Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Odnotowalem bodajze 2 pozycje w ladnym hd na tvn7hd. To poczatek , pozniej pewnie bedzie wiecej az dojda do poziomu tvnhd. Jezeli chodzi o turbo hd to w hd byl turbonet i chyba cos jeszcze ale nie notowlem. Na Style hd mozna bylo zobaczyc w hd miedzy innymi programy Kwasniewskiej i Cejrowskiego. Ten 2 obejrzalem z ciekawoscia po raz pierwszy wiec cos to hd wnioslo bo wczesniej nigdy tego programu nie ogladalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniacie jakość TVN7 HD? Ja w siebie nie mam TVN7 HD, ale dzisiaj u znajomego przez kilka minut oglądałem (reklamy + kawałek jakiegoś serialu) i według mnie jakość jest słaba.

Bo nie wszystko leci w native HD (a już na pewno nie reklamy i znając TVN raczej seriale też nie, chyba że te nowsze ich własnej produkcji, ale nie wiem ile takich leci na TVN7). Wczoraj jednak trafiłem na film w native hd i jakość jak najbardziej OK, jak na polskie warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leci właśnie bajka Yogi łowca skarbów z ... lektorem. WTF? Niedawno na puls tv leciała ta bajka ze świetnym dubbingiem. Jakie te polskie telewizje są żałosne. Polsat także daje rano bajki z lektorem. Moim zdaniem powinno być wprowadzone jakieś rozporządzenie, że wszystkie bajki i programy dla dzieci powinno się dubbingować bo to co robią polskie ogólnotematytczne tv jest po prostu żałosne.

Nie widziałem żeby inne "normalne" kraje robiły takie wianki na kiju. Takie podchodzenie do sprawy jest nieprofesjonalne i tragicznie się ogląda takie bajki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje sie ze na kanalach tvn7hd , tvn turbohd i tvn style hd jest wiecej programow w hd niz sie spodziewalem. Od wczoraj nagralem np na turbohd w hd takie programy jak Polak Potrafi, Automaniak, MotoOn czy Selekcja. Widze ze tvn sie przygotowal a przeciez te programy byly pewnie nagrywane jeszcze przed ostatnim zakupem kamer hd przez tvn bodajze od panasonic. Jesli tak to jak dojda nowe kamery hd to wlasciwie juz cala produkcja tematyczna tvn bedzie w hd. Jestem zaskoczony bardzo pozytywnie bo patrzac ile czasu zajelo dojcie do obecnego poziomu tvn-owi hd to myslalem ze to dlugo dluzej potrfa. A co do reklam to po co maja byc w hd jak i tak trzeba je przelaczyc. Grafika jest w hd i to jest wazne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sentence, TVN SD nie nadaje w "sztywnym" 16:9. Tylko 7, Style i Turbo. Na programie ezoterycznym "Arkana Magii", który jest nagrany w formacie 4:3 można porównać obraz TVN z TVN 7, który często jest nadawany równolegle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na programie ezoterycznym "Arkana Magii", który jest nagrany w formacie 4:3 można porównać obraz TVN z TVN 7, który często jest nadawany równolegle.

Wiem, wiem. I to jedna z nielicznych pozycji nadawana w 4:3 w TVN.

 

Wszystkie filmy, które były dotychczas emitowane w paśmie "Musicalowy piątek", leciały w 16:9. Nie oglądałem pierwszego filmu z tego cyklu, czyli ,,Gorączki sobotniej nocy", ale domyślam się, że też leciała w 16:9... TVP za to emitował ją w 4:3. Dlatego pochwała ode mnie dla TVN7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sentence, TVN SD nie nadaje w "sztywnym" 16:9. Tylko 7, Style i Turbo. Na programie ezoterycznym "Arkana Magii", który jest nagrany w formacie 4:3 można porównać obraz TVN z TVN 7, który często jest nadawany równolegle.
To ja proponuję by Pan Redaktor Piotrekk wziął pilot do ręki i sprawdził inne kanały. Na sztywne 16:9 przeszły TVN7, TVN 24, TVN CNBC, TVN Meteo, TVN Turbo, TVN Style i Religia.tv. TVN SD nie sprawdzałem, bo tam w dzień, tylko po reklamach można to sprawdzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po starcie TVN HD w TVN SD wszystko jakoś leci w 4:3\16:9. Dlaczego tak nie może być w TVN7?
Jak TVN HD wystartowało, to jeszcze z połowa ramówki była w 4:3. To tylko kwestia czasu aż większość będzie w 16:9. A co do sztywnego 16:9, mimo iż za tym jestem, to sądzę, że być może się z tego jeszcze wycofają, póki spora rzesza widzów ma odbiorniki CRT.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja proponuję by Pan Redaktor Piotrekk wziął pilot do ręki i sprawdził inne kanały. Na sztywne 16:9 przeszły TVN7, TVN 24, TVN CNBC, TVN Meteo, TVN Turbo, TVN Style i Religia.tv. TVN SD nie sprawdzałem, bo tam w dzień, tylko po reklamach można to sprawdzić.

Na TVN 24, TVN CNBC, TVN Meteo i Religia.tv najczęściej lecą materiały w 16:9 (może poza Religia.tv), więc nie zauważyłem tej zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko dla posiadaczy telewizorów 4:3, pillarbox to rzecz okrutna...

Tak samo okrutna, jak dla posiadaczy TV 4:3 letterbox.

W sumie to wolę pillarbox, niż obcinanie z góry i z dołu kanałów przy zoomie.

 

Najgorsze co może być to letterbox w pillarboksie, czyli czarna ramka wokół obrazu. Niby można powiększyć, ale jakość już jest nie ta :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@luk14144

Mógłbyś się bardziej starać, gdy piszesz posty, bo nic z nich nie rozumiem. Zdanie się zaczyna wielką literą, a kończy kropką.

 

W TXT podają, że wyemitują tylko 8 odcinków ,,Pancernych". W necie zrobili błąd, pisząc 21.

 

@Pawop

Do letterboxu już się ludzie przyzwyczaili, bo od dawna większość stacji w nim nadaję (odbiorniki kineskopowe).

Ja wolę letterbox, bo można go zwalczyć, a pillarboxu już nie (przynajmniej u mnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zauważył, że podczas emisji w czasie trwania np. Kuchenne rewolucje (dwa razy to widziałem jak na razie) - w ciągu 10 sekund, 4 razy następuję zmiana proporcji obrazu na format 4:3, lecz po sekundzie obraz wraca do formatu 16:9.

Co ciekawe, zauważyłem to też na na serialu Dr. Martin na kanale TVP Seriale, który jest nadawany z transpondera N-ki. Problemy się pojawiły na TVN7 od 4 listopada, a na TVP Seriale od ponad miesiąca albo i dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...