Skocz do zawartości

Pakiety telewizyjne platformy Orange


_MICHAL_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pracownicy z salonu z którymi rozmawiałeś sprawiają wrażenie niedouczonych.

Po instalacji praktycznie od razu zaczęły odbierać kanały.Niedawno domówiłem Cinemaxy , więc spokojnie można dobierać dodatkowe pakiety.Rzecz jasna mogę z nich zrezygnować.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiety działają praktycznie od razu,ewentualnie w ciągu 1h, jeżeli nie działa Ci jakiś kanał który powinien to włącz TVP1 HD, 4FUN TV ewentualnie P1 i zostaw na 30 min, w przeciągu max 30 minut uprawnienia na karcie powinny zostać zaktualizowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały są aktywowane po podpisaniu umowy, np. na pakiet Polsat.
Kanał 998 pobiera uprawnienia, bo czasami nie pobierze z automatu.

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na 998 są uprawnienia w IPTV. Na SAT takiego numeru nie ma, ale jak ustawisz na TVP 1 HD, P1 lub 4FUN TV na pół godziny to też się uprawnienia ustawiają, tak samo jak na SAT.

Edytowane przez Barti
Nie KRZYCZYMY na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można domówić.

*Specjalne pozdrowienia dla pracowników infolinii.3 X byłem przelączany by zamówić pakiet dodatkowy ( jakieś 20 minut...).Mógłby się ktoś tam z tym ogarnąć.Z perspektywy klienta jest to irytujące.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, zmiana pakietu z Optymalnego na Bogaty, dokupienie HBO, Cinemax, Filmbox czy też innych opcji jak Polsat można dokonac w dowolnym momencie. Zmiana pakietu na Maksymalny wydluża umowe o 24 miesiace od daty podpisania umowy na ten pakiet.

Edytowane przez GTI MD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na 998 są uprawnienia w IPTV. Na SAT takiego numeru nie ma, ale jak ustawisz na TVP 1 HD, P1 lub 4FUN TV na pół godziny to też się uprawnienia ustawiają, tak samo jak na SAT.

Ale jak odbiór uprawnień może być możliwy na 4Fun.TV, jak stacja nadaje z transpondera Cyfrowego Polsatu (10758)? :crazy:

 

A Polonia 1 nadaje z transpondera Telespazio (11662), i tam nie da się złapać uprawnień dla Orange! :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj się konsultantów Orange lub poszukaj na archiwum stron Orange, ja tak właśnie ustawiałem uprawnienia na swoim dekoderze, nie miałem żadnego płatnego kanału, na stronie Orange było napisane aby na pół godziny włączyć 4Fun TV, karta sama się ustawi. I faktycznie tak było, potwierdzone. Pozdrawiam.

 

Bo ktoś gada głupoty. Jedynym kanałem, na którym są już od kilku lat wysyłane uprawnienia na satelicie to kanał nr 1 na liście, czyli TVP1 HD.
Żadne 4Fun czy P1, nie ma tam żadnych uprawnień do odbioru!

Od lat ? Do niedawna TVP 1 HD było na nr 41, Panie znawco. ;) Tam była wersja SD.

 

Ale jak odbiór uprawnień może być możliwy na 4Fun.TV, jak stacja nadaje z transpondera Cyfrowego Polsatu (10758)? :crazy:
A Polonia 1 nadaje z transpondera Telespazio (11662), i tam nie da się złapać uprawnień dla Orange! :crazy:

Ja nie mam pojęcia jak działa to, że uprawnienia się aktualizują na Viaacess,może było tak, że jak się wpisało 164 na pilocie i nie ruszało potem nic to się w tle uruchamiało przyznawanie uprawnień, na sat nie ma oddzielnego "kanału" na takie sprawy, na różnych forach są jeszcze szczątkowe info o tej metodzie :
http://www.orange.pl/fid,4002278347,id,2151800477,title,Dekoder-UHD88Livebox-2-brak-kanalow-TVN,forumthread.html

Aktualny komunikat:http://www.orange.pl/kid,4004242097,id,4004688426,title,Dlaczego-nie-mam-dostepu-do-niektorych-kanalow,helparticle.html
Kanałowi P1 też bym nigdy nie zaufał, kończmy temat, każdy miał trochę racji, sprawa wyjaśniona ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Na satelicie uprawnienia dla Orange są dostępne na wszystkich transponderach NC+. Różnica jest taka, że na niektórych jest zwiększony bitrate żeby klient dostawał prawa szybciej. Na TP13 na którym jest TVP1 HD uprawnienia odbierzesz w tym samym czasie na każdym kanale. Na tym TP jest podwyższony bitrate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja sytuacja w temacie pakietów tv w orange jest taka ;

13 października kończy się 2-letnia umowa na pakiet Extra+ za który na początku płaciłem 39,90  zł

a po przejściu w lutym na "love" na fakturach widnieje kwota 59 zł za tv choć suma opłat za wszystkie składniki pozostaje taka sama .

Dziś zadzwoniła do mnie konsultantka i zaproponowała tak ;

przedłużenie umowy na następne 2 lata , nadal pakiet Extra + tylko teraz za 29,90 zł a do tego

dołoży mi canal+ select też za 29 zł [ Eleveny też w tym będą ]

Tak że razem a to wszystko opłata za tv będzie wynosić nadal 59 zł

a przybędą mi canale+ i eleveny . Co myślicie o takiej propozycji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat bitrate nie ma nic wspólnego z przesyłem uprawnień. :P Po prostu są transpondery, z których szybciej one "spadają" i są też takie tp gdzie uprawnienia idą wolniej. :)

 

Akurat bitrate EMM ma kluczowe znaczenie dla tego, w jakim czasie odbierane są uprawnienia. Zwiększenie bitrate z 50 kbps do 100 kbps skraca ten czas średnio o połowę, panie @SatExpert...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rację ma oczywiście pawulon.

Jak są kodowane, to tylko właściciel systemu kodowania wie, ale nie o to tu chodzi.

 

Instrukcja wysyłana na grupę kart waży kilka bajtów, ale powiedzmy, że Orange ma 800 tys. kart w obiegu, więc robi się z tego spora sumka.

Im wyższy bitrate strumienia EMM, tym cykl w jakim przelecą wszystkie uprawnienia jest krótszy.

 

Np. na tym transponderze EMM zajmują 5% pojemności

http://en.digitalbitrate.com/dtv.php?liste=1&live=65&lang=en&mux=11449

Edytowane przez Maker3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa tabelka, ale niestety nie wiem, gdzie te 5%? Które dane w tej tabeli to uprawnienia? Możesz wskazać 2 programy o różnym bitrate (najlepiej HD vs SD) i dla nich bitrate danych z uprawnieniami?

Dopiero takie zestawienie mogłoby być przekonywujące, choć prawdę mówiąc można sobie wyobrazić, że bitrate danych z uprawnieniami jest kompletnie niezależny od bitrate'u video i audio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bitrate kanału na transponderze i bitrate EMM to są zupełnie dwie rożne sprawy. Na satelicie ciężko mówić o bitrate kanału, bo tam jest VBR, czyli zmienny bitrate. Możemy mówić o maksymalnym bitrate, który dla kanału HD na NC+ wynosi około 20 Mbps. Natomiast bitrate dla EMM jest stały i w przypadku transpondera 13 wynosi teraz 100 kbps zamiast 50 kpbs. EMM są rozsyłane za pomocą "karuzeli", co oznacza w uproszczeniu, że poszczególne numery kart i uprawnienia dla nich są ułożone w pętlę i wysyłane w kółko. Jeżeli zwiększymy bitrate dla takiej pętli to automatycznie czas oczekiwania na odświeżenie uprawnień spada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...