jak okaże się że wersja oprogramowania dekodera będzie stwarzała problemy. Wyczytałem na forum informacje, że były problemy z odbiorem kanaków HD (przycinanie obrazu). Byłbym mile zaskoczony możliwością wymiany dekodera, który jest moją własnością. Prędzej spodziewałbym się tego przy przejściu z pre-paida na abonament.

Rejestracja nie jest dla mnie problemem. A jak uda mi się go uruchomić, to o sprzedaży nie będę nawet myślał :wink: 

Powiedzcie mi jeszcze, jak to jest z tym oprogramowaniem... (przez to, że nie mam w tej chwili dostępu do dekodera może wyglądać, ze jestem trochę (nikogo nie obrażając) upośledzony na mózgu ;)

Nadal nie mam dostępu do danych swojego dekodera (kumpel nie miał czasu, żeby bawić się tym), ale mam dane dekodera siory. Jak już ustaliliśmy ostatnia wersja to 261. Jak to się ma do tego ze zdjęcia? (dekoder siostry)

af902ecb9cd3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekodery Samsunga miały fabryczny soft w wersji o ile dobrze pamiętam 210. Jeszcze jakiś rok-dwa lata temu dawało się je zaktualizować do wersji 261 z satelity (wiem, bo robiłem).

 

Karta na powyższym zrzucie jest w wersji G02 i po prostu ma działać. Niestety Samsungi "z pudełka" miały karty w rewizji G01 (przynajmniej u mnie tak było na 3 sztukach, które miałem w ręku) i ta chociaż łapie uprawnienia - nie dekoduje poprawnie. Jedyna droga - wymiana karty. A - i zrzut jest z oprogramowania karty, a nie dekodera, więc trudno powiedzieć, jakie jest oprogramowanie systemowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Burito - o wymianie będę myślał w ostateczności, jak okaże się że wersja oprogramowania dekodera będzie stwarzała problemy. Wyczytałem na forum informacje, że były problemy z odbiorem kanaków HD (przycinanie obrazu). Byłbym mile zaskoczony możliwością wymiany dekodera, który jest moją własnością. Prędzej spodziewałbym się tego przy przejściu z pre-paida na abonament.

Rejestracja nie jest dla mnie problemem. A jak uda mi się go uruchomić, to o sprzedaży nie będę nawet myślał :wink: 

Powiedzcie mi jeszcze, jak to jest z tym oprogramowaniem... (przez to, że nie mam w tej chwili dostępu do dekodera może wyglądać, ze jestem trochę (nikogo nie obrażając) upośledzony na mózgu ;)

Nadal nie mam dostępu do danych swojego dekodera (kumpel nie miał czasu, żeby bawić się tym), ale mam dane dekodera siory. Jak już ustaliliśmy ostatnia wersja to 261. Jak to się ma do tego ze zdjęcia? (dekoder siostry)

af902ecb9cd3.jpg

Właśnie z tym przejściem z pre-paida na abonament to już nie jest tak różowo. Okazuje się, że mając swój własnościowy dekoder bez umowy nie można na niego podpisać umowy w Cyfrowym Polsacie. Jedynie proponują nowy kontrakt z ich modułem/dekoderem na udostepnienienie.

Poszukaj w internecie, bo ktoś kiedyś pisał, że jakiś "mechanik" wgrał mu najnowsze oprogramowanie do Samsunga, wpisz w Google Jacek Toruń.

 

Co do oprogramowania dekodera to inna jest zakładka, jak Tomek zauważył ty zamieściłeś zakładkę oprogramowania karty abonenckiej.

Oprogramowanie dekodera to:

6908576600_1487749904_thumb.jpg

Edytowane przez Burito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc! W normalnych warunkach poradziłbym sobie sam, ale bez dostępu do sprzętu jestem jak bez ręki. Do dekodera "dobiorę się" dopiero za tydzień, a nie wytrzymam siedzieć bezczynnie tyle czasu ;-) Chciałem zwrócić dekoder facetowi od którego go kupiłem, ale ten miał dziwne jazdy i machnąłem na to ręką. Będę próbował to uruchomić, a jak się nie uda to będę stówę w plecy i tyle ;-)

Mam nadzieję, że wydostanę dzisiaj od kumpla dane mojego Samsunga :-) Będę informował.

 

@tomkep - karta ze zdjęcia jest (jak to nazwałeś) kartą z pudełka (pomarańczowa). Ale widziałem w ogłoszeniach, że w kuektórych Samsungach jest stara karta koloru czarnego. Ta w dekoderze kupionym przeze mnie jest pomarańczowa.

 

@Burito - pozbywam się wszystkich zbędnych umów. Zwłaszcza z Polsatem (bodajźe po 17 latach nieprzerwanej współpracy). Powinni mi dać jakieś odznaczenie za wytrwałość ;-) Pre-paid ma być alternatywą dla umowy. Wolę dopłacić 5 zeta do Famililnego pre-paida, ale nie myśleć kiedy kończy się umowa. A przez wiele lat było tak, że rodzice płacili, a nie oglądali. Przed wyjazdem odłączałem antenę z uwagi na burzę (antena na dachu). Po miesiący czy dwóch przyjeżdżam do nich, a antena nadal odłączona. Zabrałem sprzęt do siebie, a im uruchomiłem Smart HD.

Umowa z Polsatem kończy mi się z końcem maja. Poleci wypowiedzenie na Łubinową ;-) Uruchomię Samsunga, to będę szczęśliwy użytkownikiem. A jak nie, to pozostanie nowa umowa, ale wyłącznie z modułem.

Dzięki za zdjęcie. Pokaże je moim zdalnym rękom, bo widać że bez pomocy nie dają sobie rady ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...