Skocz do zawartości

Zmiany na transponderach TVP (Astra 1KR, EuroBird 3)


RafiX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Punkt 1. mozna różnie interpretować.

1. Kanał nie będzie dostępny dla "normalnych widzów".

2. Kanał nie będzie tam wcale nadawany.

W sumie nie widzę większego sensu na nadawanie kanałów TVP przez Eutelsata, skoro są także dostępne na Astrze. Jaki to problem brać sygnał z jednego źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zmieniono nazwę TVP3 na TVP Info na Eutelsacie W3A. Dla jasności, żeby nie było zbędnej dyskusji, niedawno zmieniono nazwę TVP Info na TVP3, teraz została przywrócona poprawna wersja. Oni to też się spieszą z wyłączeniem tego wszystko jak... :/ Wybierają się jak sójka za morze. No i jak nie rozumiem, może ktoś wie i mi wytłumaczy: wyłączą te kanały na Eutelsacie czy nie? Bo sam nie wiem :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astra 1 KR 10773 H SR:22000 FEC 5/6

TV TRWAM z tego transpondera ma już swoją właściwą nazwę (wcześniej id: TEST). Oznacza to, że jest już raczej pewne to, że zostanie już na tym miejscu. Nieco zmieniły się też id pozostałych kanałów, dotychczas były wpisane wszystkie DUŻYMI literami. Teraz jest to: TV Polonia (już z dźwiękiem AC3 - jednocześnie zaprzestano emisji z 10862 H), TV TRWAM, TVP Kultura, TVP Historia, Belsat TV.

Dodatkowo na pidach Audio 661 jest nadawany dźwięk z kanału TV TRWAM - id: Radio TEST. Prawdopodobnie w tym miejscu pojawi się przekaz Radia Maryja.

 

Swoją drogą można by podpiąć na ten transponder wszystkie kanały Polskiego Radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nudów wykonałem zagospodarowanie transponderami TVP na satelitach Astra 1KR i Eutelsat W3A:

 

http://rs141.rapidshare.com/files/97802296/Astra1KREutelsatW3A.txt

 

Według tego:

 

Transpondery na Astrze będą służyć jako ogólny dostęp do programów TVP. Pierwszy transponder zajmie paczka niekodowanych TVP, PR i stacji które będą chciały się dołączyć (np. Trwam) - podobnie działa ORF. Drugi transponder zajmie kodowana część TVP. Kanały te będą dostępne po jednorazowym zakupie karty dekodującej i opłacaniu abonamentu RTV (jeśli będzie :P ), a za granicą jako pre-paid. Jest to alternatywa dla platformy TVP. O wiele łatwiej będzie takie coś utrzymać.

 

Transponder na Eutelsacie będzie działał jako dosył do nadajników. TVP Sport będzie miało nie 11250kbps a 8500kbps ze względu na pojemność w multipleksie naziemnym. Jakość obrazu nie spadnie, ale tylko rozdzielczość pozioma z 1920 na 1440. Stacje będą niekodowane, ale będą nadawały w DVB-Newtec oraz FEC 3/5, po to aby nikt nie był w stanie piracko oglądać.

 

Inne stacje takie jak TVN HD czy TVN 24 nadają w MPEG-4 z własnych transponderów i nie trzeba ich dublować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacje będą niekodowane, ale będą nadawały w DVB-Newtec oraz FEC 3/5, po to aby nikt nie był w stanie piracko oglądać.

Sorry, że się czepiam, ale jak coś jest niekodowane, to chyba nie ogląda się tego "piracko"???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale one są jako dosył do nadajników. Zakodowanie ich w DVB-Newtech spowoduje kodowaną emisję w DVB-T. Natomiast DVB-Newtech nie jest kompatybilny z DVB-S. To zupełnie inny system. Ale jakby co to daję jeszcze FEC 3/5. Zamiast tego można by też dać 2/3.

 

Francuski TNT też nadaje dosyły w DVB-Newtech. Mimo tego, że są niekodowane to są nie do odebrania na zwykłych odbiornikach, bo te dosyły służą tylko pod DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam takie pytanie mój tuner nie odbiera tych kanałów skanuję ten transponder 10773 H i nic. Wyszukiwanie mam ustawione na wszystkie kanały.

Dodam tylko że na tunerze RADIX DT3100CI nie moge ich znaleźć, a na Echostarze DSB717 nie było problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zabardzo to nie znam się na tym, instalacje robił technik. Dodatkowo mam utrudnione dojście do anteny jest na dachu przy balkonie innej osoby, której często nie ma. Jeszcze dodam że antena to 80-tka i zainstalowany konwerter monoblok twin. Tak dla pełnej jasności, Echostara podłączałem pod te samo wejście i na nim bez problemu udało sie znaleźć kanały z tego transpondera, natomiast na Radixie jeden pasek jest chyba siła 92% a drugi jest 0%. Może to wina tunera :?:, choć pozostałe transpondery znajduje bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Sprawdziłem od 10770 do 10776 i niestety nic sie nie zmieniło. Ciekawe, miał ktoś z czymś takim doczynienia :?: .

 

Jednka udało mi się znależć ten transponder. W ostatnim numerze SATKuriera znalazłem transponder na Astrze 10744H, sprawdziłem i tuner bez problemu znalazł kanały. Przeszukałem częstotliwości od tego transpondera w górę i znalazłem paczkę TVP na częstotliwości 10767H a nie na 10773H.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
A dosyły do nadajników?

Zapomniałeś o Astrze? :P

 

Mnie bardziej ciekawi sprawa przekazów, odkąd pozmieniali parametry nie mogę niczego złapać. Czyżby wozy jeszcze nie były przestawione na nowe SR? Skanowałem wszystkie częstotliwości podczas wejść na żywo w TVP Info i nic (poza TVP Polonią i Int6).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...