Skocz do zawartości

Pakiety telewizyjne platformy Orange


_MICHAL_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
  • 2 lata później...

Ponieważ umowa z NC+ mi się kończy a propozycje jej przedłużenia są totalnie odjechane i nie spełniają moich oczekiwań rozglądam się za alternatywą.

Mam w domu kabel Tepsy, na którym mam telefon stacjonarny oraz internet ADSL od Multimo. Teoretycznie mógłbym wrócić do Orange z netem i TV, rezygnując z tel stacjonarnego, bo jest mi zbędny. I teraz pytanie o pakiety TV bo rozmawiałem dzisiaj z jakąś panną z infolinii Orange, która wydawała się być totalnie niekumata. Oznajmiła mi, że pakiet C+ mogę wziąć ale... potrzebuję do tego antenę satelitarną? To żart? Cała TV leci po kablu a pakiety C+ z satelity? Ktoś mi rozjaśni tę kwestię? No i jaka jest cena pakietu C+? Na www Orange jest totalna roz[beep]ucha (mało czytelna ta www)  i chyba mnie oczy mylą bo widzę tam 80 zeta (Netia to samo daje za 45)? Przy okazji pytanie poboczne - nadal jest problem z multiroomem w Orange?

Edytowane przez cosmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie, jeśli nie musisz mieć internetu z Orange (neostrada) to tv od nich jest nieopłacalne...

Dlaczego? To 80 zeta za sam pakiet C+ (wg wygrzebanych danych z www) to nie błąd?

Co do netu to jeśli dogadam się z NC+ to zlikwiduję kabel i przejdę wyłącznie na net LTE (mam 100GB transferu to w cenie pakietu firmowego). Jeśli się z NC+ nie dogadam, a widzę że szanse bliskie zeru, to kabel się przyda do TV albo od Netii albo od Orange.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

79,90 zł tyle płacisz za "pełny" dostęp do Extra+ i Canal+ mając na myśli "pełny" czyli taki jak w "ulotce" wiele z tych kanałów co ma nc+ nie ma w Orange i tu przykład "pierwszy lepszy" brak kanałów Viasat które w nc+ są. Jeżeli jesteś fanem sportu musisz wiedzieć również, że kanałów od Eleven'a nie dokupisz. Umowę podpisujesz z ITI Orange jest tylko pośrednikiem. Ja zmieniając pakiety w Orange z nc+ (Extra+ & Canal+) na pakiet Bogaty z HBO musiałem napisać wymówienie do ITI za pośrednictwem Orange i podać przyczynę tj. zamiana z pakietów nc+ na ofertę Orange. Pamiętaj, że 79,90 zł płacisz za telewizję od nc+ do tego doliczyć musisz internet i opłatę za utrzymanie łącza. Internet do 80 Mbps + nc+ i telefon podpięty do modemu oraz utrzymanie łącza to koszt około 179,90 zł / miesiąc (taką ofertę proponowali mi przy przedłużeniu umowy na pakiety od nc+).

Edytowane przez piotrek-podlasie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tylko jeszcze pytanie pozostające bez odpowiedzi - wszystko idzie po kablu tel czy tak jak panna zeznała, oprócz kabla mam mieć antenę sat?

A co do powyższej wyceny to i tak płaciłbym mniej niż obecnie za net i TV łącznie.

Edytowane przez cosmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko działa poprzez linię telefoniczną po kablu IPTV nie miałem możliwości na antenę sat. mieszkam na parterze a za oknem "las" dosłownie i w przenośni. Obecnie z pakietem Bogaty z HBO będę płacił przez pierwsze 6 miesięcy 99,90 zł od 7 miesiąca do końca umowy 169,90 zł (internet + tv + telefon podpięty do modemu). Ceny są już z opłatą za utrzymanie łącza.

Edytowane przez piotrek-podlasie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Zastanawiam się nad telewizją Orange, ale przeglądając stronę internetową mam trochę mętlik jeśli idzie odnośnie pakietów i ich cen. Przed wszystkim sprawa wygląda tak, że mam internet, telefon stacjonarny w Orange, więc chciałbym jakiś łączony pakiet jeśli idzie o telewizję, tylko kwestia jest taka, że musi to być telewizja kablowa, bo nie mam anteny, a także ciężko byłoby ją zainstalować.

Z programów głównie interesują mnie takie jak Eurosporty, National Geographic, Discovery, czy jakieś filmowe/serialowe - AXN, Fox. Paramount itp.

 

Przeglądałem pakiety i na stronie znajduję coś takiego http://www.orange.pl/kid,4003782063,id,4004695610,article.html#oferta_menu jednak pisze coś o światłowodzie, a ta opcja za bardzo mnie nie interesuje, więc nie wiem czy te pakiety odpadają? Głównie z tej strony jakoś tam interesuje mnie pakiet optymalny, tylko nie jestem pewny patrząc na cenę jest tam 99,14zł i teraz kwestia czy tyle by mi wychodziła opłata za wszystko? Telewizja, internet, telefon stacjonarny? Czy znowu są jakiejś tam ukryte koszty? Właściwie to teraz internet plus telefon wychodzi ok.90zł, więc nie chce mi się wierzyć, że tyle kanałów byłoby za 10zł?

 

http://www.orange.pl/kid,4003782063,id,4004899763,article.html#strona_glowna tutaj znowu pakiet optymalny jest za 70zł przez pół roku, a potem 140zł i 170zł w kolejnych miesiącach... Czym się różni ta oferta? Choć tutaj widzę, że jest światłowód. W innym miejscu ("poznaj pakiety nc+), jest pakiet optymalny, który ma znowu kilka innych kanałów niż pakiet optymalny Orange tv. 

I na koniec jeszcze parę miesięcy temu, w salonie Orange dostałem propozycję: internet, telefon, telewizja, za 99,14zł (czyli cena by się zgadzała jak wyżej) i dostałem listę kanałów ale była to ta lista: https://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/1994736/4085219696.pdf która w zasadzie nijak ma się do tych pakietów podawanych na stronie. Jakoś wtedy temat zarzuciłem, więc specjalnie się nie wgłębiałem o co dokładnie chodziło, ale z tego co zrozumiałem, to to 99,14zł miało być za pakiet podstawowy, czyli rozumiem że nie miałbym tych kanałów, które są wymienione w "pakiecie optymalnym" w pierwszym linku, tylko te podstawowe, które są wymienione na tym linku ostatnim (pakiety dla nowych klientów nc+), czyli tych 60kilka kanałów, a jakbym chciał więcej kanałów to musiałbym płacić więcej?

Kompletnie nie mam pojęcia o co chodzi z tymi różnymi pakietami, więc jakby ktoś się orientował to byłbym wdzięczny.

 

 

Mam jeszcze pytanie ogólnie do Orange tv. Po pierwsze jak się sprawuje ta telewizja, jak wygląda sprawa z sygnałem jeśli jest odbierana kablowo, a nie satelitą? Mam prędkość internetu do 80mb/s. I drugie pytanie odnośnie samej oferty Orange TV, jak wypada ona w porównaniu z innymi platformami jeśli idzie o kwestię cena/ilość i wartościowe programy?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Barti
Połączono ze sobą dwa wątki. Wątek o tej tematyce już istnieje w niniejszym dziale forum. Nie dublujemy wątków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie na stronie Orange jest tak namieszane ze ciezko sie polapac. Ogolnie do wyboru mamy z pakietem optymalnym dwie oferty. Jesli masz techniczna mozliwosci podlaczenia swiatlowodu to cena za calosc wynosi te 99 zl (mieszkasz w miejscu gdzie mozesz podlaczyc swiatlowod z orange), druga opcja wypada mniej wiecej podobnie cenowo gdyz do ceny 69 zl nalezy doliczyc oplate za utrzymanie lacza. Dokladnie nie pamietam ile wynosi cos kolo 28-30 zl. Przy wybraniu swiatlowodu dla nowych abonentow lub przechodzac na swiatlowod z miedzi jest zdaje sie promocja przez rok czasu 69 zl pozniej juz normalna cena. Pakiet optymalny to podstawowe programy liste masz na stronie wiec nie musze tlumaczyc. Do niego mozesz dobrac HBO Canal + 2 opcje ELEVENY cennik na stronie. Oczywiscie sa jeszcze dwa pakiety drozsze cen nie znam. Jesli chodzi o odbior to wszystko leci przez internet czyli podlaczasz dekoder do funboxa orange i smiga fajnie bez zaklocen. Warunek stale polaczenie z modemem do neostrady funbox albo kablowo albo przez wifi. Maja dwa dekodery jeden mozna podlaczyc tylko przez kabel ethernet drugi ma dodatkowo mozliwosc podlacenia przez wifi. Ten jest wedlug mnie lepszy mozesz go podlaczyc w dowolnym miejscu nie martwiac sie jak doprowadzic kabel. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ty mam internet od Orange VDSL do 80M + telefon + telewizja po kablu IPTV

Pakiet Optymalny (92 kanały) + internet + telefon (funpack) kosztuje 99,14

Możesz też wybrać pakiet bogaty lub maksymalny.

Do każdego pakietu możesz dokupić HBO i Canal+

Jeśli możesz podłączyć u siebie światłowód to warto skorzystać a jeśli nie to w opcji do 80M też świetnie działa.

Ja na takim łączu mam 2 dekodery ( nultiroom ) i działa to bardzo dobrze.

Jeśli chodzi o jakość obrazu to uważam że jest lepsza niż w nc+ czy też cp

Jeśli chodzi o dekodery to mam UHD88 (możliwość podpięcia tylko po kablu) oraz WHD80 (można podpiąć kablem oraz przez wifi)

WHD80 jest o wiele mniejszy od UHD88 i z pewnością szybszy :)

Edytowane przez Doliwa79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

 

Ok, czyli rozumiem, że za te 99,14zł mam pakiet optymalny, ale w takim razie co z tą listą pakietów dla nowych klientów nc+, którą zamieściłem w linku powyżej i którą dostałem parę miesięcy w salonie Orange? Co to za lista? Bo niby pakiety tam są kompletnie inne, a jak dobrze zrozumiałem wtedy parę miesięcy temu to właśnie niby te 60kanałów z pakietu podstawowego miałbym mieć, a nie te 92 z pakietu optymalnego, chyba że mi się coś wtedy pokręciło. Z drugiej strony po co w salonie dają kartkę z tymi pakietami, skoro kupując "pakiet optymalny" ma się inne programy?

 

Czyli rozumiem, że przy 80mb/s powinna telewizja spokojnie śmigać i nie zakłócać działania interentu?

A jeszcze jedno pytanie, odnośnie podłączenia telewizji. Tak jak pisałem nie mam satelity, więc byłaby na kablu. Rozumiem, że jest dekoder, którego nie musiałbym podłączać kablem do fubboxa, bo działa na zasadzie wi-fi? Bo jest taka kwestia, mam komputer stacjonarny, bez wi-fi, przez co jest on bezpośrednio kablem podłączony do komputera, funbox jest przy komputerze. Telewizor jest w innym pokoju, czyli w takim razie musiałbym kupić długi kabel (bo pewnie w komplecie w pudełku kabel jest krótki), tak by połączyć albo funboxa z telewizorem, albo funboxa z komputerem? Czy ewentualnie są takie długie kable?

 

I jeszcze jedno pytanie. Co właściwie daje światłowód? Bo jestem kompletnym laikiem i nie mam pojęcia co to zmienia?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światłowód jest tańszy, bo nie ma opłaty za utrzymanie łącza. Średnio wychodzi 85zł/m-c. Ogólnie to produkt z wyższej półki niż miedź, większa stabilność, mniejszy ping.

 

Kabel kupisz 1zł/m, więc nie jest to duży koszt. Dekoder ma WiFi, ale teraz nie pamiętam czy działa w wersji kablowej czy tylko satelitarnej. Instrukcje są na stronie Orange, dekoder nazywa się WHD80. Po kablu zawsze pewniej.

 

W tym roku Orange zmienił strategię i tworzy własne pakiety, wcześniej tak jakby oferowali to co ma nc+. Jesteśmy w okresie przejściowym, więc jest bałagan.

Stare nadal są w ofercie. Jak będziesz zamawiać, to właśnie pilnuj, żeby była oferta z Optymalnym, a nie Podstawowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi. Jako że jestem dociekliwy to mam jeszcze parę pytań :)

Czy jeśli jest możliwość to opłaca się mieć światłowód? W sumie z tego co kojarzę, to gdzieś mi się obiło o uszy, że są jakieś minusy światłowodu jeśli idzie o telefon stacjonarny? Ale z drugiej z tego co wyżej przeczytałem, to jest taniej i pewniejszy sygnał.

 

I jeszcze mimo wszystko mam pytanie dalej odnośnie pakietów, bo chciałbym się upewnić, że gdy pójdę do salonu to będę wiedział co i jak i będę przygotowany i będę wiedział po co przyszedłem :) Biorąc "pakiet optymalny" taki jak tutaj http://www.orange.pl/kid,4003782063,id,4004695611,article.html#oferta_menu miałbym te kanały, które są poniżej, za te 99zł w co wchodziłby internet, telewizja i telefon stacjonarny, tak? Tak zrozumiałem z wypowiedzi powyżej. Tyko, że tutaj pisze o 92kanałach i że jest to pakiet nc+, natomiast w zakładce pakiety Orange tv, jest w "pakiecie optymalnym" 95kanałów (raczej się pokrywają ze sobą), tylko że tutaj opcja - telewizja, internet, telefon jest wymieniona w opcji ze światłowodem, więc nie wiem czy inna opcja bez światłowodu jest możliwa?

Oooo, nawet teraz jak zjechałem niżej to jest na fioletowo "oferta pakietów nc+ z pakietem podstawowym", a tego chyba dawniej nie było :) W każdym razie to co tam jest, pokrywa się z tym co dostałem w salonie na kartce z wykazem programów. Z tego co zrozumiałem, to Orange teraz stara się mieć swoje pakiety tv, ale jak ma się ten fioletowy "pakiet podstawowy" do "pakietu optymalnego" nc+? Z wypowiedzi Makera3 zrozumiałem, że sprzedają i taki, i taki? Czyli mogę wybrać albo "pakiet optymalny" Orange tv ze światłowodem, albo "pakiet optymalny" nc+ z telefonem stacjonarnym, albo "pakiet podstawowy" nc+ z 60kanałami, i wszystkie te pakiety są w tej samej cenie, czy może te fioletowe pakiety to są pakiety, które można dokupić do tych pakietów nc+, które wyżej (optymalny, extra+)?

 

Przepraszam, że tak dopytuję, ale naprawdę jak ostatnio siedziałem nad tymi pakietami, to mam mętlik i ciężko mi się połapać :), a wolę do salonu już iść wiedząc dokładnie po co.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...