Skocz do zawartości

felik3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

(...) na 10,834 lepiej już niech żadnych kanałów nie dodają :)

Nie chodziło mi o "dodawanie", tylko "przełączenie" Discovery Historia z SD do HD.

 

A co do wyłączania kanałów SD w nc+, to nie liczyłbym na to w ciągu tygodnia. Najbardziej prawdopodobna data (życzeniowa) i najbliższa okazja do wykorzystania, to 31.10 br - koniec TnK SD. Można wtedy raz na zawsze skończyć z SD (wiadomo, to co nie ma odpowiedników w HD - trudno, ale takie PULS, E! Entertainment, PowerTV, Tele5, Cartoon Network z automatu przełączyć hurtem do HD) i przełączyć jeszcze nie zmigorwany transponder ITI 11,393 V i pozostałe nc+ do DVB-S2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tp NC+ 10.796 V jest jeszcze też miejsce na 1-2 kanały w HD. Jest ok 7 MB wolnego miejsca na tej pojemności :-) Mają gdzie wystartować w razie czego z D. Historia HD. Wg. mnie mając tyle miejsca na innych tp w DVB-S2 nie będą podmieniać wersji SD i upychać na tp 10.834 V gdzie jest wersja HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SatExpert w NC+ wszystko możliwe i mogą puść śladem CP że 3-3,5 MB wystarczy dla HD i przy tym właczą agresywne VBR i sprawa załatwiona. Tak przynajmniej mogą zrobić dopóki nie zwolnią pozostałych swoich tp z przekazów mpg2 :-( D. Historia HD może tak naprawdę pojawić się na każdym tp NC+ wolnym jeszcze pod przekazy :-) a mają jeszcze gdzie dodać nowe kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SatExpert w NC+ wszystko możliwe i mogą puść śladem CP że 3-3,5 MB wystarczy dla HD i przy tym właczą agresywne VBR i sprawa załatwiona. Tak przynajmniej mogą zrobić dopóki nie zwolnią pozostałych swoich tp z przekazów mpg2 :-( D. Historia HD może tak naprawdę pojawić się na każdym tp NC+ wolnym jeszcze pod przekazy :-) a mają jeszcze gdzie dodać nowe kanały.

Kanalem HD po polsku z satelity który ma najmniej birate jest Adventure HD, i jakoś jest dobra, mimo ze ma 3-4 Mbits, ale jest miejsce jeszcze na 10,834 wcześniej nadawał tam AXN Spin HD , więc spokojnie tam mógłby nadawać Discovery Historia HD :). Edytowane przez Michu07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce po AXN Spin HD zostało rozdzielone pomiędzy pozostałe kanały HD w tym na poprawienie jakości kanałów premium z paczki HBO w HD. Po to NC+ przeniosła AXN Spin HD na 10.796 V z 10.834 V by odciążyć nieco obciążenie tej pojemności. Wątpie by wrócili do poprzedniego schematu choć tutaj już trochę to by inaczej wyglądało bo wersja SD D. Historia zajmuje ok 2 MB więc musieli by tylko jeszcze drugie tyle dobrać z pozostałych stacji pod wersje HD. Zobaczymy co wymyślą jeśli to prawda ze startem D. Historia HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nowe kanały HD (w tym Discovery Historia HD) pojawią się na 10,892 :)

Ale skąd w ogóle pewność, że zwolnią ten transponder? nc+ żadnych komunikatów ostatnio nie wydawało na ten temat. Co prawda, mieli usunąć swoje tematyczne w SD, ale sprawa ucichła, chyba (?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Ok, jak to jest z tym D.Historia (HD) w końcu. Na stronie kablówki w pakietach jest Discovery Historia ale nieoznaczona jako HD (dopiero po najechaniu na kanał pojawia się podpis Discovery Historia HD). Na ich liście kanałów też jest zaznaczona jako kanał HD. Komunikatu żadnego nie widziałem, Discovery też nic nie mówi, więc to tylko błędne oznaczenie (?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy program dzisiaj oglądałem na Discovery. "Złomowisko PL". W interesujący sposób pokazano ludzi pracujących w branży złomiarskiej, zarówno tej małej, jak i wielkiej. Jak widać, wciąż jeszcze coś ciekawego można na tej stacji znaleźć.

Niestety, jest pewna bardzo dokuczliwa wada. Co ok. 10 minut przerwa na reklamę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jak to jest z tym D.Historia (HD) w końcu. Na stronie kablówki w pakietach jest Discovery Historia ale nieoznaczona jako HD (dopiero po najechaniu na kanał pojawia się podpis Discovery Historia HD). Na ich liście kanałów też jest zaznaczona jako kanał HD. Komunikatu żadnego nie widziałem, Discovery też nic nie mówi, więc to tylko błędne oznaczenie (?).

Widocznie Twoja kablówka jest jak n kilka lat temu i jej TVP1 "HD". :wink:

 

Może z tym HD Discovery Historia to jedna wielka ściema i takie "małe nieporozumienie".

Edytowane przez A&G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wiecie za co nie lubię polskich oddziałów zagranicznych stacji? Za to, że często puszczają różne programy nie po kolei pod względem odcinków.

Tydzień temu leciał dziewiąty odcinek ostatniej serii "Pogromców Mitów", a dzisiaj zamiast dziesiątego poszedł ni z tego, ni z owego pierwszy odcinek "zza kulis"... Tak, z napisem "Premiera". Możliwe, że nie puścili go 8 tygodni temu, ale dla mnie to trochę kpina. Jak już, to mogli poczekać na koniec serii, a nie tak wplątali PIERWSZY odcinek w niemalże środek sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja coś mówię, że mi przeszkadza? NIE.

Co wy wszyscy z tym czy coś od razu musi przeszkadzać jak o coś się zwyczajnie pyta :/

Po prostu zapytałem z czystej ciekawości. Chyba można.

Również nie oglądam właśnie tego kanału za często. Stąd zapytałem.

Edytowane przez Emil.1603
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...