Skocz do zawartości

Piłka nożna: Reprezentacja Polski


Gość Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jędrzejczyk będzie grał dziś na środku, a na wahadle Piszczek. To raczej oczywistość.

Dla Nawałki jednak nie oczywistość. Pewno chodzi o wyprowadzenie piłki z obrony. Po zejściu Piszczka nie było go w ogóle. Ale Jedzą na wahadle to jakiś kosmos. Zapewne Błaszczykowski ma tam grać... Ale się nie zapowiada, że będzie w formie, ba... czy w ogóle zacznie grać. Rybka fajnie zagrał... Pod koniec sił brakło, ale zapier... Cały mecz. Podsumowując... Piszczek na wahadle... Sporo jakości do przodu i zabezpieczona prawa strona, ale... Nie ma kto piłki pociągnąć z obrony wyżej. Zostaje na wahadło Bereszyński i Kędziora jak Kuba będzie niedysponowany.

 

A kogo widzicie na wymianę za Rybusa? Moim zdaniem Kurzawa jest za wolny, aby to ogarnąć.

Edytowane przez eLBeG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jest tam czołowym napastnikiem. :)

@Mad

Cały czas się będę upierał, że to nie jest(jeszcze?) gracz formatu reprezentacyjnego. Przecież on w naszej lidze strzelił całe 20 goli, w tym w najlepszym sezonie 11 i przegrywał rywalizację z Robakiem. Mimo wszystko wyżej cenię Niezgodę, który też zrobił ogromny postęp. Ogólnie widać jakie mamy rezerwy. Jak nie może grać Milik, to jesteśmy w czarnej duszy.

Niezgoda nie rozwinął się w Legii tylko w Ruchu, możesz nie zaczynać przepisywać Legii że wyprodukowała kolejnego dobrego piłkarza bo w szkoleniu młodzieży leżą i kwiczą Edytowane przez Globus903
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Piszczek na środku, a Jędrzejczyk na wahadle to jest jakaś abstrakcja. Wyprowadzać piłkę mówisz @eLBeG? Tylko, że jak gra na ŚO to nie za dobrze mu to wychodzi. Tracił piłkę i źle zagrywał. Do tego w obronie dostawał piłki za kołnierz.

Błaszczykowski na rekonwalescencji w Polsce, co wyraźnie nam mówi, że w klubie już nie pogra. Czyli forma na MŚ będzie treningowa, a nie meczowa. Krychowiak przy spadku WBA zostanie pewnie przyspawany do ławki. Po co ma grać wypożyczony skoro trzeba budować ekipę na Championship. Grosicki znowu zacznie po meczu myśleć jakie to straszne miejsce 2 liga angielska dla takiej gwiazdy jak on. Piłkarza, który co jakiś czas jest w stanie zagrać dobrze max 60 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Milik wraca do dobrej formy i gra duzo ostatnio . To swietna wiadomosc przed Mundialem oby tylko zdrowie wytrzymalo. 

Wilczek,Teo i Swierczok cos tam ostatnio strzelaja ciekawe na kogo postawi Nawalka a jest jeszcze Kownacki.

 

No i  ciekawi mnie czy grajacy ostatnio Bednarek sie zalapia do kadry.

 

Blaszczykowski zagral dzis 75 minut z Hamburgiem ogladal ktos ten mecz? jak zagral?

Edytowane przez fillion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pojadę klasykiem: A gdzie jest Adrian Mierzejewski? :D

@Alf, Stępiński, to nie jest poziom Reprezentacji. Na Niezgodę przyjdzie jeszcze czas. :) Zresztą ta kadra jest tak szeroka, że nie należy jeszcze brać się za oceny. :) Poczekajmy kogo Nawałka zabierze na zgrupowanie. :)

Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrian Mierzejewski? :D

Jego to już w ogóle nie brałem pod uwagę, chyba za późno na jego powołanie, a szkoda. 

 

Wielu pewnie będzie wypominało Nawałce jeśli nam się na mundialu nie powiedzie, albo zawiodą ci, którzy grają na pozycji Adriana, a w trakcie sezonu grzali ławę, byli kontuzjowani lub mieli inne problemy w swoich klubach. 

 

Żal tym bardziej, bo gość jest w gazie, niedawno wybrany MVP sezonu, nawet Borek ostatnio gdzieś tam mówił, że natknął się na broszurę najlepszych piłkarzy na Kontynencie Azjatyckim, gdzie właśnie wśród tych najlepszych znalazł się Polak. Adrian miał przede wszystkim styczność z futbolem japońskim/koreańskim/chińskim w ramach AFC Champions League gdzie często błyszczał, a przecież Japończyków mamy w grupie.

 

Zresztą polecam kiedyś wejść w jego konta w mediach społecznościowych i poczytać komentarze Turków, Saudyjczyków i innych Arabów, jakie ma u nich poważanie. Co drugi komentarz to "Adrian wróć do nas" więc nie ma przypadku w tej opinii, że gdziekolwiek Adrian nie zagrzałby miejsca tam się sprawdzał.  

@Alf, Stępiński, to nie jest poziom Reprezentacji. Na Niezgodę przyjdzie jeszcze czas.

Dlaczego? Przecież Niezgoda to rówieśnik Stępińskiego. 

 

Szczerze mówiąc dla mnie 5 bramek we Włoszech znaczy więcej niż 20 bramek Wilczka w Danii czy inne 20 każdego innego Polaka w Ekstraklasie, bo Stępiński rywalizuje tam z obcokrajowcami, którzy pojadą na MŚ. 

 

Pamiętam przygodę Wilczka w Carpi i nawet ten epizod pokazał, że to nie jest piłkarz na wielką piłkę, no a ten Stępiński strzelał w tym sezonie bramki drużynom w których grają obrońcy naszych grupowych rywali: Zapata czy Koulibaly. 

 

Co więcej strzelał bramki jako joker, a to ważna zaleta, bo raczej trudno sobie wyobrazić żeby ktokolwiek miał rywalizować z Lewandowskim o wyjściowy skład. Potrzebujemy więc fighterów lub spryciarzy na ostatnie 10-15 minut. Kto widział ostatni mecz Crotone kiedy wszedł w ostatnich minutach meczu, w sytuacji kiedy jego drużyna miała nóż na gardle, a on zachował zimną krew strzelając bramkę z niczego (bodaj po aucie) wie do czego piję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt się nie upomina o Romanczuka? :) Cieszy obecność Szymańskiego, choć nie wierzę w jego wyjazd na mundial. Niezgoda ma problemy z plecami, więc nie wiadomo czy to nie zaważyło. Też uważam, że Stępiński to nie jest poziom reprezentacji, podobnie jak Kownacki, ale z braku laku.  Ogólnie szału nie ma, od biedy można sklecić pierwszą jedenastkę(pod warunkiem braku kontuzji), ale rezerwowi nie powalają. Oczywiście z wyjątkiem rozrywkowego Peszki, który chyba pojedzie jako nasza maskotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak Niezgody i Stępińskiego. 

 

Kogoś jeszcze brakuje? Bo tak na gorąco to zawsze ciężko mi sobie przypomnieć.

 

Co ludzie mają z tym Niezgodą? Sam jestem kibicem Legii, uważam JN za niezłego napastnika, ale gdzie on do kadry? Niech strzeli chociaż 20 goli w jednym sezonie w naszej Ekstraklasie, a wtedy powinno się go sprawdzić. Na razie choćby taki Piątek bardziej zasłużył (i jak widać nagrodę dostał, na mundial i tak nie pojedzie ale wyróżniony jest).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że Stępiński to nie jest poziom reprezentacji, podobnie jak Kownacki, ale z braku laku.  

Z braku laku to Nawałka powołał z 80% piłkarzy na czele z Błaszczykowskim i Krychowiakiem. Tego typu osobniki w tym momencie to też nie jest poziom reprezentacji:

 

https://www.transfermarkt.pl/jakub-blaszczykowski/leistungsdaten/spieler/29835

http://transfery.info/113990,krychowiak-w-najgorszej-jedenastce-sezonu-premier-league

 

A jeśli dodamy do tego piłkarzy, którzy nie urywają czterech liter nawet w Ekstraklasie, lidze której mistrz Polski dostaje bułę od klubów z Kazachstanu i Mołdawii, a poziom rozgrywek to co tygodniowa dostawa beki w mediach społecznościowych, gdzie już nawet zagraniczny twitter kręci bekę z kopaczy Ekstraklasy... to to wszystko wygląda naprawdę mało optymistycznie. 

 

Nawet na pozycji bramkarza z której zawsze słynęliśmy nie wygląda to zbyt wesoło. Fabiański to bramkarz prawdopodobnie spadkowicza Premier League, a Szczęsny to jednak tylko rezerwowy bramkarz Juventusu (ostatnio nie dostał swojej szansy nawet w finale Pucharu Włoch, gdzie w ostatnich latach zawsze bronił bramkarz rezerwowy). Pozostali to Skorupski - jeszcze głębszy rezerwowy i odkurzony Białkowski po przejściach, bramkarz mimo wszystko z niższej ligi. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co Cię dziwi. Swojego zaufanego żołnierza miał nie wziąć Adam Nawałka? :D Z choinki zapachowej się urwałeś?

Naczelny alkoholik reprezentacji ;)

 

Fajnie, że wreszcie Piątek dostał powołanie i mam nadzieję, że na mundial pojedzie. Dziwi za to brak Mierzejewskiego. 

Ja bym jeszcze zamiast takiego Białkowskiego czy Skorupskiego powołał Arka Malarza. Na występ nie ma szans, tak samo jak i Ci dwaj, ale myślę że na takie wyróżnienie zasłużył, jest w dobrej formie, a młodszy nie będzie i drugiej szansy może nie być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby po co miałby Arek tam jechać ? Nie powołuje się prawie 40 letnie bramkarza jak tego 3, 3 bramkarz jedzie na wakacje i nie ma po prostu to sensu. Niby jakie zaskoczenie brak Mierzejewskiego ? Nie pasuje do koncepcji to nie ma było o tym wiele razy.

 

Ale co do ogółu, to reprezentacja nie jest zbiorem najlepszym piłkarzem tylko  zbiorem piłkarzy którzy tworzą najlepszą drużynę i jedno wcale nie równa się drugiemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co do ogółu, to reprezentacja nie jest zbiorem najlepszym piłkarzem tylko  zbiorem piłkarzy którzy tworzą najlepszą drużynę i jedno wcale nie równa się drugiemu.

Selekcjonerzy popełniają też błędy. Nawet ci najlepsi. 

Niby po co miałby Arek tam jechać ? Nie powołuje się prawie 40 letnie bramkarza jak tego 3, 3 bramkarz jedzie na wakacje i nie ma po prostu to sensu. 

Czyli Skorupski miałby roczne wakacje z jedną weekendową przerwą na mecz Romy i kilkutygodniowym wypoczynkiem w Rosji i okolicach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak ale nie chodzi o błędy ale o to na czym polega praca selekcjonera generalnie trenera. A tym bardziej u nas tak naprawdę 13-14 max 15 piłkarzy ma znaczenie bo resztę w zasadzie można wylosować. 

Ja zawsze wychodzę z założenia, że w każdej formacji powinien być jeden zawodnik do 21 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to w ogóle nie rozumiem całej tej dyskusji o powołaniach i tego kto pojedzie, a kto nie. Przecież każdy z Nas doskonale zna trenera Nawałkę i wie, że podczas turnieju zagra 15-16stu zawodników, a reszta będzie tam tylko po to, aby zapełnić resztę niezbędnych miejsc. Dlatego nie ma kompletnie różnicy czy będzie to Peszko, czy Mierzejewski, czy Rzeźnikiewicz z Kartoflisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alf nie wiem co ma do umiejętności Fabiańskiego to, że może spaść do niższej ligi. Przed Euro też były problemy. Trzeba pamiętać, że reprezentacja to nie klub i nie zawsze grają piłkarze o teoretycznie lepszych umiejętnościach. Musi się utworzyć drużyna i do tego dąży selekcjoner. Dla mnie powołania z przysłowiowej d.upy to Dawidowicz i Szymański. Chociaż w sumie wpisują się w strategię dania szansy, obejrzenia wszystkiego z bliska, potrenowania z Lewandowskim i spółką. Na MŚ grać nie będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alf nie wiem co ma do umiejętności Fabiańskiego to, że może spaść do niższej ligi. 

Spadek z ligi to dla mnie zawsze jest równia pochyła. 

 

Pokazuje to, że Fabiański nie jest lepszy niż 2 lata temu, bo gdyby był grałby w lepszym klubie, ale widocznie przez dwa lata nikt bardziej znaczący go nie chciał, a jego obecny klub stopniowo pikował w dół razem z Łukaszem na pokładzie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...