Skocz do zawartości

Zmiany na transponderach TVP (Astra 1KR, EuroBird 3)


RafiX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O, ciekawe :D! Może W KOŃCU włączą normalne "EPG" też na "Astrze", tzn. podobno "EPG" na kanałach "TVP" na "Astrze" jest nadawany od dłuższego czasu (chyba od próby uruchomienia "platformy TVP"), tylko w technologii "NDSa", której większość tunerów niestety nie obsługuje...

 

W ogóle ktoś może to potwierdzić, tzn., że "TVP" nadaje w tej chwili na "Astrze" "EPG" w technologii "NDSa", bo ja tylko o tym czytałem kiedyś???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie TVP w ogóle nie nadaje EPG.. wyłącznie przez Internet. Ten system o którym mówicie to MediaHighway.

Zastanawia mnie natomiast teletekst(rany.. kiedy ja ostatnio z tego korzystałem) TVP Sport. Dostępny jest wyłącznie na Astrze i doskonale widać która platforma satelitarna korzysta z Astry do odbioru i dystrybucji kanałów TVP - żadna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do teletekstu na "TVP Sport" z "Hot Birda", tzn. z prośbą, żeby go udostępnili, to ja nawet pisałem w tej sprawie maila jakiś czas temu do "TVP", napisałem na "forum.tvp.pl" i napisałem do "Cyfry+".

 

Na maila, ani na "forum.tvp.pl" nie dostałem żadnej odpowiedzi, a z "Cyfry+" odpisali:

 

Aktualnie nie posiadamy żadnych informacji o dostępności teletekstu dla kanału "TVP Sport".

 

Może by "Satkurier" zapytał kogoś z "TVP", albo rzeczniczkę "Cyfrowego Polsatu" (bo to oni przecież odpowiadają za przekaz "TVP Sport" dla "CP" i "Cyfry+") o ten teletekst na "TVP Sport"???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie natomiast teletekst(rany.. kiedy ja ostatnio z tego korzystałem) TVP Sport. Dostępny jest wyłącznie na Astrze i doskonale widać która platforma satelitarna korzysta z Astry do odbioru i dystrybucji kanałów TVP - żadna :D

Jakby w odpowiedzi na ten zarzut na transponderze Grupy ITI (11,508V) dorzucono wczoraj teletekst dla TVP Sport ;) Osobną bajką jest fakt, że dorzucono go źle i nie każdy tuner identyfikuje go jako teletekst, ale przykładowo na karcie DVB jeśli poprawię informacje o PID TXT ręcznie, to działa ;)

 

Co do szybkości emisji EPG, to na 7°E EPG leci z prędkością ok. 200 kbit/s. Ściąga się szybko, bo jest tam mało pozycji, tylko 214 elementów dla 1 kanału (386 kB danych). Dużo szybciej nadaje EPG CYFRA+ (blisko 2 Mbit/s z 10,796V), tylko że w EPG CYFRY+ jest 17421 pozycji dla 121 kanałów (jakieś 6,5 MB danych). Wolniej EPG emituje n, ale też szybciej od TVP - jakieś 600-700 kbit/s (z 11,449H). Tam jest aż 28686 pozycji dla 113 kanałów, łącznie ponad 13 MB danych.

 

Na Astrze EPG brak, nie ma go także w standardzie NDS/MediaHighway ani jakimkolwiek innym. Nic mi także nie wiadomo o tym, aby miało się pojawić normalne EPG w DVB (nie słyszałem, żeby mieli 16 maja je odpalać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby w odpowiedzi na ten zarzut na transponderze Grupy ITI (11,508V) dorzucono wczoraj teletekst dla TVP Sport ;) Osobną bajką jest fakt, że dorzucono go źle i nie każdy tuner identyfikuje go jako teletekst, ale przykładowo na karcie DVB jeśli poprawię informacje o PID TXT ręcznie, to działa ;).

 

Mój "Globo HD S1" tego teletekstu nie wykrywa niestety :( ...

 

"EPG" na "TVP Polonia" z "Astry" też nie zauważyłem (na "Globo HD S1") :( ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam obecność telegazety TVP Sport na 11508V na HB. Na Arivie 100E działa bez problemów.

Póki co TVP nadaje EPG wyłącznie na W3A.

 

@Mr. Orbita: Nie wiedziałem że EPG aż tyle zajmuje.. pewnie nikt nie pomyślał o tym, że tekst się dobrze kompresuje. Zdziwiłem się dlatego, że pierwszy raz zobaczyłem tygodniowe EPG załadowane w ciągu 8 sekund na Arivie 100E(!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam :D! Mój "Globo HD S1" wyświetla nawet w tym "EPG" polskie znaki bez żadnego problemu :D! Uzupełnię też, że "EPG" jest również na kodowanych w "NDS" "TVP1", "TVP2" i "TVP HD" (co ciekawe tutaj możliwy jest odbiór dźwięku :D ).

 

Brak "EPG" za to na "TVP Sport", a "TVP Seriale" z "Astry" nie mam na liście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Seriale też są, widać że jeszcze testują, bo momentami lecą dziwne rzeczy :D Dla TVP Polonii ściągnęło w EPG trzy puste pozycje, dwie z datą 2017 rok i jedną na 2033 rok. W TVP HD w drugą stronę - z 1944 roku. Na TVP Seriale oraz TVP 1/2 momentami też kilka błędnych, przedział od 1904 do 2035 roku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak myślę o tym i zastanawiam się co ich tak nagle "napadło" z tym "EPG" i to nawet na kanałach kodowanych, czego nie zrobili za czasów odpalania "platformy TVP", a wtedy była do tego najlepsza okazja???

 

Może w dalszej perspektywie pójdą dalej i zrobią W KOŃCU to co postuluję, czyli zmienią system kodowania i zaczną dystrybuować karty "TVP" dla opłacających abonament :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u wszystkich EPG wyświetla się poprawnie? Na moim starym DATCOMie są godziny emisji, ale zamiast tytułów i opisów są jakieś niepełne kółka, czy łuki. Na wszystkich innych kanałach, gdzie jest EPG wyświetla mi poprawnie, tylko z tp TVP nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na "TVP Polonia" z "Astry" na "Globo HD S1" wygląda to w tej chwili tak, że każda audycja ma tylko tytuł + ewentualnie numer odcinka w przypadku serialu i rok produkcji, a w przypadku widowisk (np. kabaretów) zamiast np. "Rok produkcji 2011" jest podane nazwisko reżysera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło się epg na astrze na kanałach: TVP Info, TVP Polonia, TVP Kultura, TVP Historia ;d

 

Chwilowo nie ma EPG dla TVP Historia (pozycja obecna/następna), ale można wyświetlić program na dziś i jutro. Coś chyba się jednak dzieje nie tak, bo na Fergusonie przy wyświetlaniu EPG na kilka godzin naprzód co kilka sekund pozycje bardzo szybko się przewijają, taki efekt migotania - i potem znów jest na kilka sekund dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...