Skocz do zawartości

Problemy ze sprzętem i z odbiorem sygnału Polsat Box


minajta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@n0rek Jeśli problem występuje tylko na wersjach "Super HD" (czyli Polsat Sport Premum 1 i 2) a na kanałach PSP 3-6 jest ok to stawiałbym raczej na to, że PVR7000 (lub jego dysk) nie wyrabia przy takim wysokim bitrate z jakim nadawane są te kanały.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bugmenot napisał:

@n0rek Jeśli problem występuje tylko na wersjach "Super HD" (czyli Polsat Sport Premum 1 i 2) a na kanałach PSP 3-6 jest ok to stawiałbym raczej na to, że PVR7000 (lub jego dysk) nie wyrabia przy takim wysokim bitrate z jakim nadawane są te kanały.

 

Czy sa jakies inne kanaly SuperHD na ktorych moglbym to sprawdzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Moja sąsiadka ma od kilku dni problem z dekoderem HD 3000, mianowicie, chodzi o dźwięk, który się jej przycina na niektórych kanałach m.in. TVP Seriale, AXN Spin, Polsat Film a także na TVP Kultura. Czy sąsiadka powinna iść do APS'u? Czy wezwać jakiegoś instalatora? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

@Specjalista Cyfrowy Polsat  Dlaczego na części kanałów identyfikowane są błędne ścieżki językowe? Utrudnia to odbiór dla widzów którzy chcą zmienić język audio jako podstawowy. Na części kanałów które mają taką opcję w kablówkach na sat brak wyboru innych wersji do wyboru.

Edytowane przez truszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie logowania w HBO GO, nie można połączyć się z HBO GO na dekoderach CP. I tak na HD7000 pokazuje "Błąd 22-0105. Błąd serwisu", natomiast na HD3000: "Błąd 1B-0105".

Jakieś rozwiązanie?..

Edit

Po kilku doprowadzeniach do fabrycznych ustawień HBO odpaliło. Filmy można oglądać, mimo że w ustawieniach pokazuje błąd połączenia z serwerem HBO GO.... Poza tym na komputerze strona HBO nie widzi, innych urządzeń oprócz siebie. Nie rozpoznaje, że na dekoderach też jest aktywna ta usługa.

Dziwna sprawa.

Edytowane przez tom_g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, tom_g napisał:

Po zmianie logowania w HBO GO, nie można połączyć się z HBO GO na dekoderach CP. I tak na HD7000 pokazuje "Błąd 22-0105. Błąd serwisu", natomiast na HD3000: "Błąd 1B-0105".

Jakieś rozwiązanie?..

Edit

Po kilku doprowadzeniach do fabrycznych ustawień HBO odpaliło. Filmy można oglądać, mimo że w ustawieniach pokazuje błąd połączenia z serwerem HBO GO.... Poza tym na komputerze strona HBO nie widzi, innych urządzeń oprócz siebie. Nie rozpoznaje, że na dekoderach też jest aktywna ta usługa.

Dziwna sprawa.


Sytuacja jest znana. Technicy pracują nad jak najszybszym przywróceniem pełnej sprawności serwisu. Przepraszam za utrudnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Na słaby lub znikający sygnał polecam większą antenę. Ja u siebie od ponad 2 lat mam Laminas 1200 od Hollex.pl i zero problemów. Musi być mega burza we Wrocławiu żeby mi odcięła sygnał.

 

Z kolei nie wiem czy to wada Technisata Digiti 4K, ale przy oglądaniu kanałów HBO mimo wyłączonych napisów w menu tunera, co przełączam kanał to pojawiają się angielskie napisy. Do kolejnego przełączenia kanału pomaga ręczna korekta ustawienia napisów na wyłącz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PawelU1981 napisał:

Na słaby lub znikający sygnał polecam większą antenę. Ja u siebie od ponad 2 lat mam Laminas 1200 od Hollex.pl i zero problemów. Musi być mega burza we Wrocławiu żeby mi odcięła sygnał.

Wiadomo że im większa tym lepsza ale podstawa to dobrze wykonana instalacja - u mnie na starej antenie 80-tce kupionej w latach 90 za czasów tv-sat analogowej i starych ponad 10 letnich konwerterach śmiga hotbird, astra 19E i 23.5E bez żadnych problemów ale nie na beznadziejnych sprzętach operatora tylko na własnych skonfigurowanych tak jak ja chcę, a nie tak jak chce lub nie chce operator. Z resztą o czym ja piszę, żaden ze sprzętów operatora prawdopodobnie nie ogarnie kilku satelit, a jeśli tak to nie wyborażam sobie konfiguracji na takich wynalazkach, o innych rzeczach nie wspominając. Oczywiście jak chcesz mieć wszystko na wypasie to można się bawić w wymiany anten i kupić sprzęt np. w Hollexie ale jak już wymieniasz to wszystko włącznie z pozbyciem się dekodera operatora, bo inaczej to nie ma sensu.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Dlatego mam swoj sprzet i modul Cyfrowego Polsatu oraz karte Smart HD+. Nie wyobrazam sobie miec sprzetu od CP. Jako dodatkowy tuner do multiroomu mam ich HD5500 i nie jest to sprzet zly, jesli chce sie tylko ich oferte i ewentualnie Astre 19,2E, ale jak juz chcialem Astr 28,2E to zaczely sie lekkie schody, ten sprzet nie wyszukuje wszystkich kanalow FTA z 28,2E mimo idealnego sygnalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Od pewnego czasu problemy z niektórymi programami , np. FOX. Rano, około 7:00 godziny nie ma problemu z odbiorem. W ciągu dnia odbiór zanika, żeby wieczorem ponownie moc odbierać .
Sprawdzając jakość sygnału widać , ze rano jest sygnał , w ciągu dnia go brak, by wieczorem wrócił.
Muszę zaznaczyć, ze nic nie zmienia się w ustawieniu anteny. Tzn. Ze w ciągu dnia nie zostaje antena zastawiona. Inne programy jak n.p. HBO, TVN, Discovery itd. można oglądać bez zakłóceń. 
Zdaje sobie sprawę, ze wyglada to śmiesznie ale tak naprawdę jest.
Może ktoś majaki pomysł, co zrobić, by moc odbierać FOX cały dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja, o której piszesz może być powiązana z chwilowym zanikiem odbioru sygnału z satelity. Pojawia się ona ze względu na to, że słońce przechodzi przez orbitę geostacjonarną, na której umieszczone są satelity telekomunikacyjne (zjawisko sun outage). Nie jest to zależne od Cyfrowego Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...