Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na podstawie pierwotnych opisów operatora:

  • jeden do oglądania,
  • trzy do niezależnego nagrywania trzech kanałów innych niż oglądany,
  • trzy do fast zappingu: dwa kanały do przodu, jeden do tyłu,
  • jeden do pobierania VOD z satelity.

4-kanałowy konwerter Unicable zachowuje się więc identycznie jak 8-kanałowy, jeżeli nic nie jest nagrywane albo nagrywany jest oglądanych program lub ten, który jest w sąsiedztwie oglądanego. Dopiero nagrywanie innych kanałów "podbiera" kanały do fast zappingu.

 

Czyli w przypadku mniejszej liczby kanałów Unicable niż 8, dekoder używa sobie te kanały, co ma w sposób dynamiczny według kolejności priorytetu na powyższej liście (najpierw oglądany, potem jak są wolne nagrywanie innych, jak są wolne to fast zapping, jak są wolne to VOD). Czyli nie ma sztywno przypisanych kanałów do danej funkcji.

 

Nie wiem do końca jak z tym satelitarnym VOD w nowym oprogramowaniu, ale pierwotnie taki był układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić czy działa fast zaping? według mnie coś jest u mnie nie tak. Przełączanie kanałów trwa dość długo obojętne czy jeden do przodu czy do tyłu.

 

Konwerter LNB Unicable II SCR2 Legacy 2 Opticum HD (jedno z wejść pozwala na jednoprzewodową transmisję sygnału do 24 odbiorników-opis)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przełączają się długo to Fast Zapping nie działa;) ja u siebie mam ultraboxa podłączonego pod konwerter Twin więc siłą rzeczy brakuje mu sygnałów żeby Fast Zapping działał jak należy, ale mimo to przełączanie np. kanałów TVNu jest błyskawiczne bo działają w tym samym zakresie aktywnych częstotliwości;)

Piszesz że twój konwerter ma wyjście unicable, ale nie napisałeś jak ty jesteś pod niego podpięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może działa tylko Twoje oczekiwania są większe. Ja mogę tylko odnieść się do modelu Technicolor. Przez jakiś czas użytkując go na konwerterze twin a następnie unicable. Osobiście nie zauważyłem jakiejś spektakularnej róznicy po wymianie na unicable. Nawet na twin dekoder błyskawicznie przerzucał kanały.  Może teraz w pewnych okolicznościach typu zmiana transpondera/polaryzacji jest szybciej ale to są minimalne różnice.

Trzeba było by mieć dwa dekodery obok siebie na różnych instalacjach i naocznie porównywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicolor jest w ogóle jeszcze do dostania? Z jakiś rok temu po nieudanej aktualizacji mój technicolor nie chciał się uruchomić i dostałem adb. Już wtedy mówiło się, że technicolora ciężko zwęszyć;)

Edytowane przez iksiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ircios napisał:

Trzeba dzwonić po APS i się dowiadywać. Gdybyś tak zrobił, to może byś miał dalej Technicolora.

Tak robiłem, w mojej okolicy żaden APS nie miał Technicolora.

16 minut temu, LorDx napisał:

z technicolorem dali sobie spokój, nowych partii nie będzie, kto ma ten ma chyba że ktoś odda i pójdzie do wydawki.

Dokładnie takie wyjaśnienia odnośnie dostępności Technicolora otrzymywałem w tamtym czasie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem na czat CANAL+. Wiem, że często ich info jest mylne. Zadałem pytanie kiedy kolejna partia dekoderów 4K UltraBox+ będzie miała nowe oprogramowanie. Dostałem taką odpowiedź: ,,W przyszłym miesiącu.". Taka oto odpowiedź. 🙃

Edytowane przez Vampi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ircios napisał:

Za dużo błędów. A jak będą ogarniać jak apke C+ , to niech sobie darują z nowym softem.

Słusznie napisał @ircios

Im później tym lepiej, jakoś nie zależy mi być testerem nowej aktualizacji. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)
3 godziny temu, kingofsouth napisał:

Ta lutowa/marcowa/kwietniowa aktualizacja, to tez kilka osób na cala Polskę dostanie?

W marcu ma być wysłana już dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...