Skocz do zawartości

Zmiany na transponderach TVP (Astra 1KR, EuroBird 3)


RafiX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na antenie 80cm, na Ferdku 6318 wskazuje 80-90%.

 

to tobie wiecej pokazuje jakości niż mi tez mam ferdka 6318 i najwiecej pokazuje mi jakości 70%, dodam, że mam antene 80 cm, przełącznik DiSEqC na 2 satelity 13E & 7E, konwertery single, ustawiane miernikiem jak juz wspominałem.

 

Dziś podczas dużego zachmurzenia oraz silnych opadów deszczu spadało do 50-60% ale nic nie przycinało.

 

To ja wczoraj pod czas silnych opadów deszczu dzieje sie tak ze ze mam 50% a jak juz spadnie jakosc do 40% to robi stop klatkę obraz sie zacina lub pokazuje 0% :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca jestem przekonany, że ma to związek z pogodą. Dzisiaj, pomimo iż jest pochmurnie i leje deszcz odbiór z 7°E 11127MHz jest całkowicie poprawny. Zaobserwowałem też, że sygnał ten potrafi spaść z poziomu dobrego do poniżej krytycznego w przeciągu minuty (kilku minut) mimo iż pogoda w ogóle nie uległa zmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słaby sygnał na 11127Mhz to fakt i chyba wszyscy są co do tego zgodni. Natomiast nie można przyczyn słabego sygnału wyjaśniać potrzebą wykorzystania pojemności na inne potrzeby. Jakość techniczna sygnału, a treść jaką sobie TVP tam nadaje to są dwie osobne sprawy. Bez urazy, ale to co napisałeś jest bez sensu. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jest właśnie na odwrót - bez problemu mam sygnał na TVP Polonia i dosyłach, za to ciężko czasami "wskoczyć" na paczkę TVP - tak jakby konwerter potrzebował dłuższej chwili na dopasowanie do sygnału. Czasem nie ma z tym problemu, a czasem trzeba poczekać nawet kilka minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między 11,127 GHz i 11,172GHz jest 45MHz odstępu. Zatem o zakłóceniach nie ma mowy. Po prostu teraz będzie potrzebna pojemność. Skoro oficjalnie feed dla kablówek jest z Astry, to mogą na W3A wyłączyć chwilowo sygnał.

 

Właśnie przed świętami pisali w mailu, że oficjalny feed TVP w MPEG2 do kablówek idzie z W3A i tak zostanie do końca czerwca 2010r. Dzwoniłem jeszcze osobiście do gościa w TVP, żeby się upewnić, czy faktycznie wyłączą Astrę jeszcze przed świętami, to gość arogancko mi odparł, "żebym sobie kupił talerz na 7*E i stamtąd ciągnął". A teraz kolejny mail, że wyłączają przekaz na W3A, decyzje TVP naprawdę robią się żałosne! Ja rozumiem, że potrzebują pojemności do przekazów w sobotę i niedziele, ale jest tyle innych satelit, jakby nie można było wydzierżawić pojemności na 2 dni na innej pozycji. Ciekawe co by było, gdyby TVN powiedział kablówkom, przenoście się na 2 dni na Amosa, bo na HB potrzebujemy pojemności na nasze feedy. Takie cyrki tylko w TVP, kiedy to się skończy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed świętami pisali w mailu, że oficjalny feed TVP w MPEG2 do kablówek idzie z W3A i tak zostanie do końca czerwca 2010r.

W takim razie mamy nową sytuację. Nie tak dawno TVP prosiła sieci kablowe o dostosowanie się do DVB-S2, gdyż z Astry jest oficjalny dosył. Tobie powiedziano, że z W3A. TVP z Astry rakiem się wycofuje, ale tylko z jednego transpondera. Dla Eutelsatu TVP jest dobrym klientem i z W3A tak łatwo publicznej nie wypuszczą. Tam są przecież stałe feedy. Co więcej, pojawiła się na W3A paczka TVP łącznie z TV TRWAM.

W świetle informacji, którą otrzymałeś, stoimy po prostu w rozkroku. Myślę, że przez weekend będą testy na żywym organiźmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działa wam paczka TVP na Eutelsat W3A (7E)??? Mi nie działa i zaczyna mnie to powoli irytowac nawet przekręciłem toche i poruszyłem konwerterem ale nic 0% jakości.

Sprawdzałem na satkurier Zmiany na orbicie 18.04.2010 napisane jest, ze Eutelsat W3A (7E): - na 11.180V SR=22000 FEC=7/8 wznowiono emisję paczki TVP. z tym ze umnie nic kompletna ćma czyzby pył wulkaniczny mi przeszkadzał czy co ale bez przesady ze tylko na ta paczke TVP, na drugiej paczce TVP tp B6 11,126V mam 60% jakości.

 

co moze byc przyczyna tego ze nie mam jakości na 11.180V SR=22000 FEC=7/8, moze ja juz wyłączyli czy cos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna korespondencja z TVP

 

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że z przyczyn technicznych 
sygnał z pakietem programów TVP z satelity Eutelsat W3A 
nie będzie dostępny do dnia 22 kwietnia 2010 r.

W powyższym terminie serwisy w MPEG-2 będą dostępne z satelity Astra 1Kr.

ASTRA 1Kr 
pozycja orbitalna 19,2° Wschód, transponder  nr 53, 
modulacja DVB-S/QPSK, system kompresji MPEG-2, 
częstotliwość 10 773 MHz, polaryzacja pozioma H 
symbol rate 22 Msymb/s, FEC 5/6, 

Telewizja Polska S.A.
Ośrodek Emisji i Reemisji

 

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo,
Uprzejmie informujemy, że z przyczyn technicznych z dniem 30 kwietnia 2010 r. 
sygnał z programami TVP nie będzie dostępny z satelity Eutelsat W3A

Telewizja Polska S.A.
Ośrodek Emisji i Reemisji

 

Chyba już koniec emisji TVP z Eutelsata W3A. Może w końcu dogadali się z Astrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że sygnał z Astry w MPEG-2 mogą wyłączyć w każdym momencie i nikt nie zarzuci im, że robią to niespodziewanie i po cichu - poinformowali przecież kablówki odpowiednio wcześnie, że sygnał zostanie wyłączony w kwietniu. To, że sprawa się przeciąga, niczego nie zmienia - termin już minął. Kto się nie przystosował - ginie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy kiedykolwiek wyłączą kanały w MPEG-2 z Astry, tak jak to szumnie zapowiadali? Może równocześnie z wyłączeniem ich na Eutelsacie?

Czyli co? Transmisja programów TVP z Astry 19,2*E ma być w DVB-S2/MPEG-4? Co w takim razie z posiadaczami tunerów SD? Nagle masa ludzi ma na siłę kupować tunery HD mając ,,zwykłe telewizory", żeby sobie np. TVP Historię obejrzeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, chodzi tu tylko o wyłączenie kanałów w MPEG-2, które są kodowane w NDS (o czym niektórzy komentujący swego czasu sprawę chyba nie wiedzieli, bo nie doczytali): https://satkurier.pl/news/52289/1-kwietn ... 19-2e.html Całkowitego wyłączenia MPEG-2 z Astry spodziewałbym się po starcie III muxa TVP i pokryciu 98%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...