Skocz do zawartości

Vectra TV Smart


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, kingofsouth napisał:

 

 

Niestety muszę się z tobą niezgodzić.  Najlepsze  jest Play Now TV na internecie dowolnego operatora :mrgreen:

Brak tak wysokiej opłaty startowej do tego atrakcyjne pakiety.

Play now najbardziej opłaca się dla klientów Play, natomiast Ipla dla kielntów Plusa, Plusha 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sebczak , znów się nie zgodzę ;)

Używam Play Now TV[Box] nie będąc związany z Play, gdyż tylko TV u nich brałem i taka oferta jest idealna dla osoby z zewnątrz.

Niskie abo do tego Eleven Sports 1 4K + kolekcja Nat Geo 4K[dostępna również w PC+ ].  Osobiście wszystkie TV[streaming] jakie mam są dla mnie dodatkiem do głównej platformy  PC+

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba trafić na odpowiednią promocję :-P

Ja oprócz telewizji w Play nie mam żadnych u nich innych usług.

Superpremium 4K PC+  i  Start w UPC to podstawa. ;-)

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kingofsouth napisał:

@sebczak , znów się nie zgodzę ;)

Używam Play Now TV[Box] nie będąc związany z Play, gdyż tylko TV u nich brałem i taka oferta jest idealna dla osoby z zewnątrz.

Niskie abo do tego Eleven Sports 1 4K + kolekcja Nat Geo 4K[dostępna również w PC+ ].  Osobiście wszystkie TV[streaming] jakie mam są dla mnie dodatkiem do głównej platformy  PC+

Wszystko zależy jakie kto ma potrzeby i czy uzupełnia tylko posiadaną ofertę tv (platforma cyfrowa, kablówka) streamingiem, czy też chce korzystać wyłącznie z tv przez neta, ceniąc mobilność takiego rozwiązania. Oferta Ipli dla abonentów Plusa i Plusha jest atrakcyjna, szczególnie w tym drugim przypadku, bo dostajemy duży pakiet tv (ponad 100 kanałów) za 25 zł z możliwością korzystania na wielu urządzeniach (smart tv, telefon, komputer etc.). Oczywiście propozycja Play'a też jest ciekawa (korzystałem z niej w ramach testów). Za niską cenę (zwłaszcza, jak jesteśmy abonentem sieci) dostajemy boxa i elastyczną ofertę z Eleven 4K. Traktuję ją jednak jako uzupełniającą, z uwagi na istotne dla mnie braki programowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z konsultantem.

Instalacja ( opłata aktywacyjna)dla klienta z zewnątrz to 59 zł, 2 pierwsze miesiące za 1 zł , potem standardowa opłata za pakiet podstawowy.

Nic nie wiedział na temat cennikowej opłaty 20 zł za dostęp w  smart tv.

Dodatkowo,  jest podobno dynamiczna sytuacja a ceny mogą ulec zmianie ( czytaj czekać na odpowiednie promocje- tak to zrozumialem).

Takie info, gdyby jednak ktoś był zainteresowany.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Koban napisał:

Jeśli kogoś ciekawi koszt SMART jako multiroom dobrany do istniejącej oferty, jest to 35 zł. Czyli cena najwyższego pakietu Smart. W sieci Vectra można oglądać wszystkie kanały z naszego wyboru TV (też tradycyjnej), poza siecią Vectra tylko kanały Smart.

Hmmm... Kiepsko. Mając ofertę stacjonarnej tv lepiej korzystać poza domem z TV Online. Wychodzi taniej, a poza tym mamy większy wybór kanałów. Dodatkowo, cena 35 zł za multiroom to też przesada. W tej kwocie Vectra daje swój dekoder 4K z dyskiem 1 TB (realnie pewnie do wynegocjowania za tą opcję jest jeszcze niższa opłata). Ogólnie ten Smart nie zachwyca, chociaż jest krokiem w dobrą stronę. Moim zdaniem oferta powinna być jednak dostosowana cenowo i programowo do oferty tv stacjonarnej. Wtedy ta opcja będzie warta rozważenia dla bardziej mobilnych osób. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, kingofsouth said:

Vectry Online nie ma w Google Play na Android TV.

Ostatnio rozmawiając z opiekunem Vectry, opowiadał mi właśnie jak to można odpalać TV Online nawet na telewizorze jeśli mamy TV Smart... W takim razie o jakie rozwiązanie mogło mu chodzić? (Od razu mówię że nie chodziło o Smart Vectry).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
1 godzinę temu, szczepaniu napisał:

Trzeba poczekać na odpowiednią pomocje. Niestety filmików ani screenów brak. 35pln za Multiroom to trochę przesada.

za wszystkie kanały które mam ale przez wifi? jest też vod z pakietów i do kupienia, netflix, hbo, amazon plus wszystkie aplikacje z sklepu android tv.  nie jest źle 

Edytowane przez jose arcadio morales
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, a więc Smart działa, żyje, funkcjonuje płynnie. Telewizja i aplikacje Andorid TV hulają, oglądanie programów wstecz również. Co prawda nie miałem jeszcze okazji nad tym posiedzieć, dlatego być może rozpiszę się o szczegółach w ciągu najbliższych dni, a nawet dodam jakieś fotki. Na pewno da się odczuć, że to telewizja internetowa - przy wybraniu kanału musi lekko przemielić, jak na YouTube ;]

 

Na szybkości, bo ciemno, żona śpi, więc będę pisać z pamięci. Dekoder TV Smart od Vectry posiada złącza:

- czytnik kart SD [jeśli dobrze zapamiętałem]

- HDMI

- ethernet

- S/PDIF

- USB [chyba 2x ]

 

Na dzień dobry oglądałem telewizję przez WiFi, bo ustawieniu urządzenia w miejscu docelowym podłączyłem kabel sieciowy ;]

 

Mój zestaw 5.1 w dość zacnym wieku mimo połączenia przez gniazdo optyczne bezpośrednio z dekoderem, nie wykrywał dźwięku Dolby Digital z Netflixa [tryb dźwięku AUTO], co do tej pory miało miejsce, gdy korzystałem z apki na telewizorze, więc w ustawieniach należy włączyć go ręcznie. 

 

Warto również odnotować, że wcześniejsza konfiguracja: dekoder ADB 5830CDX + Samsung UE40EH5300 uniemożliwiała odbiór dźwięku przestrzennego z samej Vectry, jeśli kabel S/PDIF podłączony był do telewizora, nie do dekodera [mimo poprawnych ustawień]. Nie było inaczej, ponieważ tylko tu miałem apkę Netflixa, gdzie DD działało pięknie. I tylko na nim. ;] Dekoder smart to zmienił. 

 

Pilot z małą ilością przycisków, ze skrótami, wygodny. Tyle na dziś.

Edytowane przez Karol
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał dla ciekawskich. 

 

 

 

Nie jest to nagranie profesjonalne, unboxing ani tym bardziej recenzja, a jedynie zobrazowanie tego, z czym ma styczność abonent Vectry w wersji Smart ?

 

PS. Wiem, że ładny mam pokój ?

 

Aha. I co najważniejsze. Na wybranych kanałach można cofać się nawet o kilka dni wstecz, ale na każdym jest inaczej - na jednych działa to wcale, na innych (np. TVN24) jest to raptem kilka godzin z danego dnia. 

 

Większy problem mam z aplikacją mobilną dla oferty Smart. Podobnie jak w przypadku Vectra TV Online, blokowane są wybrane pozycje programowe, chociażby w TVN24 i Polsat News, co jak na "telewizję internetową" jest jakimś dziwactwem. 

Edytowane przez Karol
  • Dzięki 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał dla ciekawskich. 
 
 
 
Nie jest to nagranie profesjonalne, unboxing ani tym bardziej recenzja, a jedynie zobrazowanie tego, z czym ma styczność abonent Vectry w wersji Smart
 
PS. Wiem, że ładny mam pokój
 
Aha. I co najważniejsze. Na wybranych kanałach można cofać się nawet o kilka dni wstecz, ale na każdym jest inaczej - na jednych działa to wcale, na innych (np. TVN24) jest to raptem kilka godzin z danego dnia. 
 
Większy problem mam z aplikacją mobilną dla oferty Smart. Podobnie jak w przypadku Vectra TV Online, blokowane są wybrane pozycje programowe, chociażby w TVN24 i Polsat News, co jak na "telewizję internetową" jest jakimś dziwactwem. 

Właśnie się nad nim zastanawiam ,skończyła mi się umowa z Vectrą w październiku,mam pvr,pakiet złoty ,sport na ostro +Eleven +telefon za 92zł dzięki za film nawet nie wiedziałem ze ma dekoder smarta .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bartmeces

Jest jedna istotna wada TV Smart, przynajmniej w chwili obecnej, jednak mam nadzieję, że to się zmieni: kilka kanałów SD, które w normalnej ofercie oferowane są w HD. No i brak podstawowych kanałów telewizyjnych ze stajni TVP - TVP1, TVP2, TVN, TVN7, TV Puls (jest tylko Puls 2), itd. Wykaz masz na stronie Vectry. 

 

Trzeba podganiać Playerem i TVP VOD. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karol, dzięki za filmik. Nawet trochę się przekonałem. Mieszkam zagranicą i korzystam z vectra tv online ale chciałbym móc mieć szybki dostęp do kilku programów z poziomu telewizora a nie laptopa czy poprzez castowanie (zresztą w nie-polskim apple store nie znajdę apki Vectra TV Online żeby móc castować).

 

Mam kilka krótkich dodatkowych pytań. Czy da się przełączać ścieżki audio na przykład na kanale FOX czy Nat Geo? Czy mając konto na Playerze będę mógł poprzez smart TV od Vectry oglądać kanały live na Playerze (tj TVN, TVN7, TTV?) Czy na aplikacji TVP jest streaming TVP Info? Dzięki z góry za rozwianie wątpliwości.

Edytowane przez CYFROmaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CYFROmaniakodnośnie ścieżek, to sprawdzę, aczkolwiek nie zauważyłem. Nawet nie jestem pewien czy dekoder obsługuje dźwięk przestrzenny w funkcji "Telewizja", nie widziałem nigdzie żadnych znaczków czy ustawień. Na Netflix DD 5.1 śmiga. 

 

TVN, TVN7, itd. spokojnie streamują się przez Player, bo z tego korzystam. Wystarczy się zalogować. 

 

Streamy kanałów TVP również działają przez TVP VOD. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bartmeces
Jest jedna istotna wada TV Smart, przynajmniej w chwili obecnej, jednak mam nadzieję, że to się zmieni: kilka kanałów SD, które w normalnej ofercie oferowane są w HD. No i brak podstawowych kanałów telewizyjnych ze stajni TVP - TVP1, TVP2, TVN, TVN7, TV Puls (jest tylko Puls 2), itd. Wykaz masz na stronie Vectry. 
 
Trzeba podganiać Playerem i TVP VOD. 

Myślałem ze wymienię tylko dekoder , z pvr na smart a tu o jakieś kanałach mi gadają , ze tylko mogę jako drugi np multiroom.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...