Skocz do zawartości

Nowy układ kanałów Cyfry+


felik3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do keers twoje posty wszystkim sugerują problemy z anteną , tylko dziwne jest że przed aktualizacją listy kanałów wszystkie kanały chodziły bardzo dobrze ( u mnie ) , ijeżeli zwykła zmiana listy miałaby powodować za każdym razem ingerowanie w instalacje antenową to gratuluje cyfrze, większość abonentów nie będzie sama kręcić anteną będą wzywać magików a wiadomo są lepsi i gorsi i ciekawe ile trzeba wydać kasy na ustawienie .

Przed zmiana bylo ok bo nie bylo nic nadawne w c+ z 11411h, wiec problem nie wystepowal ,bo nie byl zauwazalny

czy Philips 250GB i Pace 500GB obsluguja monoblock, antena ustawiona na Astre?

Tak, ale ustaw antene na HB. I wersja diseq 1.0

(Głowny/pierwszy hotbird, dodatkowy astra - i z niego do zlacza sat jeden w dekoderze.) Wiec w monobloku sprawdz czy nie jest niemiecki. Bo tam maja glowny na astre:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwe że do tej pory wszystko chodzilo mimo że antena nie byla ustawiona tak na 100% jakości a teraz doszly na transponder nowe kanały i trzeba wyszukać lepszego ustawienia anteny? Dziwne to wszystko. Zmiany wielu osobom sprawiły wiele problemów. Co można zrobić aby zaczał chodzic C+Gol HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HB 9, to wcale silny satelita, więc każdy kto ma dobrze zestrojoną instalację, powinien spokojnie odbierać dobry sygnał ze wszystkich jego transponderów.

 

http://www.satbeams.com/satellites?id=2394

 

Każdy też, kto wcześniej odbierał dobry sygnał z TP 11.411 H z tego satelity, musi go odbierać i teraz, cudów w technice mało. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale ustaw antene na HB. I wersja diseq 1.0

(Głowny/pierwszy hotbird, dodatkowy astra - i z niego do zlacza sat jeden w dekoderze.) Wiec w monobloku sprawdz czy nie jest niemiecki. Bo tam maja glowny na astre:P

 

no wlasnie bedzie problem... antene mam na Astre ustawiona a Hot Bird jako drugi. Na nBoxie dziala prawidlowo. Trudno trzeba bedzie zmienic monoblock

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie od samego początku siła sygnału była na ok 90% a jakość między 75 a 85%. Ale ja mam własne dekodery (globo opticum) i wyszukuję kanały samodzielnie. I nic się nie zmieniło. Wszystkie kanały są i to w bardzo dobrej jakości. Chyba dobry instalator mi to montował...

Ale faktycznie - nie na wszystkich częstotliwościach siła i jakość są takie same. Częściej jakość się zmienia, jednak poniżej 75% nie spada - ale obraz jest cacy na Samsungu LCD 32".

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy na nboxie jest edycja lnb tak jak na strongach.... bo moze monoblok bedzie ok:)

 

w nBoxach jest tak, ze moge sobie ustawic dla Hot Birda LNB1, LNB2, LNB3 i LNB4. Z Astra jest dokladnie tak samo. Jesli w Philipsach 250GB i Pace 500GB tak sie nie da, to mysle ze jest to tylko i wylacznie kwestia oprogramowania, zeby byla tez taka mozliwosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem na antenie 60cm i karcie Skystar HD2 w kompie. I nie ma żadnych problemów z odbiorem z częstotliwości 11411. Zero zacięć i innych przypadków. :D

Sprawdziłem tez z ciekawości transpondery DVB-S2 z Astry na których jest FEC 9/10 i tutaj tak samo nic niezwykłego nie działo się, wszystko odbiera prawidłowo.

 

Więc uważam że to wina w większości:

1- źle ustawionej anteny

2- modułów CAM, które nie radzą sobie z FEC 5/6

3- softów w tunerach

 

Pomyślcie, co by się działo, jakby na wszystkich transponderach w DVB-S2 zmienili FEC na 5/6. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz

antene mam na Astre ustawiona a Hot Bird jako drugi.

 

Nie zaleca się od strony technicznej takiego ustawienia.. Powinno sie ustawiać na HB a zez na Astre . i jeszcze jedno zez ma sens na minimum 80 centymetrowej antenie i większe .

A między innymi odbiorniki Peace 500 nie są zbyt czułymi w odbiorze sygnału tv sat..

Nie zaleca się też stosowania monoblocku dla tunerów peace.500. lepiej kupić pojedyncze konwertery gdzie każdy konwerter idzie jeszcze dokładniej ustawić..

Ja mam 120 cm czasza ( Śląsk) dwa quady zez na Astrę odbiornik między innymi Peace 500 i żadnych problemów z odbiorem zarówno Astry jak i HB

Problemy z ustawieniem niektórych kanałów HD mają i wspomniane tunery cyfry jak i tunery nk-.. A anteny Sat 60 cm od razu lepiej wyrzucić na złom niż bawić się w jej montaż ja przynajmniej takich anten nikomu nie montuję..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi się nowy układ kanałów bardzo podoba.

jedyne do czego można się przyczepić to lokalizacja Discovery, ale podejrzewam, że jest to wynik jakiegoś porozumienia z dystrybutorem (że ma być wcześniej na liście)

wszystkie kanały działają prawidłowo, zarówno na pace jak i sagemcom.

dla mnie super, czekam tylko do 11.11 i moje dzieciaki będą mogły oglądać minimini w hd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ten Discovery trafił na niewłaściwe miejsce. Myślę, że Tele 5 też nie powinno się znajdować wśród kanałów informacyjnych. Ogólnie lista na plus, dużo pozostawionych wolnych przestrzeni na nowe kanały, nie trzeba więc jej będzie za dużo modyfikować w najbliższym czasie. Ciekawi mnie tylko, czy duble kanałów C+Cyfrowego stacje od 14 do 19 zostaną po uruchomieniu regularnego przekazu w HD, czy znikną pozostając tylko na swoich "głównych" pozycjach? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma też taki objaw, że pobrało mu listę kanałów pod SD, nie HD? Szwagra tuner PVR, ten kompatybilny z spliterami.

Jeśli dzisiaj Twój dekoder nie woła o zmianę oprogramowania to będzie ono nadawane w piątek od 9.00. Na razie oglądaj kanały HD od 250 numeru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem, że po zmianie parametrów i wyszukaniu nowej listy nie działają niektóre kanały np. HBO z poz. 30

Po zmianie tego "pidu" nie działają (brak sygnału) wszystkie kanały z wysokiej częstotliwości:

- 12265.00 (HBO HD i Foz life HD)

- 12284.00 (np. TVP sport)

- 12322.00 (Sport Klub)

Zmieniłem tylko na satelitę INNY oraz PID.

Co może być przyczyną

Po zmianie na satelitę z Hotbirda (w ustawieniach parametrów odbioru) wyszukuje "starą" listę (tj. kanały HD na kanałach 250 i wyżej) i wszystko śmiga.

Posiadam pakiet full.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...