Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, ircios napisał:

@Pawelgor

 

 

Nie masz braku Viaplay. Zawsze możesz ściągnąć sobie aplikację. Ta apka pojawiła się w lato w moim 7 letnim LG. Poczytaj o C+ Online a dowiesz się czy działa bezproblemowo.

 

Miejmy nadzieję, że w C+ Online przez dekoder nie będzie komunikatów z błędami UPS :-D

Niestety u mnie właśnie błąd UPES występuje. Aplikację Viaplay mam na tv, ale zastanawiam się nad ultraboxem jako multiroom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Krzysiek11:) napisał:

@ircios

Tym razem będzie z własną numeracją. 

listaulub1.jpg?h=338&w=600&la=pl-pl&hash

 

Pytanie czy będzie można ustawić sobie dowolny numer kanału. Screenshoty sugerują i tego się obawiam, że cała lista będzie musiała być ustawiona "po kolei" numer za numerem. Czyli nie uda się ustawić np. 60-79 kanały sportowe, mając na końcu zapas pustych kanałów.

 

Obawiam się również, ze rzeczona lista ulubionych będzie lubiła się wyłączać np. po aktualizacji oprogramowania albo wyłączeniach prądu. To zaskakiwanie, że nagle lista się znów sama przełączyła na standardową będzie denerwujące, szczególnie dla osób starszych (dla których taka własna lista jest wybawieniem, bo osoby te lubią mieć na 1. TVP1, 2. TVP2, 3 TVP3, 4. Polsat, 5. TVN itd.).

 

Oczywiście chciałbym się w tych kwestiach mylić.

 

Widać, że powstanie zakładka z aplikacjami, gdzie do Netflixa czy Radio+ może dojść rzeczony Viaplay. Swoją drogą C+ ma fajny argument w negocjacjach z TVN/Discovery i w zamian za udostępnienie wszystkich kanałów linearnych w C+ Online (np. z możliwością cofania do 8 godzin) może zaoferować aplikację Player w swoich dekoderach.

 

19 godzin temu, Krzysiek11:) napisał:

Nowe oprogramowanie będzie niemal identyczne jak we francuskim CANAL+, czyli żegnamy interfejs CARBO (Graphyne ZipZap) od ADB.

 

Niestety, ale nie mogę się zgodzić. Nowy interfejs bardzo odbiega od francuskiego pierwowzoru, zachowany został jedynie ogólny koncept. Nie wiem czy to jest jakaś złośliwość czy kwestia tankiem dla francuskiego autora, że nie da się tego po prostu przenieść niemal 1 do 1. Przykro pisać, ale po raz kolejny wychodzi z tego estetyczna tandeta rodem z Cyfry+. A przecież Francuzi też nie są jakimiś mistrzami świata, sami są ogólnie w defensywie, ale potrafią zachować odpowiedni poziom.

 

canal-maj-dec-2019-2.pngnazwa_kanalu_desktop.png

 

Nie wiem po co u nas to logo CANAL+ na belce, które zasłania wyniki meczów i myli się z nazwą oglądanego kanału. Nie wiem po co ta data z godziną po prawej stronie, którą słabo widać i która zasłania logo obecnie oglądanego kanału. U Francuzów zegar (on zresztą jest chyba tylko na wybranych boxach operatorskich) jest na środku, ma odpowiednie tło, żeby było widać, że jest to interfejs urządzenia, a nie odtwarzana treść, zastosowano odpowiednią czcionkę.

 

Bardzo wyraźnie widać w oryginale tytuł programu, u nas żałośnie wszystko jest napchane małą czcionką na samym dole. Nawet nie zadbano o to, żeby na linii czasu innym kolorem oddzielić obejrzaną treść od nieobejrzanej. OK, plus za to, że pokazuje jaki jest kolejny program, ale to można było po prostu mądrze dodać do francuskiego pierwowzoru.

 

5406f2_70abfec2c0ab488fa610bc3477ef0be3~replay-tv_desktop.png

 

Przepraszam, ale to nasze to chyba jakiś wczesny prototyp. Pomijając biedę z brakiem informacji o obecnych programach, to nawet nie zadbano o odpowiednich odległościach między napisami i, jak w kanałach informacyjnych, WSZYSTKO MUSI BYĆ KONIECZNIE KAPITALIKAMI. Jak czarne tło to kompletnie czarne, jak szare to szare, litery wszystkie białe. Nie, żeby jakoś niuansować, że wyszarzone napisy to te nieaktywne, tło delikatnie szare, po co to komu...

 

18060711363320960815750672.jpgustdomysle1.jpg?h=338&w=600&la=pl-pl&has

 

U Francuzów interfejs nie odbiega niczym od interfejsu systemów Apple czy Android, a u nas... po co projektować jakieś przyciski, pola, buttony, a c...j tam, wystarczą gołe napisy z kolorowym zaznaczeniem.

 

Może na razie wystarczy...

Edytowane przez WebMat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby, bo jak bylem tu w 2013 to interfejs vod wyglądał tak samo. Myślę że bez błędów się nie obejdzie. Szcerze powiem, 2 lata temu wracając do canal plus liczyłem że będzie replay tv.   I chociaż na cp było szybciej to nie żałuję, bo tu nawet nie trzeba będzie wymieniać dekodera a to wielki plus.  EDIT. Dziwne że nie dadzą dostępu do kanałów dodatkowych w dekoderze. 

Edytowane przez kocik89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia jedna rzecz, choć może coś mylę. 
Aktualnie mamy w nc+ GO TV treści 4K, to czy po aktualizacji będą one dalej dostępne skoro dekoder będzie korzystał teraz z Canal+ Online (gdzie ich nie ma)? Czy tez może od jutra będą w końcu tam dostępne? 

Edytowane przez DominoDoman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, DominoDoman napisał:

Mnie zastanawia jedna rzecz, choć może coś mylę. 
Aktualnie mamy w nc+ GO TV treści 4K, to czy po aktualizacji będą one dalej dostępne skoro dekoder będzie korzystał teraz z Canal+ Online (gdzie ich nie ma)? Czy tez może od jutra będą w końcu tam dostępne? 

Aplikacja tak samo wyglądająca, ale różniącą się w funkcjonowaniu poniekąd.  Więc nie ma co porównywać aplikacji na androida do aplikacji w dekoderze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, andrzejgratis napisał:

Interfejs będzie podobny do tego z apki Canal+ na tizen i to co mają francuzi.

 

317acdff5406.jpg

 

Ok, trzymam za słowo. Opierałem się na oficjalnie udostępnionych screenshotach. Wynika z tego, że nie dotyczą one dekodera 4K UltraBOX+, ale np. wifiBOX+ lub Wifi PremiumBOX+, gdzie być może trzeba było wprowadzić taki "bieda" interfejs, aby dekoder mógł to uciągnąć. Ewentualnie jest to jakiś porzucony projekt, ale z jakiś powodów trafił do mediów. Nie wiem jak inaczej to logicznie wytłumaczyć.

 

Nawet sam Satkurier przedstawia ten niefrancuski interfejs w zestawieniu z dekoderem 4K UltraBOX+, więc jutro się wszystko rozstrzygnie...

 

94896.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ircios napisał:

Aplikacja tak samo wyglądająca, ale różniącą się w funkcjonowaniu poniekąd.  Więc nie ma co porównywać aplikacji na androida do aplikacji w dekoderze. 

Aha pisali w zmianach ze Canal+ Online zakładałem, ze będzie synchronizacja z apka jak we Francji, co dodasz do listy czy obejrzysz masz tez na telefonie czy laptopie w apce, ale cóż, standardowa Polska bieda wersja do nas trafia 

2 godziny temu, WebMat napisał:

 

Ok, trzymam za słowo. Opierałem się na oficjalnie udostępnionych screenshotach. Wynika z tego, że nie dotyczą one dekodera 4K UltraBOX+, ale np. wifiBOX+ lub Wifi PremiumBOX+, gdzie być może trzeba było wprowadzić taki "bieda" interfejs, aby dekoder mógł to uciągnąć. Ewentualnie jest to jakiś porzucony projekt, ale z jakiś powodów trafił do mediów. Nie wiem jak inaczej to logicznie wytłumaczyć.

 

Nawet sam Satkurier przedstawia ten niefrancuski interfejs w zestawieniu z dekoderem 4K UltraBOX+, więc jutro się wszystko rozstrzygnie...

 

94896.jpg

Oprogramowanie będzie wyglądać dokładnie tak jak na screenach, jest to zmodyfikowana wersja Graphyne2 od ADB, tak aby przypominała oryginalne francuskie oprogramowanie. A screen od cytowanego kolegi pochodzi z apki na Tizena o której mówił, a nie z dekodera po aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, DominoDoman napisał:

Aha pisali w zmianach ze Canal+ Online zakładałem, ze będzie synchronizacja z apka jak we Francji, co dodasz do listy czy obejrzysz masz tez na telefonie czy laptopie w apce...

Chyba jednak można pomarzyć o takiej funkcjonalności 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...