Skocz do zawartości

Zmiany na transponderach TVP (Astra 1KR, EuroBird 3)


RafiX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Masz rację. Tak samo niepotrzebne na Astrze są TVP 1, TVP 2, TVP Sport i TVP HD, które i tak są zakodowane. Kanały kodowane powinny wylądować na Eutelsacie a ogólnodostępne powinny zostać na Astrze w znacznie lepszej jakości. Największa pikseloza jest na Belsacie ale to mnie nie martwi bo tego kanału w ogóle nie powinno być na Astrze. Teraz na Belsacie emitowany jest program Wojciecha Cejrowskiego, który jest rozciągnięty w pionie (takie pseudo 16:9 bez WSS). Logo ma naturalny rozmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Na TVP Kultura zauważyłem, że co kilka minut na dole ekranu pojawia się pasek z informacją:

W nocy z 22 na 23 listopada między godziną 24:00 a 06:00 nastąpi przerwa w nadawaniu programów TVP na satelitę Astra i W3A . Przepraszamy za utrudnienia .

Zachowałem oryginalną pisownię z błędami interpunkcyjnymi. Podejrzewam, że ktoś pisał ten komunikat w pośpiechu ponieważ zawiera błędy i nie było żadnych zapowiedzi, że taka przerwa nastąpi. Podejrzewam, że nastąpi dziś w nocy i komuś pomyliły się miesiące. Okaże się za niewiele ponad godzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co była ta przerwa, bo teraz przed sekundą "TVP Kultura" chodziła jak złoto :D???

 

Według mnie ta przerwa może być związana z planowanym startem "TVP Seriale" (szykują na nią miejsce :D )...

 

Z tego miejsca pozwalam sobie wystosować odezwę do techników satelitarnych "TVP": "Szanowni Państwo ! Wystarczy przenieść Belsat na W3 i sprawa załatwiona !" :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na transponderze TVP na Eutelsacie W3A pojawił się Biełsat. Może w końcu zrezygnują z przekazu na Astrze i dzięki temu chociaż trochę poprawi się jakość pozostałych kanałów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Bo kiedyś był wspaniały pomysł stworzenia platformy cyfrowej TVP. Pan Farfał miał świetny pomysł, nawet ogłoszono oficjalnie medialnie start tej platformy w TV, pokazano dekodery, miały być karty kodowe, ludzie pokupili odbiorniki HD, aby odbierać telewizję cyfrową, kanały podstawowe za free i co wyszło? Nic lobby TVN i Polsatu nie pozwoliło na start platformy która byłaby dla nich zagrożeniem. Wynajęli nawet transpondery na Astra1. Farfała odsunęli i zakodowali platformę cyfrową. Jeden transponder 10773H oddali. Tak się robi w Polsce przekręty....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Działają wam kanały TVP z Eutelsata?

Od kilku godzin nie mam w ogóle sygnału.

 

Za to złapało przekaz "POL-49 KATOWICE", więc raczej antena jest dobrze ustawiona :?

image244897.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Od kilku/kilkunastu dni (nie wiem dokładnie od kiedy) na transponderze TVP z Astry jest źle ustawiony zegar - o 1h do przodu.

Sprawia to problemy przy nagrywaniu z tego transpondera, w tunerach synchronizujących zegar automatycznie, bo funkcja PVR zaczyna świrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku/kilkunastu dni (nie wiem dokładnie od kiedy) na transponderze TVP z Astry jest źle ustawiony zegar - o 1h do przodu.

Sprawia to problemy przy nagrywaniu z tego transpondera, w tunerach synchronizujących zegar automatycznie, bo funkcja PVR zaczyna świrować.

Faktycznie zapomnieli przestawić, ale teraz przestawili i chodzi punktualnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo mi się coś przywidziało, albo TVP każe przeprowadzić się operatorom na Eutelsat W3A jeśli chodzi o kanał TVP Polonia.

 

Z tego co pisze "Satkurier" (https://satkurier.pl/news/65090/7e-od-27 ... lonia.html), to będzie inaczej, czyli "kablówki" będą się musiały przełączyć, jeśli chodzi o odbiór "podstawowych" kanałów (czyli jak rozumiem "TVP1" i "TVP2", bo one "lecą" w "MPEG4") z "W3" na "Astrę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...