Skocz do zawartości

Polsat Sport 1, 2, 3 (dawniej Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News)


danielpes5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę to inaczej. Jeśli jest to rzeczowa rozmowa bez fajerwerków, to można i nawet trzeba podyskutować. Byle tylko nie skakać sobie do oczu. Nie przeginać o jednej wyższości nad drugą. W każdym z tych kanałów znajdziemy coś, co przyciąga wielu zwolenników. Jeden lubi to, drugi tamto. Obie stacje nawzajem się uzupełniają. I tyle w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, ludzie tak piszą jakby decydenci CP siedzieli sobie przy stole i zastanawiali się co tu sobie kupić, mniej więcej tak: ooo może sobie coś kupimy fajnego, żeby pokazywać na naszych antenach, co proponujecie, Premier League? LaLiga, Champions League? Nieee no coś Ty, przecież to są beznadziejne ligi, lepiej kupmy naszą ulubioną polską ligę siatkówki i kosza.

 

No bądźmy poważni. Myślicie, że "borki" i inni nie chcieliby komentować najlepszych rozgrywek? Ano chcieliby, tylko tam właśnie nie chodzi o to, kto co by chciał, tylko liczy się kasa. Fakty są takie, że CP nie inwestuje dużych pieniędzy w sport, tylko wyciąga za grosze jakieś dyscypliny, żeby wytworzyć na nie popyt. Nie wiem dlaczego, może nie mają kasy, może po prostu nie chcą, a może po prostu są nastawieni na zyski bez ryzyka. Dla firmy jest to bardzo dobra taktyka, ponieważ albo zarobimy, albo bardzo mało stracimy bo ceny praw były niskie. Dla abonentów już tak dobrze to nie wygląda.

 

Z nc+ jest trochę inna sytuacja. Oni są częścią międzynarodowej firmy, która "od zawsze" najlepszym futbolem stoi. Czy chcą czy nie, to muszą przedłużać umowy na kolejne sezony, bo na tym opierają swoją ofertę (i uzasadniają cenę). Nawet gdyby polski oddział coś tam chciał zmienić to i tak decyduje Francja.

 

Tak więc tu nie chodzi o to, kto co ma, tylko kto jaką ma wizję biznesu. Choć moim zdaniem nc+ jest bardziej przewidywalna w kontekście praw niż CP. CP dziś ma siatkę, a jak się okaże, że siatka traci widzów na potęgę (albo cena za prawa drastycznie wzrośnie), to po prostu jej nie wykupią. Kupią jakieś kajakarstwo, czy inne zapasy ligowe, aby zapchać ramówkę i będą się starać rozreklamować te rozgrywki (coś jak z koszykówką, tania, mało popularna). A jednak takie Premier League w nc+ jest raczej pewne i jego brak bardzo by osłabił pozycję pakietu c+, o ile nie oznaczałby drastycznej obniżki ceny lub początka końca c+ w Polsce.

 

Podsumowując, nie ma znaczenia kto co lubi, czy co jest popularne. Każdy nadawca ma swoją filozofię i się jej trzyma.

A popularność to i tak w dużej mierze kreują media.

 

Co jak co, ale koszykówka jest strasznie popularna w Polsce, trzecia dyscyplina po nożnej i siatkówce jeśli chodzi o popularność w kraju..... ;)

 

Ja mam nadzieję, że ktoś zgarnie Eurolige. Nc+ najlepiej, ale Polsat też może być.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie broni CANAL+ być dostępnym wszędzie tam, gdzie jest Polsat Sport

Muszę tylko stworzyć ofertę dla większości społeczeństwa a nie dla bogaczy

 

Pamiętam czasy p. LE Guerna w CYFRZE+, który swoimi działaniami sprawił, że CYFRA+ otworzyła się na ludzi, głównie ceną

A teraz co mamy? Te same promocje od 9 miesięcy ... ew. z filmem o Bondzie, płytą Mini Mini jako prezencie

albo opcje z montażem - antena za 1 zł, ale 24 miesięczny cyrograf - kto by pomyślał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze problem nc+ polega na ARPU - jakby chcieli oto by można było kupić pakiet podstawowych kanałów i CANAL+ w Umowie za 30-40 zł

Ale dla nich najważniejsze żeby klient oprócz tego OBOWIĄZKOWO kupił pakiet z 60 innymi kanałami, których nie ogląda

To jest kwestia wyboru: mniej klientów, bo wysoka cena czy więcej klientów, bo niższa cena

 

CP wybrał opcję drugą i mimo wszystko jest tam gdzie jest - i z przychodami i liczbą klientów

nc+ (traktowane jako n i C+) wybiera opcję pierwszą i właściwie stoi w miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie. Od lat każdy wie, że Canal+ ma najlepszy sport i jest wykupywany z reguły przez tych "bardziej zamożnych", gdyż mają na to pieniądze. Kanał sportowy polsatu posiada słabszą ofertę dyscyplin, które nie znaczą za wiele w Polsce ( wyjątek siatkówka i KIEDYŚ formuła 1 ). Jest on kierowany do biedniejszych, a tych jak wiemy jest większość w Polsce. Stąd też się biorą wyniki oglądalności, gdzie 1 mln osób obejrzało coś tam na polsacie sport, a "tylko" 300 tyś na Canal+. Ludzie się jarają, że Canal+ taki dobry, a tak mało osób go ogląda powinni się zastanowić DLACZEGO TAK JEST. A no dlatego, że jest on mniej dostępny oraz trzeba za niego dodatkowo płacić. Polsat sport jest w pakietach praktycznie najniższych w cp i każdej kablówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie. Od lat każdy wie, że Canal+ ma najlepszy sport i jest wykupywany z reguły przez tych "bardziej zamożnych", gdyż mają na to pieniądze. Kanał sportowy polsatu posiada słabszą ofertę dyscyplin, które nie znaczą za wiele w Polsce ( wyjątek siatkówka i KIEDYŚ formuła 1 ). Jest on kierowany do biedniejszych, a tych jak wiemy jest większość w Polsce. Stąd też się biorą wyniki oglądalności, gdzie 1 mln osób obejrzało coś tam na polsacie sport, a "tylko" 300 tyś na Canal+. Ludzie się jarają, że Canal+ taki dobry, a tak mało osób go ogląda powinni się zastanowić DLACZEGO TAK JEST. A no dlatego, że jest on mniej dostępny oraz trzeba za niego dodatkowo płacić. Polsat sport jest w pakietach praktycznie najniższych w cp i każdej kablówce.

Opierając się właśnie na takich opiniach kiedyś wysnułem wniosek,że większość abonentów CP ma pakiet minimalny,no bo skoro jest to dla biednych, po czym słusznie zostałem objechany i okazało się,że około 80% abonentów ma przynajmniej pakiet Familijny HD,czyli płaci minimum 40 zł. To nie jest już kwota mała, przy czym,żeby mieć kanały w jakości HD,a wielu na tym zależy ma pakiet, który kosztuje już 60 zł, więc róźnica między CP,a NC+ wcale nie jest taka drastyczna. Uważam,że takie katalogowanie i nazywanie abonentów jednej platformy biedakami czy biedniejszymi jest krzywdzące. Inna sprawa,że skoro tak wszystko nic nie znaczy poza siatkówką to dlaczego ludzie jednak to oglądają,przepraszam,ale argument,że oglądają dla oglądania mnie nie przekonuje,bo nie oglądam czegoś co mnie nie interesuje i myślę,że większość ludzi też nie ogląda czegoś by się katować. Oczywiście wyniki oglądalności nie są wyznacznikiem miarodajnym przy ocenie kanałów płatnych. Dla platformy najważniejsze są zyski,tu mamy dwie inne strategię, jedna - więcej abonentów =niższa cena, druga mniej abonentów=wyższa cena i myślę,że obie platformy są zadowolone ze swoich strategii. Każda z nich ma swoją filozofię rozwoju i stawia inaczej akcenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro oferta sportowa C+ jest tak wspaniała, to dlaczego ten nadawca był zainteresowany prawami do turniejów WTA, których jednak nie kupił, chociaż podobno ma dużo pieniędzy? Dlaczego jest zainteresowany siatkówką i F1? Odpowiedź jest prosta. Widzowie chcą to oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wie skad wziales zeby miec kanaly HD to trzeba placic 60zl. Juz w pakiecie Mini kanalow HD jest 7, w Familijnym 10, a w Familijnym Max 17

Tak przynajmniej jest na stronie CP, żeby mieć Polsat Sport Extra HD trzeba zapłacić 59,90, dlatego już wcześniej pisałem, że to nie jest tanio!

Nie zapominajcie też o kablówkach, gdzie Polsat również jest szeroko dostępny i niekoniecznie dostępny dla "biedniejszych".

W Vectrze trzeba kupić pakiet podstawowy(złoty)+ sport na ostro- to też nie jest tanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby mieć Polsat Sport Extra HD trzeba zapłacić 59,90, dlatego już wcześniej pisałem, że to nie jest tanio!

Jezus Maria znowu. Sięganie po pakiet Sport HD żeby zawyżyć wartość kanałów sportowych.

 

Najbardziej uczciwe porównanie. Oferta TV Sat dla nowych (coś stałego, co się dynamicznie nie zmienia i pochodzi od źródła, a nie pośredników - np. kablówek):

* Żeby w ogóle mieć kanały Polsat Sport i Polsat Sport Extra trzeba zapłacić 39,90 zł! (ew. 24,90 za Rodzinny HD, jeśli dalej są oferowane spod lady - nawias bo nie wiem czy dalej aktualne)

* Żeby w ogóle mieć Canal+ Sport trzeba zapłacić 89 zł (mix) lub 99 zł (abo)

 

PS. Kanały Polsat Sport HD i Polsat Sport Extra HD mają mocno średnią jakość, której bliżej do mocnego SD niż przeciętnego HD (osobiście testowałem),

PS2. Na kanałach SD i HD leci to samo. Ktoś kto po prostu będzie chciał mieć najtaniej, nie będzie brał kanału HD. Podobnie w wykazach oglądalności, na które tak lubo się tu powołujecie, nie ma rozróżnienia na SD i HD. Wtedy by się dopiero zrobiło ciekawie, ile osób jest fanami sportu, a ile dorywczo "januszuje" przy Familijnym HD. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jesteśmy w temacie Polsat Sport i Polsat Sport Extra i chodziło mi o wersje HD tych kanałów.

Dlaczego Grabar bierzesz pod uwagę tylko Canal+Sport ,przecież NC+ to nie jeden kanał sportowy i nadaje sport także w innych kanałach. Nikt nie twierdzi,że NC+ niejest droższe,sam pisałem o odmiennej strategii .

Zauważ,,że większość abonentów CP nie ma pakietów minimalnych,nie piszmy o teorii,a praktyce. Więc mówienie o biedakach mnie osobiście obraża jako abonenta tej platformy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na fakt, że jedynie posiadając kanały Canal+ Sport i Canal+ masz dostęp do pełnej oferty sportowej nc+. Posiadacze byłego Silvera z C+ Family i C+ Family 2 już zostali wyrolowani z większości Ekstraklasy, jak również (nie ma się co oszukiwać) wrzucają na te anteny przede wszystkim ściepy z poszczególnych rozgrywek. By nie umknęła Ci żadna transmisja emitowana przez nc+ wymagane jest posiadanie tych 2 kanałów dostępnych jedynie od Platinum (Universe z C+ według nowego nazewnictwa).

 

Za to w Polsacie, kupując Familijny HD za 39,90 zł uzyskujesz dostęp do wszystkich anten sportowych Polsatu, tj. Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News. Nie licząc wynalazków pokroju PPV (które nie są regularną transmisją ani serwisem dodatkowym), z których transmisje spokojnie mogłyby się tam znaleźć gdyby nie chęć podbicia ARPU, ale to historia na inny temat.

 

Jeśli jednak sugerujesz, że abonent nc+ może wziąć niższy pakiet, bo tam też będzie sport na innych kanałach, to taki sam chwyt można zrobić z Polsatem i stwierdzić, że sport tam jest dostępny już od 14,90 zł - bo przecież w Mini HD masz Polsat Sport i Polsat Sport News. :mrgreen: Także widzisz - nie tędy droga.

 

Nie ma pakietów minimalnych, ale kluczowego dla niniejszego tematu pakietu Sport HD też za często nie widać, tylko jakieś Film HD czy Familijny Max HD. Stąd mówię, że Polsat Sport i Polsat Sport Extra ma potencjalną dodatkową widownię, bo odbierają je nawet Ci co nie chcą. :curious:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na fakt, że jedynie posiadając kanały Canal+ Sport i Canal+ masz dostęp do pełnej oferty sportowej nc+. Posiadacze byłego Silvera z C+ Family i C+ Family 2 już zostali wyrolowani z większości Ekstraklasy, jak również (nie ma się co oszukiwać) wrzucają na te anteny przede wszystkim ściepy z poszczególnych rozgrywek. By nie umknęła Ci żadna transmisja emitowana przez nc+ wymagane jest posiadanie tych 2 kanałów dostępnych jedynie od Platinum (Universe z C+ według nowego nazewnictwa).

 

Za to w Polsacie, kupując Familijny HD za 39,90 zł uzyskujesz dostęp do wszystkich anten sportowych Polsatu, tj. Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News. Nie licząc wynalazków pokroju PPV (które nie są regularną transmisją ani serwisem dodatkowym), z których transmisje spokojnie mogłyby się tam znaleźć gdyby nie chęć podbicia ARPU, ale to historia na inny temat.

 

Jeśli jednak sugerujesz, że abonent nc+ może wziąć niższy pakiet, bo tam też będzie sport na innych kanałach, to taki sam chwyt można zrobić z Polsatem i stwierdzić, że sport tam jest dostępny już od 14,90 zł - bo przecież w Mini HD masz Polsat Sport i Polsat Sport News. :mrgreen: Także widzisz - nie tędy droga.

 

Nie ma pakietów minimalnych, ale kluczowego dla niniejszego tematu pakietu Sport HD też za często nie widać, tylko jakieś Film HD czy Familijny Max HD. Stąd mówię, że Polsat Sport i Polsat Sport Extra ma potencjalną dodatkową widownię, bo odbierają je nawet Ci co nie chcą. :curious:

Grabar to większość użytkowników porównuje najniższy pakiet CP z kanałami sportowymi z tym najdroższym gdzie jest Canal+Sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można tak to określić.

Można to również nazwać porównaniem pakietów i ich ceny, w których abonenci poszczególnych platform mają dostęp do całej oferty sportowej operatora. :)

 

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i z tego powodu dyskusje na ten temat mogą trwać po wsze czasy. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...