Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

dlatego już dawno kupiłem sobie ten film na DVD (a ostatnio też na Blu-ray - niestety to wydanie ma poważną wadę - dla niektórych lubiących lektora, mianowicie dźwięk mono!)

 

Polska wersja przeznaczona do wydania Blu-ray pochodzi jeszcze z czasów świetności VHS (zwróć uwagę na końcówkę: "czytał Władysław Frączak").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo powtórek w okresie zimowym.

 

Warto obejrzeć następujące filmy: ,,Pół żartem, pół serio", ,,Śniadanie u Tiffany'ego", ,,Zielone berety", ,,Blef Coogana", ,,Milion lat przed naszą erą", ,,Dzika banda" i ,,Yakuza".

 

A ja Ci polecam film "Coma" z 1978 roku 8)

 

Pozycja obowiązkowa dla fanów tzw. thrillerów medycznych. Bardzo fajna rola niezbyt fejmowej aktorki Geneviève Bujold. Sam film też jest bliżej nieznany przeciętnej widowni, ale mi osobiście bardzo się podobał. Gra w nim też Michael Douglas i kilku innych uznanych aktorów, a całość wyreżyserował Michael Crichton. Według mnie to jego najlepszy film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska wersja przeznaczona do wydania Blu-ray pochodzi jeszcze z czasów świetności VHS (zwróć uwagę na końcówkę: "czytał Władysław Frączak").

Wiem, bo kilka innych filmów też ma tę wadę (dźwięk mono czy stereo). Chyba jest to wina samego wydawcy, który nie uaktualnia bazy dźwiękowej. Problem nie dotyczy tylko polski, bo inne kraje też mają mono i stereo przy starych filmach. Zwróć uwagę, że wspomniane wydanie BD "Śniadania u Tiffany'ego" ma też dźwięk mono węgierski. Na szczęście mnie to nie przeszkadza, bo ja klasyki oglądam głównie w oryginale (po angielsku). A dialogi z tego filmu znam praktycznie na pamięć. Wiem, że jest to podyktowane oszczędnościami (pracowałem kiedyś dla Imperiala, więc wiem jak to działa). Ale przy takich klasykach naprawdę mogliby się postarać, a dźwięk mono na Blu-ray brzmi naprawdę śmiesznie. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tych fajnych filmów jest bardzo mało. Średnio raz w tygodniu. TVN 7 uważam za jeden z najgorszych kanałów w NTC. Same prymitywne seriale (typu "Sąd Rodzinny", czy "Sędzia Anna Maria Wesołowska") i... telezakupy. Jedynie od czasu do czasu można obejrzeć przyzwoite filmy (o 20:00).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filmy w lutym w TVN 7:

"Wojna Charliego Wilsona", "Blow", "Bridget Jones: W pogoni za rozumem", "Dziewczyny z druzyny 5: Walcz do końca", "Syriana", "Gliniarz z Beverly Hills", "Miłość w czasach zarazy", "American Gangster", "Ciemność", "Słoneczny wojownik", "Nie płacz, kochanie", "Diukowie Hazzardu", "Bez przebaczenia", "Pokuta" "Chińczyk", "Vince Vaugns Wild West Comedy Show"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same prymitywne seriale (typu "Sąd Rodzinny", czy "Sędzia Anna Maria Wesołowska") i... telezakupy.

Yyy, nie zgodzę się. "Tożsamość szpiega" to moja nieodłączna pozycja na TVN7, bo nie miałem okazji obejrzeć wszystkich odcinków na AXNie.

A skoro już o tym, to wie ktoś ile Puls wyemitował odcinków tego serialu? To tak w nawiasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filmy w lutym w TVN 7:

"Wojna Charliego Wilsona", "Blow", "Bridget Jones: W pogoni za rozumem", "Dziewczyny z druzyny 5: Walcz do końca", "Syriana", "Gliniarz z Beverly Hills", "Miłość w czasach zarazy", "American Gangster", "Ciemność", "Słoneczny wojownik", "Nie płacz, kochanie", "Diukowie Hazzardu", "Bez przebaczenia", "Pokuta" "Chińczyk", "Vince Vaugns Wild West Comedy Show"

Dlaczego nie podajesz pełnej listy filmów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem się spytać czy ktoś nie wie czy w tvn7 poleci w marcu harry potter bo w 2012 roku leciał w pazdzierniku w 2011 roku leciał w marcu czy teraz też poleci

w 2011 roku leciało 5 części harrego pottera

w 2012 roku 6 części harrego pottera

czyli w tym roku właściwie w marcu powinien lecieć powtórka z wakacji czyli 7 części już powinien lecieć w marcu harry potter bo od 23 maja poleci chyba już na tvn bo w 2012 roku leciało od 22 czerwca 6 części na tvn w 2013 roku leciało 7 części harrego pottera od 7 czerwca a w tym roku poleci już chyba od 23 maj więc tvn7 jakby miał powtórzyć z wakacji 7 części pottera to powinien emitować w marcu a była taka sytuacja że w tamtym roku leciała 7 lipca władca pierścieni drużyna pierścienia na tvn7 a ani druga ani trzecia część nie pojawiła się do teraz w tvn7 czy ktoś coś wie na temat harrego potter i władcy pierścieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie, że TVN7 nie idzie śladami Pulsu, który stawia na seriale ( starsze i nowsze ). Zdecydowali się na Zbuntowanego Anioła, który osiąga znakomite wyniki od początku emisji. TVN7 mógłby postarać się właśnie o starsze produkcję, które święciły sukcesy na przełomie XX i XXI wieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...