Skocz do zawartości

Zmiany na transponderach TVP (Astra 1KR, EuroBird 3)


RafiX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Aż sprawdziłem i na TVP Historia EPG wyświetla się bez najmniejszych problemów. Czyżby mój tuner od TNK HD był takim doskonałym sprzętem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może jest problem z czasem na transponderze, bo pasek informacyjny o programie (m. in. pozycja obecna i następna) podaje w tej chwili (17 z minutami) pozycje z godziny 1 z minutami... Natomiast pomimo tego program tygodniowy pokazuje się poprawnie, a także podgląd EPG na kilku kanałach jest prawidłowy, jeśli nie liczyć tego migotania. No cóż, stary tuner, to pewnie soft nie ze wszystkim sobie radzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem coś nagrać z TV Polonia robiąc uprzednio rezerwację przy pomocy owego EPG. O wyznaczonej godzinie tuner (Humax PVR 8000) i owszem się włączył, ale nagrywania nie zaczął. Sprawdziłem parametry rezerwacji i okazało się, że nazwa zarezerwowanego programu nie została odczytana z EPG. Czyli tuner wiedział, że ma coś nagrywać tylko nie wiedział co; a właściwie pod jaką nazwą to coś zapisać. No to niech "testują" dalej to EPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei Ferguson DF9000 zapamiętuje czas nagrywania i nagrywa, ale potem program występuje pod złą nazwą. Wydaje mi się, że czas nagrania był pobrany z EPG tygodniowego a nazwa pliku pochodzi z tego EPG które pokazuje się w pasku info o programie (pozycja aktualna i następna).

 

Z ciekawości podłączyłem Skymaxa SX771ST i on pokazuje godziny programów prawidłowo, ale pozycje są puste tzn. nie ma nazw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już też nie widzę (od kilku dni), z tym że co ciekawe, Ferguson DF9000 pokazuje jakąś pozycję aktualną i następną wziętą z sufitu sprzed kilku dni, i nie można powiedzieć że to pamięta bo po całkowitym wyłączeniu zasilania ma to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EPG na Astrze powrócił, ale jest jakoś dziwnie, tzn. niby EPG jest, ale niektórych pozycji brakuje. Przykład: na TVP Info jest EPG na sobotę tylko do 4 rano, później nie ma nic i następne wpisy są dopiero od niedzieli od 7 rano. Na TVP Historia za to jest EPG tylko do dzisiaj do 19:05 a późniejsze wpisy są dopiero od soboty o 12:00, itd..

TVP chyba jeszcze nigdy nie nadawało EPG skoro takie problemy z tym mają :roll: W końcu na Hotbirdzie nie muszą nic z EPG kombinować bo nadają na transponderach platform cyfrowych, które pewnie same dodają EPG ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj mam dziwne problemy z odbiorem kanałów TVP FTA z Astry tj. TVP Info, Historia, Kultura. Tuner Ferguson FX 6600 cały czas się resetuje odbierając te programy, to znaczy odbiera je przez kilka czy kilkanaście sekund, następnie zamraża się obraz ale jest jeszcze dźwięk, po kilku następnych sekundach całkowite wyłączenie, następnie restart z kilkusekundowym odbiorem ostatnio włączonego kanału i tak w kółko. Pozostałe kanały z Astry 19,2 jak również z H-B i Astry 23,5 odbieram normalnie.

Co może być przyczyną, czy nie jest to jakaś awaria transpondera lub zmiana parametrów nadawania?

Jeszcze jedna informacja. Doświadczalnie usunąłem kanał TVP Info i chciałem go ponownie wyszukać na tej samej częstotliwości lecz nie został znaleziony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EPG na Astrze (19°E) chyba już się wyprostowało — na wszystkich kanałach jest na 4 dni i wchodzi w miarę szybko. Ale TV Polonia z Eutelsata W3A (7°E) ma EPG na cały tydzień; a może i na dłużej, bo mój humax widzi tylko 7 najbliższych dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodać też należy, że jeśli EPG działa, to wczytuje się dość szybko - może to przypadek, ale dziś program dla TVP Kultura wczytał się zanim zdążyłem nacisnąć przycisk EPG na pilocie po zmianie kanału :-) Tak czy inaczej, na pewno działa to szybciej niż dla TVN z transpondera TVN(7) czy TVP1/2 z transpondera Cyfry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie przyczyna szybszego wczytywania się "EPG" na kanałach "TVP" z "Astry", niż na kanałach "TVNu" na "Hot Birdzie", czy innych z oferty naszych platform jest prosta - w "EPG" na kanałach "TVP" z "Astry" z tego co przed chwilą potwierdziłem na moim "Globo HD S1" NIE MA pełnych opisów poszczególnych audycji, a tylko nazwa i rok produkcji oraz ewentualnie nazwisko reżysera przy widowiskach, więc na "Hot Birdzie" może i "EPG" wolniej się ładuje, ale jest DUŻO lepsze pod względem zawartości !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Wakacje są, pewnie im się nie chce :D. Jeżeli EPG na dobre wystartuje (mam nadzieję, że i u mnie kiedyś będzie się wyświetlał poprawnie), to najpewniej najwcześniej na jesieni.

 

Uważam, że jeśli im nie wychodzi, to lepiej zaprzestać nadawania, które wprowadza w błąd.

Natomiast nie sądzę, żeby sprawa była aż tak skomplikowana, żeby nie można było sobie z tym poradzić w rozsądnie krótkim czasie, o czym świadczy powszechność i powszechna bezbłędność informacji przesyłanej przez EPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...