Skocz do zawartości

Vectra TV Smart


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 16.10.2021 o 23:01, truszek napisał:

Czy jest gdzieś opublikowana lista z układem kanałów dla tej usługi?

ta usługa nie ma listy

poruszasz się po z góry narzuconych sekcjach kanałów bez możliwości zrobienia swoje listy i kolejności 

np oglądasz tvpinfo czyli w sekcji informacyjne jesteś i chcesz na Polsat to musisz naprzeklikiwac się do sekcji ogólne i potem w niej łapać ten kanał. Gorzej jak jakiś kanał który jest w głębi danej sekcji tematycznej kanałów, to się naszukać trzeba. Odkąd mam ten dekoder mniej oglądam tv bo odechciało mi się takie nawigowanie, odliczam miesiące do wypowiedzenia umowy. 

W dniu 3.05.2021 o 17:58, NightRiders87 napisał:

 

Fakt, nie ma numeracji, ale lista ulubionych jest. Możesz sobie stworzyć. Z innych problemów, które wymieniłeś, niczego takiego nie doświadczyłem. Jestem zadowolony. Jakość mi się zawsze ustawia na max. Sprawdź ustawienia, tam możesz ustawić rozdzielczość, HDR, itd. Polecam.

co z tego ze ustawisz listę ulubionych, jak nie możesz tylko w ramach niej się poruszać. Jeśli przełączysz polotem +- od kanału ulubionego to ładujesz w listach odgórnie narzuconych i tych ich podziałach na tematykę. Aby nie wyjść z listy ulubionych musisz pamiętać aby użyć klawisz cofnij, a nie +- /tudzież prawo-lewo

oraz na liście kanałów ulubionych nie masz podglądu co na danym kanale aktualnie leci i nie możesz sprawdzić na innych ulubionych oglądając konkretny kanał. To cofnięcie się w technologii o jakieś 20

lat. 

W dniu 19.06.2021 o 02:45, Adamczyk napisał:

Czy ktoś mógłby napisać, jak aktywować (dekoder Smart 4K) nagrywanie programów w chmurze (jakąś krótką instrukcję postępowania) ?

Przykładowo jestem na jakimś kanale, który akurat umożliwia nagrywanie, włączam nagrywanie, ale nie mam pojęcia, gdzie mogę odnaleźć i odtworzyć nagrany program. Dodam, że jeszcze nie miałem nigdy do czynienia z danymi w chmurze. Trzeba wcześniej utworzyć jakiś dysk w chmurze ? Jak to się robi ?

Ponadto - jeśli to ma znaczenie - pracuje jeszcze na Windowsie 7.

Na profilu użytkownika Vectry na komputerze w zakładce "Nagrania" pojawia mi się komunikat "Błąd w komunikacji z dekoderem - proszę sprawdzić czy urządzenie jest podłączone do zasilania oraz pracuje w trybie standardowego oszczędzania energii."

 

I jeszcze pytanie - czy ten dekoder (Smart 4K) umożliwia w ogóle zaplanowanie/zaprogramowanie nagrywania konkretnych programów na konkretny dzień i o konkretnej godzinie ?

 

Z góry dziękuję.

Nagrania pojawia się w zakładce Start i zakładce Telewizja tak jak te ich odgórnie narzucone listy będzie lista nagrania. Uważaj bo limit

nagrań to zaledwie …10h śmiech na sali, dekoder Smart.

no i planowanie nagrań nie jest dostępne z pozycji ich aplikacji TV Online, a na dekoderze pozycje które mogą być nagrywane są zwyczajnie niewidoczne, nie oznakowane w jakiś widoczny sposób np literka R informującą o dostępności nagrywania 

  • Popieram 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 16.11.2021 o 20:45, helkern napisał:

No tak, ale zależnie od kanału to działa lub nie. 

Ale za to, a propos tego co wyżej, pięknie działa włączenie kanału poprzez wypowiedzenie jego nazwy. Super sprawa, ułatwia życie i to bardzo. 

Mi zawsze blednie odczytywało wiec zrezygnowałem z tego

 

BTW.

W ciągu  dwóch godzin miałem 4 przerwania internetu stacjonarnego Vectry tym samym traciłem możliwość oglądania czegokolwiek na tv - dekoder anty-smart tv. A chciałem nagrany film obejrzeć….lub coś w canal+ online aplikacji.

W dniu 16.11.2021 o 20:45, helkern napisał:

No tak, ale zależnie od kanału to działa lub nie. 

Ale za to, a propos tego co wyżej, pięknie działa włączenie kanału poprzez wypowiedzenie jego nazwy. Super sprawa, ułatwia życie i to bardzo. 

 

bo zależnie na jednym kanale funkcja odtwarzania wstecz jest bądź jej nie ma

Edytowane przez Tok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Tok napisał:

Mi zawsze blednie odczytywało wiec zrezygnowałem z tego

Dopasuj nazwę do wypowiedzi. Np na Romance tv trzeba powiedzieć pełną nazwę z dodatkiem HD 

 

Natomiast co do działania kanałów wstecz to czegoś nie rozumiem. W nowej aplikacji canal + online można w tym zakresie i cofać i wybrać jakiś program który już się skończył, choćby na TVN24. Więc nie rozumiem co w Vectrze stoi na przeszkodzie żeby było tak samo i skąd te różnice. Podobnie na Fox HD i zapewne na każdym innym kanale. Można też przewinąć reklamy. 

Edytowane przez helkern
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, helkern napisał:

Dopasuj nazwę do wypowiedzi. Np na Romance tv trzeba powiedzieć pełną nazwę z dodatkiem HD 

 

Natomiast co do działania kanałów wstecz to czegoś nie rozumiem. W nowej aplikacji canal + online można w tym zakresie i cofać i wybrać jakiś program który już się skończył, choćby na TVN24. Więc nie rozumiem co w Vectrze stoi na przeszkodzie żeby było tak samo i skąd te różnice. Podobnie na Fox HD i zapewne na każdym innym kanale. Można też przewinąć reklamy. 


vectra to inny świat. Tak jak to, ze wszyscy najwięksi operatorzy dają opcje napisów włączenia. Anty-smart dekoder Vectry nie.

 

a co do canal+online, testuje obecnie ich appke i programy wyemitowane wcześniej można odtworzyć, ale z danego dnia, nie wstecz 7dni. I ta ich appka regularnie mi się wyłącza tak co 10-15min. Na tym samym dekoderze player czy tvn24go nie wywala. Nie wiem czy to wina przerywajacego neta Vectry czy aż tak czuła jest ta appka canal+
i na kanałach fox natgeo comedycentral - jeden dostawca- już nie można odtwarzając programy wstecznie przewijać na reklamach, wdrożyli to samo co kanały grupy tvndiscovery.

To nadawcy ustalają, czy odtwarzając wstecznie można przewijać czy nie. Ciekawe czy tam samo na tych grupach kanałów nie można przewijać w UPC czy to ustalenia konkretnego operatora i nadawcy. 

cieszy mnie ze funkcja catchup z opcja przewijania i nagrywania (limit na tym dekoderze to 10h nagran) weszła na kanały autorskie canal+ jak alekino, planete, Domo,kuchnia.

Edytowane przez Tok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2021 o 11:31, Arkon napisał:

Przepraszam, że się wtrącę, bo nie mam tego Smarta, ale aplikacja Vectry i C+ online to dwa inne światy. Ta druga jest dużo lepsza.

Pomijając ze canal+online appka na anty smart dekoderze tak co 10-20 min się wywal z błędem o którym wiele osób pisze na necie to tak, obsługa canal+ to klasa. Ale vectra nie uczy się od lepszych tylko wypuszcza nie przetestowane dekodery płacąc za ich reklamę gruby hajs Czarkowi

W dniu 22.11.2021 o 11:23, helkern napisał:

Co do przewijania to rozumiem że piszesz o Vectrze bo w aplikacji Canal Plus można 

Tak

na kanałach Fox, Nat Geo zablokowano opcje przewijania tak jak na kanałach TVN Discovery. Ktoś wie czy np w UPC czy Orange to tez jest zablokowane. Pamietam ze w Orange na TVN-ach i Discovery było to zablokowane również, ale

na Nat Geo i Fox i CC można było przewijać. Ale może wszędzie się wycwanili i karza oglądać reklamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...