Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, wislok napisał(a):

Od kiedy Gadowski to komunista? 

Ty zdaje się zbyt emocjonalnie do tego podchodzisz. Czy ja pisałem o Gadowskim? :) Naprawdę patrz na temat nie przez różowe okulary. Mamy różne interpretacje tych samych zdarzeń. Sprawa jak już napisałem kilka wątków wcześniej została upolityczniona i teraz w zależności komu bliżej do jakiego środowiska, będzie wygłaszał opinię zbliżoną temu środowisku. Nie my jesteśmy od rozstrzygania tematu, a starasz się bardzo robić aby nas przekonać że materiał jest nierzetelny. Ja tego nie wiem, ale przyjmuję że są inne punkty widzenia.

Sprawą co już także pisałem powinni się zając historycy którzy teraz po tym materiale otworzą akta kościelne - zamknięte jak już także cytowałem a także miałeś i tu wątpliwości bo kilku historyków powiedziało inaczej. I mamy słowo, przeciw słowu.

Chcesz się z tematem boksować cytując wypowiedzi prawicowych lub sprzyjających prawicy osób?

20 minut temu, wislok napisał(a):

Nieprawda, bo żle przetlumaczono wywiad, zmanipulowano odpowiedź Franciszka i wzieto odpowiedź na inne pytanie przypisano do innego pytania.

Tego nie wiem, nie oglądałem wywiadu oryginalnego. Jednak wczoraj w Faktach słyszałem wypowiedź Papieża Franciszka i słowo kontekst. Zatem nie wiem o jakiej manipulacji przez kogo mówisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wislok napisał(a):

O Perreira nagle jest autorytetem🤣

Nie, Perreira nie jest autorytetem ale jeśli wszystkie media, od lewej do prawej twierdzą jedno, a jeden Kłosowski twierdzi, że wszyscy dookoła się mylą to mam prawo podejrzewać, że w rzeczywistości to jednak wszyscy mają racje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem TVN źle zrobił zatrzymując się w połowie drogi. Teraz powinni zrobić duży głośny reportaz w stylu - Ojciec Tadeusz Rydzyk i wszystkie miliony otrzymane z budżetu państwa. To by Polaków bardziej ruszyło niż odkrywanie prawdy o papieżu której nie chcą słuchać. Nikt nie przejmuje się podzkodowanymi przez Kościół  ale te miliony odniosły by większy efekt w postaci zniechęcenia do parti rządzącej z którą TVN walczy. 

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno odnosić się  do kolejnych insynuacji pod moim adresem. Czytając oraz słuchając opinii opinii historyków wlasnie nabralem sporej rezerwy i dystansu do reportażu TVN24. W świetle rego mam mocne podstawy by uznac reportaż Tvn24 za nierzetelny. Akurat nagranie Gadowskiego wrzucił inny użytkownik, w temacie Tvn24 nie dyskutujmy o pedofilii w kościele, o kościele( moze hyde park) i jeśli juz powołujemy sie na ten material to znajac życie wielu  nie obejrzy tych 19 minut w calosci.Tak odsluvhalem w calosci tego fragmentu i w kontekście tego wątku TVN24 istotna jesli juz jest oponia o reportażu. 

Dyskredytujesz czesc badaczy bo pracowali np w Muzeum im Jana Pawla 2, a ja powiem, ze historycy zajmujacy sie w szczególności kościołem mają najszerszą wiedzę w tym zakresie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Sorek21 napisał(a):

Teraz powinni zrobić duży głośny reportaz w stylu - Ojciec Tadeusz Rydzyk i wszystkie miliony otrzymane z budżetu państwa

O ile dobrze pamiętam, to w TVN24 już na ten temat był reportaż w ramach "Czarno na białym". Nawet teraz sprawdziłem, w styczniu 2021 był minicykl o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dvbtowiec napisał(a):

Pominąłeś powiązanie ze środowiskami konserwatywnymi. I nie dyskredytuję, ale biorę w nawias, mając na uwadze upolitycznienie całej sprawy. Tak dla ścisłości.

Dzielenie historyków na konserwatystów i nie konserwatystów. Historia jest rzeczą obiektywną . Historyka dyskwalifikować moze wykazana w sposób jednoznaczny nierzetelnosc w przeprowadzonych badaniach. Nic takiego nie mialo miejsca w przypadku historyków, ktorych bierzesz w nawias. Ustaleń TVN w taki nawias nie bierzesz. Nie spotkałem takiego sformułowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, wislok napisał(a):

Ustaleń TVN w taki nawias nie bierzesz.

Biorę, każda moja wypowiedź nie jest jednoznacznie przesądzająca, wielokrotnie pisałem że jeśli są wątpliwości co do materiału, jedyną reakcją powinno być odblokowanie archiwów i rzetelna ocena szerokiego spektrum historyków. Na wypowiedzi w tym temacie nie da się już patrzeć bez kontekstu politycznego, gdyż temat został upolityczniony.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2023 o 00:31, wislok napisał(a):

Szkoda, ze @K63 zapomniał dodać, ze Witold Gadowski negatywnie ocenia materiał TVN 24

A to akurat zauważy każdy, kto wysłucha komentarza.

 

Godzinę temu, dvbtowiec napisał(a):

Poglądy Przewodniczącego w sprawie TVN są publicznie znane.

Ostatnio Świrski zaczyna grozić karami wielu mediom. M.in. "nadepnął na odcisk" w/w Gadowskiemu. Ten zaczął szukać "haków" na przewodniczącegp KRRiT i ... znalazł. Twierdzi, że Świrski naruszył ustawę o KRRiT i nie powinien być członkiem tego organu. Więcej w komentarzu (pierwsze 13.38 min., a w szczególności fragment 3:39-13:38) ...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, wislok napisał(a):

Poglądy tu ss bez znaczenia, bylo sporo skarg.

Zgadzam się, są bez znaczenia zwłaszcza w świetle tej definicji

Cytat

Na czym polega zasada bezstronności?

Bezstronność - dyrektywa sprawiedliwości, w myśl której decyzja powinna być podejmowana na podstawie obiektywnych kryteriów, a nie osobistych przekonań, uprzedzeń, preferencji lub w wyniku wpływu innych osób.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak się sprawa skończy i czy obroni się w sądzie, bo jeśli kara będzie, stacja na pewno się odwoła i będzie miała dużo argumentów aby takie odwołanie wnieść.

Choćby np. taki

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/szef-krrit-ukarze-tvn-nie-wiem-czy-sie-na-to-zdecyduje/28s4y4c

Cytat

KRRiT nie ma kompetencji do rozstrzygania, czy coś jest prawdą

Cytat

Według prof. Tadeusza Kowalskiego sprawa reportażu "Siła kłamstwa" w ogóle nie powinna być przedmiotem działań KRRiT, a zastosowanie powinno mieć w niej wyłącznie prawo prasowe i instytucja sprostowania. – Rada może badać na przykład to, czy występuje mowa nienawiści lub dyskryminacja ze względu na płeć, czy poglądy polityczne, ale nie ma kompetencji do rozstrzygania, czy coś jest prawdą, czy nie – wyjaśnia Kowalski.

I jest to opinia w innej, aczkolwiek podobnej sprawie członka Rady, medioznawcy.

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na drugą nóżkę głos ponownie z wnętrza kościoła

https://wiadomosci.radiozet.pl/polska/polityka/blagam-tej-sprawy-nie-tykajcie-dominikanin-miazdzy-uchwale-pis-ws-jana-pawla-ii

 

Kilka nowych głosów w sprawie wszczętej procedury

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/jan-pawel-ii-reportaz-tvn24-skargi-krrit-maciej-swirski

Cytat

Samo podjęcie postępowania przez Macieja Świrskiego nie dziwi Krzysztofa Lufta, członka Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w latach 2010-16. - Przewodniczący najwyraźniej zdecydował, że są przesłanki do zajęcia się tym reportażem. Ja takich przesłanek nie widzę, ale sama procedura jest standardowa - mówi Luft portalowi wirtualnemedia_pl. - Ja takich przesłanek nie widzę - zaznacza.

Cytat

- Jako osobę prywatną coś w tym reportażu mogło go zaniepokoić lub dotknąć, to jego sprawa, wykorzystuje jednak pełnioną funkcję, żeby podjąć działania urzędowe. Nie ma dystansu do własnych przekonań, myli je z obowiązkami urzędu, który pełni. A ten urząd wymaga bezstronności, wyważenia i przejrzystości - podkreśla.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Portal tygodnika „Do Rzeczy” (Orle Pióro) rozmowę z publicystą Stanisławem Michalkiewiczem promował jego stwierdzeniami o „judenracie Gazety Wyborczej” i „TVN, czyli żydowskiej telewizji dla Polaków”. Po wielu krytycznych komentarzach usunięto te stwierdzenia z wywiadu.

 

Źródło: https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/stanislaw-michalkiewicz-wywiad-do-rzeczy-antysemityzm#comments

 

I mamy kolejną aferę. 

michalkiewicz-dorzeczywywiad655.jpg

Edytowane przez pasjonat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Liderem oglądalności wśród kanałów informacyjnych w lutym br. było TVN24. Największym wzrostem pochwalić się mogła stacje wPolsce.pl i Wydarzenia24. Łączny udział wszystkich kanałów newsowych w grupie 16-49 był aż o jedną trzecią niższy niż rok wcześniej - wynika z raportu wirtualnemedia_pl.

 

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/ogladalnosc-kanaly-informacyjne-luty-2023-tvn24-tvp-info-polsat-news_2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...