Skocz do zawartości

Internet Domowy Plus LTE


Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, jaszek napisał:

Chciałbym tylko jeszcze podkreślić, że obniżenie prędkości, często znaczne, jest właśnie niczym innym jak wprowadzeniem limitu pobrania danych. Wiadomo bowiem, że z niewielką prędkością wiele pobrać się nie da.

 

Z doświadczenia wiem, że FUP odczuwają przede wszystkim Ci, którzy godzinami coś ściągają. Jeśli będziesz przeglądał strony, obejrzysz jakiś film on-line, czy poużywasz YT, to żadne radykalne obostrzenia Ci nie grożą. Ale jeśli codziennie będziesz odpalał jakieś torrenty i ściągał dniami i nocami, to i owszem. Jak wspomniałem wszystko zależy od tego, jak i do czego używasz. FUP nie zależy od tego, ile danych zużyjesz. Bardziej ma tu znaczenie w jaki sposób to zrobisz.

 

 

Sprawa jest bardziej skomplikowana, bo zależy także od tego, jak bardzo jest obciążany dany nadajnik przez innych użytkowników i w ogóle jaka ma wydajność. Poczytajcie przytoczony tutaj przez klienta Plusa fragment regulaminu:

https://plusforum.pl/viewtopic.php?f=100&t=14191&view=unread#p247312

i jego komentarz-pytania, dlaczego ma tak źle?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To obciążenie nadajnika częściowo taki pic, żeby uwiarygodnić "sprawiedliwość". To przecież internet mobilny, można się z nim przemieszczać, tak jak i można być jednocześnie w zasięgu więcej niż jednego nadajnika.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, operatorzy wykorzystują "obciążenie" do usprawiedliwiania wprowadzania ograniczeń na transfer, bo do tych danych klient nie ma dostępu i nie może ich zakwestionować. Tak jak nie jest również upubliczniany algorytm wyliczania wprowadzania FUB dla konkretnego klienta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dokładnie. Dlatego ja zawsze staram się unikać tego typu niejasnych ofert. Lepiej mieć te 100 GB i pewność, niż niby "nielimitowany" z niejasnymi zapisami w regulaminie, przez co nie jest się niczego pewnym. Ja internetu mobilnego zużywam ok 70-80 GB miesięcznie. Nic nigdy mi nie zwolniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Solderowy123 odnośnie limitu, jak już będziesz w punkcie dopytaj czy jest jeszcze dostępny  transfer nocny 200 GB od godziny 1 do 7 lub 8-ej.Kiedyś był dodawany nowym abonentom w cenie.Nie wiem jak to w tej chwili wygląda w dobie "no limit" ale na aktualizacje to by ci wystarczyło.Jeżeli chodzi o sprzęt,spytaj czy nadajnik działa już z agregacją pasm lub czy są plany na nią.Bo jeżeli masz możliwość jeszcze wymiany sprzętu,to może warto wymienić na taki.Po skończeniu umowy w Plusie i opłaceniu rat, sprzęt przechodził na własność, także mógłbyś przedłużyć umowę z samą kartą sim na lepszych warunkach lub przejść do innego operatora ze swoim, lepszym sprzętem.

Odnośnie odległości 1,5 km,według mnie przydała by się dobra antena kierunkowa na określone pasmo i internet powinien działać dobrze pod warunkiem nie obciążonej sieci.

Jakie warunki Plus teraz oferuje nowym abonentom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2019 o 10:12, wuzel napisał:

Jakie warunki Plus teraz oferuje nowym abonentom?

Nie mam pojęcia, jestem u nich stałym klientem od kilku ładnych lat, nie pytałem o oferty dla nowych abonentów.

 

Przyszedł czas przetestować internet na konsoli. Najpierw, postanowiłem sprawdzić, jak radzi sobie ze streamingiem na PS3. Właczyłem pierwszy lepszy blockbuster na HBO:GO. Film pochłonął 230 mb z transferu, obraz ani razu nie stracił na jakości, nawet nic nie buforowało. 

W ciągu tygodnia zużyłem może 6 GB internetu, więc, jak na razie, jestem zadowolony z internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Solderowy123 napisał:

W ciągu tygodnia zużyłem może 6 GB internetu

To w takim razie nie musisz sobie zaprzątać głowy żadnymi grożącymi klientom obostrzeniami, czy ograniczeniami. Nic takiego Cię nie spotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gdyby ktoś szukał internetu do domu z niegrożącym idiotycznym ograniczeniem zawartym w skomplikowanym regulaminie, to proszę :) Jeden z przykładów, że da się napraaaawdę dużo.

 

https://mvno-gsm.pl/blog-pobranie-ponad-1-tb-miesiecznie-przez-siec-mobilna-to-juz-nie-problem/

Edytowane przez jaszek
Off-topic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest to:

" W ramach ciekawostki dodam, że użytkownik, o którym mowa, nie mieszka w wielkiej aglomeracji, ani nawet w średnim mieście, tylko na wsi, która nie jest nawet położona przy głównej trasie. "

 

Dla mnie to jest błąd w myśleniu autora artykułu bo właśnie jakby mieszkał w większej aglomeracji gdzie obciążenie nadajników jest większe to wówczas nie byłoby takich wyników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, roberttosat napisał:

Dla mnie to jest błąd w myśleniu autora artykułu bo właśnie jakby mieszkał w większej aglomeracji gdzie obciążenie nadajników jest większe to wówczas nie byłoby takich wyników.

Właśnie nie. Nadajniki w dużych miastach są dużo lepiej wyposażone, obsługują nawet po 4 pasma LTE, wraz z agregacją pasm. Im dalej od miast, tym gorzej. W Warszawie czy w Poznaniu spokojnie osiągniesz ponad 100 Mb/s, na wsiach o takich wynikach często można pomarzyć i obciążenie sieci nie ma tu większego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbudowa sieci 4G idzie tak dynamicznie, że coraz mniej jest miast, w których stacje bazowe są słabo wyposażone jeśli chodzi o technologię LTE. Tendencję do zatykania się miała bardziej technologia 3G. Z LTE jest trochę inaczej.

 

Właśnie różnice w wyposażeniu stacji bazowych mają na celu wyeliminowanie zjawiska, o którym piszesz. W ubiegłym tygodniu w centrum Warszawy miałem grubo ponad 30 Mb/s. U mnie na wsi mam maksymalnie 15-17 Mb/s, najczęściej 8-10 i nawet środek nocy niczego tu zbytnio nie zmienia.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wsiach zazwyczaj jest FDD 800 MHz, FDD 900 MHz, oraz czasem FDD 1800 MHz. FDD 2100 MHz i FDD 2600 MHz to rzadkość, nie mówiąc już o całkowitej nowości jaką jest TDD 2600 MHz.

 

To powoduje,że na wsi nie uzyskasz za wiele,bo za mało MHz.

 

Oczywiście mam na myśli wszystkie sieci, nie tylko Plus.

Edytowane przez djadijos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednocześnie też w gwoli wyjaśnienia(fajnie by było by inni mnie zrozumieli ;) ) to tak:

900 MHz na LTE uzyskasz na razie tylko w Plusie (zrezygnowali z 800 na rzecz 900).

TDD w przeciwieństwie do FDD wykorzystuje jeden fragment pasma dla obu typów transmisji (download i upload), FDD dzieli pasmo na 2 fragmenty dla downloadu i uploadu. Co łatwo zauważyć, gdyż często, gdy download siada upload jest wysoki.

Tym samym TDD nie marnuje aż tak zasobów, które są mocno ograniczone.

Uploadu dzisiaj niestety używa bardzo mało osób. A później płacz jak dysk padnie z ważnymi danymi ;)

 

Problemem jest też często to,że dużo BTSów jest podłączona kiepskiej jakości radioliniami. W tym prym wiedzie niechlubnie Plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, djadijos napisał:

dużo BTSów jest podłączona kiepskiej jakości radioliniami. W tym prym wiedzie niechlubnie Plus.

Plus też już sukcesywnie przechodzi na światłowody. Droga co prawda daleka, ale idzie to do przodu.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że przechodzi.

Nie bez powodu wykupił Netie.

Jednak mają baaaardzo duże zaległości i trochę to potrwa...

Do tego muszą koniecznie zwiększyć liczbę nadajników. Przykładem jest chociaż by trasa kolejowa Wrocław-Legnica gdzie Plus ma najgorszy zasięg. Co chwilę dziury.

Nie mówiąc już nawet o wprowadzeniu VoLTE czy natywnego WiFi Calling.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orange i T-Mobile są do przodu za sprawą wzajemnej współpracy, na którą bez problemu pozwolono, co wg mnie nieco zaburzyło uczciwą konkurencję. NetWorkS! ma ogromną przewagę pod względem ilości stacji bazowych. Ich wyposażenie też jest coraz lepsze. Plus jest tu mocno z tyłu i raczej nie było szans, żeby było inaczej. Może połączenie sił z Play coś by tu szybko zmieniło... Taka współpraca wyszłaby na dobre chyba każdemu.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jaszek napisał:

Rozbudowa sieci 4G idzie tak dynamicznie, że coraz mniej jest miast, w których stacje bazowe są słabo wyposażone jeśli chodzi o technologię LTE. Tendencję do zatykania się miała bardziej technologia 3G. Z LTE jest trochę inaczej.

 

Właśnie różnice w wyposażeniu stacji bazowych mają na celu wyeliminowanie zjawiska, o którym piszesz. W ubiegłym tygodniu w centrum Warszawy miałem grubo ponad 30 Mb/s. U mnie na wsi mam maksymalnie 15-17 Mb/s, najczęściej 8-10 i nawet środek nocy niczego tu zbytnio nie zmienia.

Ty masz w Warszawie w Centrum 30, a ja w Rogoźnie przy LTE+ mam prawie 100... coś nie halo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz dobrze wyposażoną stację bazową w okolicy. Jak podasz operatora i przybliżoną lokalizację, sprawdzę i napiszę. To naprawdę nie jest regułą.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jaszek napisał:

Orange i T-Mobile są do przodu za sprawą wzajemnej współpracy, na którą bez problemu pozwolono, co wg mnie nieco zaburzyło uczciwą konkurencję.

A dlaczego mieli by tu czegoś zabraniać?? Mamy wolny rynek.

 

Właśnie dzięki temu lepiej dla klienta, bo powstała bardziej rozwinięta sieć.

 

Plus mógł się dogadać z Playem, jednak jak widać, uznali,że nie warto...

 

To Play zainwestował samemu i niedługo ich przegoni w ilości BTSów bo jakością już przegonił dawno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, Plus jest na dobrej drodze do bycia ostatnim pod względem zasięgu, zresztą nie tylko zasięgu.

 

Zagłębiłem się trochę w plany inwestycyjne Plusa i widzę, że raczej rychłej poprawy nie będzie... Ciekawe jak będzie szło uruchamianie LTE TDD na 2600 MHz. Jak to nie ruszy z kopyta, to za rok Plus będzie już naprawdę mocno odstawał w statystykach prędkości.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2019 o 22:05, Solderowy123 napisał:

 

Chciałbym, aby w tym temacie wypowiedzieli się jeszcze jacyś inni abonenci, i jak u was jest z tzw. "FUP'em".

Wiem, że post już trochę czasu ma, ale uznałem, że się też wypowiem.

 

Obecnie żadnego problemu z "lejkiem" nie mam. Jeśli się nie ściąga codziennie gigantycznych ilości danych to limitami można się nie przejmować. Wydaje mi się, że bardziej restrykcyjnie było to przestrzegane w czasach przed LTE, gdy tuż po przekroczeniu pakietu podstawowego internet zwalniał do 32kb/s, a standardowa prędkość wracała albo przy nowym pakiecie rozliczeniowym, albo jak się dokupiło gigabajty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...