Skocz do zawartości

Zagadki satelitarne


adrian 18
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Kocham takie zagadki :mrgreen:

 

A może chodzi o albański kanał T z satelity Eutelsat 16E (pakiet DigitAlb)?

 

Po głowie krąży mi turecki 24 z Turksat 42E, ale tu mam pewne wątpliwości, bo pełna nazwa kanału to Yirmidort TV. W sumie przydałaby się jakaś podpowiedź, np. czy ten kanał pochodzi z Europy, czy też z innego kontynentu. Dopuszczam też myśl, że pytanie jest podchwytliwe i równie dobrze nazwa tego kanału to np. . (sama kropka). Nie wiem, tak, tylko głośno myślę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie dobrze, choć nie do końca.

 

To „T" jest programem kodowanym, więc raczej trudno go na oczy zobaczyć. Zgodnie z moim podpisem chodzi o kanał FTA.

I ma on w nazwie też tylko jedną literę (choć oczywiście inną), bez żadnych dodatków typu „Kanal" czy „TV".

Za nazwę trzeba przyjąć to, co widać na ekranie — na liście kanałów i w logo.

 

No to zostały już tylko 23 możliwości....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, chodziło o „U".

Nigdy w nazwie tego kanału nie widziałem niczego innego poza tą jedną literą. Owszem, na stronie internetowej mają

„U TV", ale liczy się przede wszystkim to co widać na ekranie telewizora.

 

Odpowiadam: A,B,C,D,E,F,G,H,I,J,K,L,M,N,O,P,Q,R,S,W,X, Y albo Z :D

 

To dopiero sztuka — wymienić wszystko i nie trafić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Należy zadać pytanie: "Co autor miał na myśli?". Kolejne pytanie na odwal i teraz domyśl się człowieku o jaką odpowiedź chodzi autorowi. Zadawajcie precyzyjne pytania na które odpowiedź jest tylko jedna. Odpowiadając na pytanie wprost to TVP powstała w 1992 roku. Autorowi może też chodzić po głowie rok 1952, kiedy to nadano pierwszą audycję telewizyjną. A może o rok 1953, kiedy rozpoczęto regularną emisję. A może chodzi autorowi o rok 1939, kiedy nadano pierwszy sygnał telewizyjny w Polsce. Moja zagadka satelitarna brzmi: "tvn - która odpowiedź na Twoje pytanie jest poprawna?".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od dawna nikt tu nie pisze, to może ja napiszę :o Może to zbyt trudna zagadka, ale spróbujemy. Bloki jakiego rosyjskiego kanału, w godzinach porannych gościły przed ok. trzema laty na antenie białoruskiej telewizji publicznej - Telekanału ŁAD :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No teoretycznie od 1 lipca 2004r. jak pisał kolega wyżej, ale przekaz niekodowany pojawił się z częstotliwości polsatowskich i ostatecznie te dwa programy były dostępne tylko dla posiadaczy płatnych platform cyfrowych od dnia 20 lipca 2004r., kiedy liche przekazy TVN-ów zostały bodajże wyłączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagadka raczej dla młodszych, starzy wyjadacze nie będą mieć problemów z odpowiedzią więc proszę o wstrzymanie się z odpowiadaniem.

 

Dla przeciętnego Polskiego odbiorcy tv sat najbardziej znaną pozycją satelitarną z całej floty Eutelsata (oraz nie tylko Eutelsata o ile w ogóle zna inne pozycje ;) ) jest 13°E.

Pierwszego satelitę Eutelsat umieścił na orbicie w 1983 roku

1) jak nazywał się ten satelita?,

2) czy stacjonował na pozycji 13°E?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszym satelitą Eutelsata był Eutelsat 1, na pozycji 13°E stacjonował w latach 83-89.

Eutelsat 1 to satelita typu ECS-OTS, później satelity tego typu nazywano w/g wzorca "Eutelsat I Fx" gdzie "x" to był kolejny numerek. Gdyby takie nazewnictwo stosowano od początku faktycznie nazwa pierwszego satelity brzmiałaby Eutelsat I F1. :brawo:

(Nowsze satelity typu Spacebus 100 nazywano w/g wzorca Eutelsat II Fx.)

 

Choroba... Widzę, że tutaj na forum to sami zaawansowani. Jak powiedziałem, że zagadka jest dla początkujących to się prawie nikt nie zgłosił. Więcej razy nie popełnię tego błędu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...