Skocz do zawartości

Problemy ze sprzętem i z odbiorem sygnału Polsat Box


minajta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem wiem, zapewne dlatego też przy pierwszej próbie ustawienia anteny (kilka dni temu) ustawiałem i dokręcałem 3 razy hehe. Czułość ustawienia jest ogromna, milimetr potrafi zepsuć. Odległość konwertera również zmieniałem, ale akurat to - co dziwne - niewiele wnosiło, chyba że zmieniłem radykalnie. Skupiłem się więc na kącie skrętu konwertera. Kąt precyzyjnie obliczyłem dla swoich współrzędnych geograficznych używając odpowiedniej strony. Za sprawą nieco krzywej ściany skorygowałem to potem i ustawiłem nieco większy (o ok 1 stopień). 

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Fachowiec nigdy nie stosuje nakręcanych wtyków F.

(...)

U mnie (znaczy u mamy) był fachowiec oficjalny, który przyjechał samochodem obrandowanym przez Plus i CP, użył złącz typu "F". Usługa zamawiana przez stronę www CP.

 

2451.jpg

 

(...)jakość na dowolnym kanale powinna być powyżej 80%.

Antena jest źle ustawiona.

Po czym to oceniasz? 80% to można uzyskać przy idealnych warunkach. Czasami jest korona drzewa, czy budynek, którego nie da się "ominąć".

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tylko na najsilniejszym transponderze jest taka jakość - problemem wydają się być może zakłócenia od masztów telekom. albo konwerter. Trzeba też zwrócić uwagę, że diagnostyka dekoderów CP ma tą podziałkę ustawioną tak że np. ma się albo jakość 66%  albo 83% a pośrednich wartości nie ma

Edytowane przez rotalplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko jak mialem nc+ i ich antene jeszcze po Cyfrze z logo Cyfra+ HD to moglo lac, padal snieg i nic, nawet nie zacinalo obrazu, a tu lekki deszczyk i ani mocy sygnalu, ani jakosci sygnalu i koniec ogladania.

Edytowane przez Barti
Brak znaków interpunkcyjnych i przestankowych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne i przestankowe. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, byla super ustawiona, ale czy nie wydam kasy na fachowca i bedzie deszcz i znow brak sygnalu, czy od razu zainwetowac w wieksza antene?

Edytowane przez Barti
Brak znaków interpunkcyjnych i przestankowych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne i przestankowe. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od około tygodnia mam nietypowy (?) problem. Kanały TVP Seriale i TVP HD zaczęły mi przycinać. Korzystam z listy ulubione i co ciekawe na liście ogólnej odbiór kanałów jest ok. Wyrzuciłem oba kanały z ulubionych i wrzuciłem z powrotem. Nic się nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po tej dużej awari jaką miał polsat nie spadła wam jakość sygnału ? Wróciłem teraz  z urlopu dekoder odłączony i od anteny i od zasilania i na  kanałach TVP 1, 2 ,TVP sport, BBC brit oraz Eleven Sport 1 spadek jakości o połowe ze 100 do 45/55 . Mer w okolicach 10-12 . Nie wiem jak inne kanały ale obstawiam podobnie. Dodatkowo tvp sport nie da się wogóle oglądać bo tnie jak głodny komar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...