Skocz do zawartości

Internet Domowy Plus LTE


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Wróble ćwierkają, że Plus może wkrótce zacząć zabierać się za modernizację/rozbudowę sieci i nie tak, jak teraz, a bardziej masowo. Mają do tego celu posłużyć lokalizacje należące do NetWorkS! Nie wiem tylko, czy chodzi o dołożenie LTE TDD tam, gdzie Plus już jest (bo na wielu stacjach NetWorkS! jest), czy chodzi o całkowicie nowe lokalizacje. A może jedno i drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo dyskutowaliśmy o prędkościach itp. oraz narzekaliśmy na Plusa, więc zrobiłem test :) Lokalizacja - Liwa (koło Miłomłyna, Warmińsko-Mazurskie), 5 km od BTS-a, wspólnego dla T-Mobile i Plus. Ten sam router, w tym samym miejscu, ta sama godzina testu:

 

Plus (LTE 1800 MHz): 

055fd36b686f4.jpg

 

T-Mobile (LTE 800 MHz i LTE 1800 MHz): 

 

ecb3efbf1fe42.jpg

 

Jak widać wiele zależy od konkretnej lokalizacji :) Patrząc na wysoki upload w T-Mobile w stosunku do pobierania, stacja wygląda na nieźle przeciążoną.

Druga próba T-Mobile, na innej stronie:

 

https://www.speedtest.net/result/8076595557

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Mam pytanie.Możecie zaproponować jakiś router domowy do internetu Plus?

Interesuje mnie jakiś router w cenie ok.200-300 zł,ale zakup na wolnym rynku.Nie u operatora.

Obecnie posiadam Edimax LT 6408N. Potrzebuję czegoś w miarę,aby dobrze pokrywał sygnałem budynek ok.120 m powierzchni,trzy kontygnacje. Ewentualnie używany.A co sądzicie o Huawei b593 ?.

Edytowane przez ARTIPAPK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Huawei e5186 pokryje sygnałem trzy kondygnacje ? Tylko antena wewnętrzna i brak gniazd na anteny zewnętrzne WiFi. Szczerze wątpię ...

Agregacja w Plusie nie jest aż tak istotna jak w innych sieciach, ponieważ Plus ma szerokie pasmo LTE 1800.

 

@ARTIPAPK

Jakie masz obecnie prędkości na LTE ? Jeśli dobre, to może wystarczy kupić lepszy router WiFi (z antenami o większym zysku) i wejściem USB na modem 4G.

 

Z tego, co widzę, to np taki ASUS ma dobre opinie i 4 mocne anteny -> https://www.spam.org/router-asus-rt-ac1200g-845240/. Ewentualnie używki jakiejś poszukać, nawet z samym WiFi 2,4 GHz. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem tylko przykład. Z antenami chyba było coś od ZTE. Odnośnie zasięgu ,działania sieci.  U mnie akurat Plus ostatnio gubi sygnał ,zamula. Do nie dawna działał w miarę dobrze.Mowa o jednym paśmie.Nie wiem czy mu pomoże agregacja pasm czy nie ,czy nadajnik jest zapchany. W każdym razie jakościowo się pogorszyło.Taki Orange na przykład działa  po modernizacji bardzo dobrze ale jak długo ,nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędkość internetu na wifi poprzez router z którego obecnie korzystam,to w porywach od ok.20 do 30 mb/s. Jak odepnę od routera modem usb i podepnę bezpośrednio pod pc,to o ok.10 mb/s więcej.Ale wiadomo,chodzi mi głównie o wymianę routera jak w temacie.To właśnie z niego chcę korzystać.Prędkość może być i taka sama,więc mi wystarcza.Chodzi mi o to, aby zasięg pokrycia mieszkania się zwiększył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...