Skocz do zawartości

Zmiany na transponderach TVP (Astra 1KR, EuroBird 3)


RafiX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie bardziej ciekawi sprawa przekazów, odkąd pozmieniali parametry nie mogę niczego złapać. Czyżby wozy jeszcze nie były przestawione na nowe SR? Skanowałem wszystkie częstotliwości podczas wejść na żywo w TVP Info i nic (poza TVP Polonią i Int6).

 

Jest używane nowe SR - 6666. Oczywiście stare 5700 też bywa (a nawet 2700).

Pojawiły się nowe nowe częstotliwości do dosyłów, np. 11180V (wczoraj wieczorem był aktywny).

Jeszcze nie mam kompletu częstotliwości które wykorzystują ;) Ogólnie może być problem z SR, wydaje mi się że mogą je dosyć często zmieniać. Zobaczymy jak to będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie używałem nowego SR - 6666 i wszędzie pustka, dzisiaj podczas Wiadomości również! Na 5700 również nic, nawet próbowałem zmienić FEC na Auto. Niestety nie mam tunera z blindscanem, więc fajnie by było gdyby ktoś mógł wypisać wszystkie częstotliwości jakie od teraz będą wykorzystywane na przekazach, łącznie nawet z PIDami (wprowadziłbym je sobie ręcznie na listę). Za to dzisiaj na Int6 można było oglądać fragmenty (?) TVP Sport. Czyżby to był dosył z imprezy już z logiem kanału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP obecnie korzysta z ośmiu "kawałków" o szerokości po 9 MHz (8x9 = 72), w związku z czym przypuszczalny rozkład częstotliwości powinien być mniej więcej taki:

11,126 V 6666
11,135 V 6666
11,144 V 6666
11,153 V 6666
11,162 V 6666
11,171 V 6666
11,180 V 6666
11,189 V 6666

Mogą być jakieś oboczności po 1/2 MHz, a także manewry z SR - zapewne wyjaśni się to w ciągu kilku najbliższych dni - trzeba będzie obserwować - teoria swoją drogą, a praktyka swoją ;)

 

FEC póki co 3/4 lub 7/8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnej metody czy zasady w dobieraniu SR nie ma :)

Przed chwilą były aktywne:

11152 V 2700

11156 V 2700

Częstotliwości są bardzo blisko siebie, więc nie można zastosować większego SR, gdyby np. 11156 było wyłaczone, to na 11152 można by było zastosować SR 6666.

 

 

Na Eutelsacie W3 także był TEST HD :D Ale już wyłączyli :/

Częstotliwość 11126V (obok TV Polonia i planszy testowej). Nie dałem rady nic odebrac, sygnał był za słaby, zrywało obraz. Co ciekawe na TV Polonia tez zrywało, technicy przeliczyli się, tyle kanałów i w dodatku HD (MPEG-4) na tak wąskim paśmie... posypało im się wszystko :lol: Amatorka ;)

 

EDIT: ooo, na Astrze dalej świeci TEST HD ;) Śmieszna plansza ;)

testhd019210773h2200020bt9.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Eutelsacie W3 także zauważyliśmy - akurat polowałem na dosyły i zaczęło mi rwać planszę testową mimo dobrego sygnału. Myślę sobie - coś namieszali - przeszukam - a tu TEST HD się załadował - wpadka techników ;) Jak zniknęło to pierwsza myśl - Astra. Skanuję i jest ;) Wniosek: nic się przed nami nie ukryje :lol: Śledzimy TVP :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT 19:53

Obecnie na 11126V (Eutelsat W3) w miejscu planszy testowej jest prowadzony dosył jakiegoś programu.

tv2008062319475300as9.th.jpg

Wygląda jak 16/9 :>

Jednak jakość jest taka sobie, czasem widać dorodne piksele.

 

Czy to był jakiś wywiad? Był tam reporter i widać było, że to jest bez żadnego montażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był zmontowany materiał/reportaż. Domyślam się (z dalszej części tego przekazu), że to był dosył materiału z TVP Rzeszów do TVP2 (w Warszawie).

 

Po zakończeniu tego dosyłu, zaczęto realizować dosyły dla TVP Sport (także jakiś reportaż).

 

Praktyka dosyć często spotykana, przez różnych nadawców. Nie raz widziałem przesyłanie materiału zmontowanego lub "surowego" z wozu transmisyjnego (lub lokalnego ośrodka) do "centrali".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieraz oglądałem na żywo "Cienie PRLu" w przekazach o 10 rano przesyłane do studia na za tydzień wieczorową porą. Czy ktoś wie, gdzie ten program jest nagrywany, że muszą go przesyłać przez satelitę do swojej głównej siedziby? Taniej byłoby chyba nagrać to na taśmę i przewieźć osobiście, ale jak widać TVP ma dużo kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale niech ktoś mi wytłumaczy.

Warto sobie zadać pytanie, dlaczego nikt nie stworzy platformy opartej na dwóch pozycjach satelitarnych. Chyba najciekawszym rozwiązaniem byłoby zakodowanie kanałów TVP z Astry w simulcrypcie dla wszystkich trzech platform satelitarnych i dołożenie drugiego konwertera do czaszy. Niestety, jak zwykle pojawią się maruderzy: tunery Cyfry+ nie obsługują DiseqC, a czasze są za małe na zezy. A :censored: prawda! Obsługują, tylko nie na oryginalnym sofcie. Od kilku lat Cyfrze nie chce się ruszyć niczym, żeby to zmienić. Kiedy ostatni raz była aktualizacja oprogramowania i jakie poczyniła zmiany? Chyba tylko blokadę możliwości zmiany listy kanałów od któregośtam kanału wzwyż. A zeza na antenie od Cyfry także da się zrobić, bo widziałem na własne oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...