Skocz do zawartości

Zmiany na transponderach TVP (Astra 1KR, EuroBird 3)


RafiX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wróciło EPG a wraz z nim restarty na fergusonach FX i innych tunerach o czym można przeczytać na różnych forach lecz TVP ma to gdzieś. Jak się nie wie jak załatwić temat to się do niego nie zabiera.

Proszę ewentualnie udostępnić program TVP INFO i TVP Historia na H-B jako FTA a wtedy nie będzie potrzeby odbierać ich z Astry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj zauważyłem na "TVP Kultura" i "TVP Historia" z "Astry" pojawienie się identyfikacji napisów "DVB". To samo jest też na "TVP1", "TVP2" i "TVP HD" z transpondera "TVP", kodowanych w "NDS" (niestety identyfikacji napisów "DVB" brak jak na razie na tych trzech kanałach z "Hot Birda").

 

Edycja: Po sprawdzeniu identyfikacja napisów "DVB" pokazuje się też na "TVP Polonia" i "TVP Sport" z "Astry" (na "TVP Info" identyfikacji nie ma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Przed chwilą (około 14:40) zaobserwowałem chwilowe na szczęście zakodowanie "TVP Info" na "Astrze" (pojawił się komunikat "program zakodowany" i na liście systemów kodowania pojawił się "Videoguard"). Teraz już wszystko wróciło do normy, ale mam nadzieję, że to nie zwiastuje, że np. od pierwszego stycznia "TVP" zrobi noworoczny "prezent" dla widzów, w postaci zakodowania na stałe "TVP Info" z "Astry"???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończono trwającą ponad 10 lat umowę wynajmu powierzchni satelitarnej dla TVP na pozycji Eutelsat W3A (7°E).

Wyłączono m.in minipaczkę z częstotliwości. 11189 MHz, pol. V, SR 6666, FEC 3/4, DVB-S/QPSK,która zawierała kanały Belsat TV,INT 6 oraz TV Polonia.

 

zródło sat-charts.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Na kanałach z paczki TVP już prawie codziennie jest problem z EPG a i wnikliwa obserwacja kiedy EPG "sypie się" dała mi odpowiedź (prawdopodobnie) w jakich okolicznościach tak się dzieje. Dziwne, że mega specjaliści z TVP nie zauważyli tego przez prawie rok, bo mniej więcej od roku jest problem z EPG i restartami tunerów (bądź innymi niemiłymi zachowaniami).

 

Zauważyłem, że jeśli w EPG (nawet jak "dobrze" działa w danej chwili) na jakimkolwiek kanale z paczki TVP pojawi się audycja która trwa 0 minut (początek i koniec jest zapisany na tę samą godzinę) - najczęsciej jest to "Zakończenie programu" to w momencie kiedy nastąpi godzina na którą jest wpisana audycja z czasem 0 minut następuje "zawieszenie" EPG na wszystkich kanałach. Kilka razy zwróciłęm na to uwagę i zawsze jak sprawdzałem to się potwierdzało.

 

Ciekawe kiedy na to wpadną goście z TVP, bo to co sie dzieje tam to jest kpina z abonentów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jeszcze gdyby tam przerzucili z "Astry" "TVP1", "TVP2", "TVP Sport", "TVP Seriale" i "TVP HD", to mieliby też miejsce dla "TVP Dokument", "TVP Regiony" i "TVP ABC".

 

Skoro nie mają zamiaru udostępnić dla normalnych ludzi kanałów kodowanych z "Astry", to powinni je stamtąd usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie do kiedy TVP ma umowę z Astrą? W sieci można znaleźć informacje o roku 2014. Tylko nie wiadomo czy do 2014 czy do 2014 włącznie?

Umowa była zawarta na 5 lat. Podpisana we wrześniu 2009 roku i zawiera opcję na wynajem kolejnych transponderów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Kanałów z Astry moim zdaniem nie usuną prędko, bo są one wykorzystywane jako dosył do kablówek. TVP musiałaby wykupić miejsce na innej pozycji, bo nie każdy operator jest zainteresowany dosyłem po świetle. HotBird jest dość mocno zapchany a pozostałe satelity są nazwijmy to ogólnie "egzotyczne" (może poza 4,9E skąd dosył zapewnia m.in. Discovery) więc najlepszym rozwiązaniem jest Astra, na której chyba nadal wciąż dużo wolnego miejsca jest po niemieckim analogu dlatego TVP mogłaby mieć dodatkowy transponder i całą ofertę na Astrze. Alternatywą mogłoby być porozumienie TVP z jakąś platformą i zamiast systemu kodowania NDS byłyby karty do TVP np. w Conaxie. Tylko pewnie z NDS też jest umowa na dłuższy czas podpisana i koło się zamyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...