Skocz do zawartości

Usługi strumieniowe w Polsce i na świecie – dyskusja ogólna


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, BizzareX napisał(a):

... przykładowo cena 50 złotych za rok za Amazon, a i tak za coś godnego uwagi trzeba płacić dodatkowo. Miało być tak pięknie, a wyszło jak zwykle.                              

Nie zapominaj, że w tej kwocie masz też darmową przesyłkę dla produktów ze sklepu Amazon bez względu na cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale ceny będą tylko rosnąć lawinowo. Teraz pewnie pora na podwyżkę Skyshowtime, albo Netflix. Kiedyś był pewien rytm dystrybucji filmu. Najpierw kino, potem, kaseta lub płyta, następnie telewizja kodowana a na końcu niekodowane kanały. Czekało się cierpliwie, aż się człowiek doczekał.😀😉 Teraz zwłaszcza młodsi widzowie wychowani na internecie, są ciągle nienasyceni nowości, w dodatku chcą filmów efektownych, pełnych akcji i efektów specjalnych, a to jak wiadomo kosztuje. Serwisy aby spełnić ich oczekiwania, muszą hurtowo coś produkować i trzeba to sobie odbić na subskrybentach.😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd to dziwne przekonanie, że trzeba mieć wszystkie serwisy ciągle. Przecież i tak bardziej się opłaci wziąć takiego Netflixa raz, dwa razy w roku niż nawet dzielić konto. Poza tym nie zapominajmy, że wiele filmów i seriali mamy w 4K, która w tv tradycyjnej rozwija się w ślimaczym tempie. Mnie cieszy, że na razie HBO Max nie drożeje i ciągle mam go za 20 zł, z Amazonem też mam spokój na rok za 49 zł. I nie przesadzajmy z tymi pozycjami dodatkowo płatnymi, bo nadal za tak znikome pieniądze mamy dostęp do świetnych filmów i seriali w doskonałej jakości.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Arkon napisał(a):

Mnie cieszy, że na razie HBO Max nie drożeje i ciągle mam go za 20 zł, 

Remastering starych produkcji serialowych + więcej propozycji 4K to myślę, że nawet  pewna podwyżka tutaj byłaby do zaakceptowania.

Podobnie w przypadku Skyshowtime, gdzie wogóle aż prosi się o 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...kolejne kłamstwo to przykładowo cena 50 złotych za rok za Amazon, a i tak za coś godnego uwagi trzeba płacić dodatkowo.
Co za głupoty piszesz? Najważniejsze rzeczy są w Prime, ponadto możesz sobie zakupić dodatkowe kolekcje (kanały) z niszowymi produkcjami. Chyba dobrze, że jest wybór?

@Arkon @lakiman wyższa cena za HBO zapewne pojawi się wraz z uruchomieniem w Polsce serwisu Max i wtedy produkcji 4K też będzie wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Dla mnie niezrozumiałe jest dzielnie praw pomiędzy platformy i żonglowanie tytułami.  Wg. mnie wytwórnie wspierają w ten sposób konkurencyjne platformy.
Nie ma w tym nic dziwnego. Serwisy zostawiają sobie prawo pierwszej emisji, a resztę spieniężają.
Generalnie, tak jak pisałem wcześniej, serwisów jest po prostu za dużo. Dla mnie nieuniknione są fuzje.
Jakie fuzje byś widział?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej żeby było mniej produkcji w HBO w 4k ale treściowo lepszych niż masowa wylewka tak jak na N ;) Sapkowskiemu pewnie wykręcało kręgi na 3 sezonie Wiedźmina. Nawet Henry Cavill miał dosyć i odszedł. Moja narzekała, że co nowszy odcinek "Sabriny" to coraz gorzej się ogląda

Edytowane przez Gizior89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tymi serialami Peacock- "Twisted Metal" w HBO Max, "Poker Face" w Sky, a "Continetal" w Amazonie. To jest tak jak z Monolithem na polskim rynku, kto da więcej ten kupuje ich produkcje?
Poker Face - tu wszystko jasne.
Twisted Metal - to produkcja Sony dla Peacocka.
Continental - prawa poza USA ma Amazon.

Z Peacokiem jest tak, że oni do części produkcji zostawiają sobie prawa tylko na USA. Poza Stanami prawa ma producent/koproducent (np Sony na Twisted Metal) lub sprzedają je innemu podmiotowi.
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem i bardzo delikatnym określając- bałagan. To tylko potwierdza moją opinię, że powinny być fuzje, bo treści coraz mniej, a te ciekawsze są rozproszone masakrycznie. Już nawet w tak bogatym kraju jak Australia mają tego dość i abonują jedną usługę masowo rezygnując z Netflixa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...