Skocz do zawartości

Usługi strumieniowe w Polsce i na świecie – dyskusja ogólna


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Gizior89

A który to operator daje usługi serwisów streamingu w abonamencie ?  ŻADEN.

 

Dostajesz go tylko taniej jako premię bonusową do oferty abonamentowej  i możesz zrezygnować kiedy tylko chcesz z usługi.

Oficjalnie oferta serwisów streamingowych u wszystkich operatorów jest tylko możliwością opłacania rachunku przez ich pośrednictwo i zarazem możliwością obniżenia opłaty w promocyjnej cenie. :) 

 

 

Po prostu jak nie podoba Ci się podwyżka serwisu który masz  to po prostu rezygnujesz z usługi kiedy tylko masz ochotę. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Ktosiu napisał(a):

Po prostu jak nie podoba Ci się podwyżka serwisu który masz  to po prostu rezygnujesz z usługi kiedy tylko masz ochotę. 

Nie do końca tak jest jak piszesz, posiadam Canal+ abonament mam pakiet Entry+ Canal+ Netflix 60zł. Jest to całościowy pakiet i nie da się od tak odczepić Netflix ponieważ jest częścią składową pakietu ale też nie mogą podnieść ceny bo umowa jest terminowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od umowy. Netflix Premium mam za 26 zł i HBO Max za 5 zł jako dodatki w Play na umowie terminowej i tutaj nie mogę zrezygnować, a Viaplay za 20 zł w T-Mobile jako dodatek na umowie terminowej, ale akurat tutaj mogę zrezygnować z usługi w dowolnym momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Woocash napisał(a):

Nie do końca tak jest jak piszesz, posiadam Canal+ abonament mam pakiet Entry+ Canal+ Netflix 60zł. Jest to całościowy pakiet i nie da się od tak odczepić Netflix ponieważ jest częścią składową pakietu ale też nie mogą podnieść ceny bo umowa jest terminowa.

To co innego Netflix nie jest opłacaną usługą bo masz go za darmo do pakietu, nie chcesz nie oglądasz. 

 

@Wodnik Szuwarek  tu jest dokładnie jak opisałem, w Play akurat opłacasz rachunek za Netflix przez nich i rezygnujesz kiedy chcesz  bez względu jak nabyłeś czy z bonusowym darmowym czy w czasie bycia abonentem . 

Wystarczy przeczytać tylko informacje na stronie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w czym masz problem, dołożone jako BONUS do usługi za Netflix , nie obchodzą Cię podwyżki usług, korzystasz jak chcesz i kiedy chcesz.

 

Jak widać nawet nie czytasz i pewnie nie wiesz że   Odbierz Netflix Plan Podstawowy 2 miesiące w prezencie od Play. Dodaj usługę do koszyka lub poproś o aktywację konsultanta. Promocja jest dostępna tylko przy podpisaniu umowy. Po upływie okresu promocyjnego będziemy doliczać do Twojego rachunku opłatę w wysokości 29 zł miesięcznie. Z usługi możesz zrezygnować w dowolnym momencie na swoim dekoderze Play.

 

Zrozum abonament jest na usługi Play a Netflix to bonus do usług nie wiążący z żadnym kontraktem terminowym z Play.       

Żaden operator w Polsce nie ma kontraktowych na jakikolwiek okres obowiązkowych abonamentów na serwisy streamingowe bo po prostu nie może zawierać takich umów. 

 

p.s. Już sie spotkałem z przypadkami że niektórzy klienci właśnie tak niewłaściwie zrozumieli konsultanta czy ofertę że muszą płacić przez okres abonamentu za serwisy streamingowe które wybrali do abonamentu a wcale nie muszą jak nie chcą korzystać albo zgodzić się na podwyżki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Ktosiu napisał(a):

Po prostu jak nie podoba Ci się podwyżka serwisu który masz  to po prostu rezygnujesz z usługi kiedy tylko masz ochotę.

Pokaż mi taki zapis w regulaminie PB. Nie mają prawa podwyższyć ceny za HBO i D+ w trakcie umowy. Raz że byłaby fala wypowiedzeń a dwa, że znowu UOKiK dałby im milionowe kary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ircios tak ale nie dotyczy to usług zewnętrznych dostawców innych usług jak streaming bo nie są one częścią abonamentu operatora albo jego oferty . 

W większości umów operatorów bierze się usługę bez jakiś terminowych zobowiązań.  

 

Po prostu macie odrębne umowy z OPERATOREM tak zawarte. 

@Gizior89  HBO Max masz jako dodatek przy zakupie pakietu HBO , to oferta łączona dla pakiet sat+streaming serwisu HBO.   W takich ofertach operator wykupuje abonament na dany okres umowy HBO Max czy Disney+  dla użytkownika.  

@Wodnik Szuwarek  Tak samo jak wyżej, abonament wykupiony w serwisie na 2 lata ale zobowiązanie masz wobec operatora a nie serwisu streamingowego .  

 

A jak byście nie wiedzieli wykupionych usług nie obowiązuje podwyżka cen w trakcie trwania. Czyli niepotrzebne się nawet burzycie nie znając dokładnie warunków swojej umowy i statusu subskrybcji. Wystarczy tylko wejść w ustawienia konta i sprawdzić sobie ważność subskrypcji. 

Po prostu operator płaci z góry serwisom koszt subskrypcji za dany okres umowy a potem sam sobie ściąga należność od tych użytkowników w ratach zamiast zażądać pełnej opłaty jednorazowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

14 seriali Disneya, które trafią na Netfliksa:

nowe Cudowne lata - 1 stycznia 2024

Tacy jesteśmy - 8 stycznia

On, ona i dzieciaki - 5 lutego

ESPN 30 na 30 - od lutego do grudnia

Rezydenci - 4 marca

Białe kołnierzyki - 1 kwietnia

Reba - 6 maja

Archer - 13 maja

Jak poznałem waszą matkę - 3 czerwca

Zagubieni - 1 lipca

Skazany na śmierć - 29 lipca

Kolorowy dom - 2 września

The Bernie Mac Show - 1 stycznia 2025 roku

Pan Złota Rączka - 1 lutego 2025 roku

 

https://rozrywka.spidersweb.pl/netflix-disney-plus-14-seriali-licencja-zagubieni-skazany-na-smierc

 

 

Nie ma informacji póki co, czy globalnie. Ale można zakładać że raczej tak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy czeka nas kolejne połączenie ?

Warner Bros. Discovery prowadzi rozmowy z Paramount Global.

 

https://www.axios.com/2023/12/20/warner-bros-paramount-merger-discovery-streaming

 

https://www.theverge.com/2023/12/20/24010115/warner-bros-discovery-paramount-merger-streaming

 

 

Edytowane przez dominikkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmy: Netflix / HBO, potem Skyshowtime, Disney+

Seriale: Prime Video i HBO, potem Apple+, oraz Disney+, kolejne miejsce dla Skyshowtime, gdzieś na końcu przed Viaplay, Canal+ Online.

Dokumenty: Viaplay, Netflix.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na każdym VOD są dobre filmy i seriale. Wszystko to wyłącznie kwestia gustu. Oczywiście trudno się nie zgodzić z tym, że na N jest istna mamałyga i z ogromnej oferty nie łatwo wyhaczyć coś dobrego. Na Apple oglądałem w darmowym okresie próbnym kilka pozycji z tego względu, że tam nie ma lektora więc jeśli miałem coś oglądać z moimi kobitkami to musiałem odpuścić ten serwis (ten kto ma astygmatyzm lub coś podobnego to zrozumie). Wiadomo, że viaplay każdy krytykuje ze względu na jakość ale osobiście serial "Morderczynie" i "coyote" mi się podobały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że każdy ma inny gust. Dlatego pytałem o to, gdzie oglądacie najwięcej dobrych filmów i seriali, które Wam się podobają. U mnie dominuje HBO Max, bo za rozsądną cenę daje filmy blockbustery i świetne, ambitne kino. 

Tak z ciekawości @lakiman jakie świetne filmy w Netflixie w tym roku oglądałeś? Serialowo było dużo lepiej, w końcu sporo dobrych, polskich produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w CDA Premium pakiet Start (z 42 kanałami) oraz Podstawowy (z 90 kanałami).

Moje pytanie brzmi czy warto wykupywać opcję droższą (pakiet podstawowy), wiedząc, że kanały się powtarzają w innych aplikacjach, które się również subskrybuje?

W sprzedaży są tylko i wyłącznie karty prezentowe z pakietem CDA Premium + Start (z 42 kanałami).
Zawartość samego CDA Premium w jednym jak i w drugim pakiecie jest taka sama. Nie korzystam z opcji "powtórki z telewizji".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Arkon napisał(a):

Gdzie oglądaliście najwięcej dobrych filmów i seriali w 2023 roku?

Filmowo u mnie wygrywa zdecydowanie HBO Max, a najgorzej Netflix i Apple.

Serialowo też HBO, potem Disney.

Nie liczę Viaplay, bo oni w obu kategoriach są beznadziejni. :) 

Raczej zgoda.

Max miał dobry rok a następny też może być fajny - "Detektyw", "Pingwin", "Reżim".

Netflixa od dawna nie mam i widzę, że nie mam czego żałować - dobra decyzja, żeby właśnie z tego zrezydgnować.

 

Edytowane przez domin107
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...