Skocz do zawartości

Internet Domowy Plus LTE


Rekomendowane odpowiedzi

Po kilku latach zrezygnowałem z internetu radiowego od Inea. Od kilku miesięcy tragiczna prędkość wieczorami, przez cały dzień praktycznie nie miałem dostępu do usługi. Ogólnie spędziłbym tu z godzinę, opisując, ile razy rzucałem ku**ami na siedzibę w Poznaniu, o rozmowach z konsultantami nie wspominając.

 Dziś zaabonowałem w salonie Plusa pakiet internetu z 60 GB na miesiąc oraz routerem Huawei B315.

I tutaj moje pytanie: Ktoś z was korzysta z oferty Plusa / CP? Co o niej sądzicie?

Edytowane przez Barti
Przeniesiono wątek do odpowiedniego działu forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sądzę tyle, że lepiej było zostać na kablu w Inei i zgłosić im po prostu usterkę, że wolno działa. Może to była wina modemu...

 

Poszedłeś do Plusa i wzięłeś na dodatek modem, który nie agreguje nadajników LTE i ma tylko wifi na 2,4G. Teraz dopiero zobaczysz jak wieczorami i w weekendy BTSy są obciążone i jak się net ślimaczy. No i na dodatek masz limit transferu co w dzisiejszych czasach przy streamingu jest niedopuszczalne. Ja od nich uciekłem bo o ile rano jeszcze jakoś działa 40-50Mb na 1800MHz to wieczorem kiedy jestem w domu miałem 5-10Mb. A do nadajnika 400 metrów w linii prostej.

 

Jak możesz odstąpić to biegnij czym prędzej albo wymień conajmniej na Huawei b525.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie prędkości to w jednym miejscu/regionie  Plus może być zapchany w innym działać super.Tak jest z każdą siecią.Należałoby najpierw porobić testy a dopiero później wybrać operatora i wtedy może się okazać że na przykład Plus działa najlepiej  z wielkiej czwórki.Oferty bez sprzętu są w zasadzie podobne u wszystkich telkomów.Co do limitu,zależy co kto do czego używa internet..Jeżeli You Tube lub inny streaming,pobieranie gier  to faktycznie limit będzie ubywał dość szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, kfm877 napisał:

Ja sądzę tyle, że lepiej było zostać na kablu w Inei i zgłosić im po prostu usterkę, że wolno działa. Może to była wina modemu...

 

Myślę, że to nie jest z mojej winy. Mieszkam na wsi, nie mam dostępu do kablówki, więc byłem zmuszony na połączenie radiowe. Przez 9 lat wszystko działało bez zastrzeżeń, mógłbym by powiedzieć, że jak na moje warunki, idealny wybór internetu.

Cyrki zaczęły sie w połowie października. Chciałbym z gory zaznaczyć, że nie tylko ja mialem problem z tą siecia, ale także sąsiedzi korzystający z usługi Inei. Brak internetu przez cały dzień, jedynie w nocy chodził jako- tako. Tydzień w tydzień dzwoniłem do ICOK, rozmawiałem z konsultantami na czacie. Kazano uzbroić mi się w cierpliwość, w ciągu kilku dni "usterka" miała być naprawiona. Ostatnio zakończyłem rozmowę z konsultantem, gdy mi napisał " Niestety, nie wiemy, kiedy, i czy ta usterka zostanie naprawiona". To tak jakby splunęli mi w twarz, płaciłem 3 miesiące za nic, to tak, jakbym pieniadze co miesiąc wyrzucał w błoto.

Wbrew pozorom użytkowników, nie korzystam zbyt często z usług Streamingowych. Ostatnio, w wigilie obejrzałem, poprzez internet mobilny, jeden odcinek serialu. No, może jeszcze pół filmu. Częściej korzystam z YT, czy ze zwykłej przegladarki Mam dwa tygodnie okresu próbnego, zobaczę, jak ta oferta się sprawdzi.

Edytowane przez Solderowy123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Youtube to też streaming :) Generalnie na wsi za dużego wyboru nie masz. Może ten Plus się sprawdzi. Jeśli nie, to kup startery Play i Orange/T-Mobile i sprawdź jak na nich net działa. Możesz też zajrzeć na mapę http://beta.btsearch.pl/ i sprawdzić stacje bazowe sieci w pobliżu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zwykłego korzystania z internetu te 60 GB powinno wystarczyć.Dodatkowo masz prawdopodobnie no limit po wykorzystaniu pakietu  czyli powinieneś wyciągnąć jeszcze ok 40 GB więcej miesięcznie  zanim załączy się FUP.Czasami limit jest przycinany od razu po wykorzystaniu pakietu a czasami nie .Zależy jak jest sieć obciążona.Taka loteria.Po okresie próbnym,jeżeli byś zwrócił sprzęt płacisz tylko aktywacje czy są jeszcze dodatkowe koszta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@soldierowy123

Nie wiedziałem, że korzystasz z Inei po radiu, myślałem że masz klasyczną kablówkę. Oczywiście w tym przypadku to zdecydowanie uzasadnione przejście. Internet na jakimś mikrotiku czy Ubi-ku to samoograniczanie się, żaden Operator już w to badziewie nie inwestuje, mało tego - starają się to po cichu "wygaszać". Na tym radiu to miałeś pewnie góra 10-15Mb.

Moim zdaniem schrzaniłeś temat, że wziąłeś modem bez agregacji pasm. Gdzie mieszkasz tak w przybliżeniu, sprawdzimy jaki masz zasięg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kfm877

Z tego, co sprawdzałem na stronie, ktorą podał @maniek357, najbliższy nadajnik Plusa, znajduje się zaledwie 1,5 km od mojego domu. Dla mnie nie jest aż tak tragicznie, od kilku minut na ikonce zasięgu, świecą wszystkie kreski. Sprawdzałem, ile pakietu wyczerpałem w ciagu trzech godzin - zaledwie 100 mb. Mam jeszcze w promocji tego operatora (mam abonament od kilku ładnych lat) 3 GB internetu na miesiąc. Jak dla mnie, tyle wystarczy, mam przecież inne potrzeby, niż internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,5km to dużo jak na zakres 2100 czy 2600MHz , tym bardziej że modem masz wewnątrz domu.

Pozostaje Ci LTE ze stacji Aero na 1800MHz, bo na 900MHz mają lepszy zasięg ale wolniejszy net.

Ale jakbyś wziął B525 to byś zagregował 900 + 1800 MHz i miałbyś zawsze szybszego neta.

No i koniecznie sprawdź czy jesteś zalogowany do LTE a nie do H+, bo pakiet LTE bez limitu działa tylko na nadajniku LTE.

Edytowane przez kfm877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dniach zamierzam podpiąć konsolę do tego internetu. Zobaczymy, czy ten internet ma w sobie potencjał :D. Jak na razie, urządzenie znajduje się w miejscu z dobrym zasięgiem - non stop świeci błękitna ikonka zasięgu (Internet LTE) oraz najwyższa jakość sygnału. Jak na razie, sprawdzałem wczoraj download oraz upload internetu. Download nie schodzi poniżej 5 Mb/s, zaś upload osiąga w najgorszym momencie 2 Mb/s. Chociaż wczoraj zeżarło mi 700 MB pakietu. Urządzenie wyłączam na noc oraz gdy nie ma mnie w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

197097493

 

Plus przed momentem, a w zasadzie działająca na ich zasięgu sieć OTVARTA. Wieś w lesie na Mazurach Zachodnich. Technologia LTE, RSSI  -79dBm. Nadajnik stoi w mieście Miłomłyn. Mam do niego aż 5 km.

 

Wszystko zależy jakie kto ma oczekiwania. I oczywiście od tego, co w danym regionie działa dobrze, a co źle. A to loteria. 

 

Poza tym aż boję się zapytać, ile płacisz miesięcznie za rachunek. Oferty sprzedawane w salonach potrafią być horrendalne. Ja korzystam obecnie z internetu mobilnego OTVARTA - 100 GB w dzień + 200 GB w nocy za 44,99 zł/mc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Solderowy123 napisał:

Przyznam, że jestem zielony w tym temacie. Czyli ten pakiet 60 GB wykorzystuję np. w technologii 3G, a później mogę korzystać z LTE na wolniejszym łączu? Przyznam, że ten regulamin i zasady użytkowania są nieźle zagmatwane.

Generalnie tak, ale FUP mogą zastosować nawet wcześniej niż te 60GB wykorzystasz i te "LTE bez limitu" to ściema, bo co z tego że bez limitu jak prędkość spada poniżej 1Mbps? Z doświadczenia innych wynika, że jeśli nie będziesz wykorzystywał pakietu więcej niż w 75%, to będzie przyzwoicie działało. no chyba, że masz lokalizację gdzieś, gdzie jest duże obciążenie nadajnika to wtedy włączą FUP (słowo-wytrych!) niezależnie od tego ile masz wykorzystane.

Pogmatwali, żeby klient się za szybko się zniechęcił ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie wolę oferty z jasnymi zasadami, a nie z niejasnymi. Wolę ofertę głosową NO-LIMIT, w której mam limit 5000 minut i pewność, że nikt mi nic do tego momentu nie wyłączy. Tak samo wolę swoje 100 GB w dzień i 200 GB w nocy z gwarancją, że do tego czasu prędkość nie spadnie nawet o 1 Mb/s.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, zobaczymy, jak to będzie. Jak na razie jestem w pracy, wiec urzadzenie również jest wyłączone. Chociaż, wczoraj jeden domownik sprawdzał zasięg internetu - docierał aż do kurnika. Internet od Inei gubił się, gdy tylko opuszczałem dom.

Edytowane przez Solderowy123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6. W celu umożliwienia wszystkim Abonentom sprawiedliwe korzystanie z sieci Polkomtel stosuje zasady Fair-Usage-Policy („FUP”). Celem FUP jest zapewnienie każdemu z Abonentów możliwość sprawiedliwego korzystania z Usług niezależnie od ilości przesłanych danych. Realizowane jest to poprzez przydzielanie odpowiednich wartości parametrów dostępu do sieci telekomunikacyjnej zgodnie z rosnącym zużyciem danych, w tym obniżenie prędkości transmisji danych do prędkości maksymalnej 32 kb/s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Solderowy123 napisał:

No cóż, zobaczymy, jak to będzie. Jak na razie jestem w pracy, wiec urzadzenie również jest wyłączone. Chociaż, wczoraj jeden domownik sprawdzał zasięg internetu - docierał aż do kurnika. Internet od Inei gubił się, gdy tylko opuszczałem dom.

A co ma piernik do kurnika? Zasięg Wi-Fi to zupełnie inna sprawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą sprawdzałem, na zewnątrz wieje wiatr: Download: 28.03 mb/s, upload 2 mb/s, ping 34.

Jeszcze jedno pytanie: mam również w abonamencie "LTE bez końca". Czyli jak to, po wykorzystaniu 60 GB załączy się FUP, czy dopiero po wykorzystaniu 100 GB internetu, o czym mowa na forum Plusa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ustalonego konkretnego momentu załączenia FUP, tak jak tego, jaką prędkość Ci umożliwią. Wszystko zależy m. in. od Twojego użytkowania. 

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim z pomoc, dowiedziałem się dokładnie tego, co chciałem. Jak na razie internet wziąłem na okres testu, płacąc symboliczną złotówkę, po dzisiejszym dniu jestem mile zaskoczony, jeszcze nigdy nie miałem aż takiej prędkości internetu.

 

Chciałbym, aby w tym temacie wypowiedzieli się jeszcze jacyś inni abonenci, i jak u was jest z tzw. "FUP'em".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tylko jeszcze podkreślić, że obniżenie prędkości, często znaczne, jest właśnie niczym innym jak wprowadzeniem limitu pobrania danych. Wiadomo bowiem, że z niewielką prędkością wiele pobrać się nie da.

 

Z doświadczenia wiem, że FUP odczuwają przede wszystkim Ci, którzy godzinami coś ściągają. Jeśli będziesz przeglądał strony, obejrzysz jakiś film on-line, czy poużywasz YT, to żadne radykalne obostrzenia Ci nie grożą. Ale jeśli codziennie będziesz odpalał jakieś torrenty i ściągał dniami i nocami, to i owszem. Jak wspomniałem wszystko zależy od tego, jak i do czego używasz. FUP nie zależy od tego, ile danych zużyjesz. Bardziej ma tu znaczenie w jaki sposób to zrobisz.

 

Proponuję rozważyć ofertę bez FUP, z jasno określonym limitem, jak moja. Generalnie za 40-50 zł miesięcznie (nie licząc raty za urządzenie) pozwolą Ci ściągnąć max 100-150 GB, nie więcej (ilość zależy też od pory dnia, w której korzystasz). Oczywiście łącznie, a nie tyle na maksymalnej prędkości.

 

Gdyby nie FUP, ludzie zapychaliby sieć, że LTE miałaby prędkość uniemożliwiającą sprawne korzystanie.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje raz jeszcze za odpowiedź. Nigdy nie pobierałem czegokolwiek z Torrenta. Z resztą, piracenie w dobie streamingu wydaje się, jak dla mnie, śmieszne Preferuję zakupić kopię filmu BD za nieco większe pieniadze. Problem będzie z aktualizacjami konsoli, czy gier, ale jakos to przeboleję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...